Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért elég az embereknek...

Miért elég az embereknek 47000 ft fizetés 8 órás munkáért? Miért nem lehet érte harcolni, hogy több legyen?

Figyelt kérdés
Miért kell ennyi pénzt adni egy embernek? megalázó ez ez összeg azok a sok mocskos politikusok meg csak röhögnek rajtunk. Akkor a politikusok pénzét is lekellene vinni 100-ezer alá és ha neki nem tetszik akkor mehet a ahová akar.
2012. febr. 15. 12:41
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
Igazad van Diégo 3 gyerekkel költözködjünk ahol épp munka van Borsodból Győrbe onnan + Pécsre köszi az ötletet hasznos.
2012. febr. 15. 15:25
 32/49 anonim ***** válasza:
23%

"Mond mit tudsz te az életről? "


Annyit bizonyosan hogy a siránkozástól nem lesz jobb, és a boldogulásért tenni is kell.

Persze vannak élethelyzetek amikor nagyon nehéz, és kilátástalan a megélhetés, de ez a siránkozás már általános, és intézményesített lett az országban, mert mindig mástól várjuk a megoldást a problémákra, most épp a kormánytól.

2012. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
31%

"Nagyon félre állna a szád azt hiszem ha megszűnne a munkahelyed és most kiküldenének ennyiért jeget verni és havat lapátolni napi 8 órában."


Képzeld, jártam én is így, és akkor sem mentem segélyért, hanem elmentem kőművesek mellé maltert, meg téglát pakolni 40 fok melegben is.

De persze, tudom hogy sokan vannak olyan helyzetben hogy enni is alig jut, de gondolom azok nem ti vagytok a számítógép előtt, a befizetett villany, meg internet számlával.

2012. febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem verjük meg Digo-t,és vegyük el a munkahelyét,akkor nem lesz ilyen nagy a szája!:p
2012. febr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
:DDD
2012. febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék mi a siránkozók végzettsége, illetve mi (volt) a legutóbbi foglalkozásuk....
2012. febr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
De ki siránkozik itt? Egy (szerintem) megalázó helyzetet tárgyalunk meg.
2012. febr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:

Oké, akkor máshogy kérdezem...


Mi az oka, hogy ennyire megalázó helyzetbe kerültek?

2012. febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom. De azt tudom, hogy nem normális hogy kiraknak onnan ahol keresel 80 ezret, majd ugyanoda visszavesznek 47 ezerért. Szerinted ennek mi az oka?
2012. febr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az az oka, hogy nem ér többet az illető munkája a munkáltatónak. Nyilvánvalóan bármikor tud helyette mást találni, aki porban csúszva könyörög, hogy vegyék fel, akár 47 ezerért.


2 megoldás van a problémára:


1. Ez a nehezebb, főleg ha nem tinédzser az illető. Mégpedig, hogy tanul, ráadásul olyat, amire van kereslet, és tanulmányai befejeztével pedig munkája során olyan szintre képezi magát, hogy már a munkáltató növelje a fizetését csak azért, hogy ott maradjon, és ne kapkodják el a fejvadász cégek más vállalatnak, ahol még többet fizetnének neki.


2. Ez könnyebb, bár az összefogás hiányából adódóan talán ugyanolyan nehéz. Vagyis, hogy mindenki azt mondja, hogy "dugjátok fel a 47 ezer forintotokat, én ennyiért ugyan nem vagyok hajlandó elmenni!" Jelenleg az a baj, hogyha ezt mondja valaki, akkor 5 másik ugrik a helyébe, hogy "én, én majd én, én elvállalom ennyiért". Ennyi a történet.

2012. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!