Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért elég az embereknek...

Miért elég az embereknek 47000 ft fizetés 8 órás munkáért? Miért nem lehet érte harcolni, hogy több legyen?

Figyelt kérdés
Miért kell ennyi pénzt adni egy embernek? megalázó ez ez összeg azok a sok mocskos politikusok meg csak röhögnek rajtunk. Akkor a politikusok pénzét is lekellene vinni 100-ezer alá és ha neki nem tetszik akkor mehet a ahová akar.
2012. febr. 15. 12:41
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

Na de itt a vicc: hogy a munkáltató hogy tud minimálbérnél kevesebbért foglalkoztatni, bármennyit is ér a munkád?

Ha dolgozol napi 8 órát, akkor a törvény garantálja aminimálbért.

Ha nem, akkor az már más, de mi itt a napi 8 óráról beszéltünk.

És azt sem értem, hogy lehet nem állami cégnél közmunkás lenni?! A köz érdeke az, hogy xy igazgató zsebe mennyire tömött?

2012. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

ma 16:24


Úgy lehet hogy az egyik KÖZmunka, tehát olyan a szerződésed (ha van egyáltalán).

Arra pedig biztos hogy van szabályozás hogy mennyi közmunkást, és milyen munkára lehet alkalmazni egy nem állami cégnél, ha van egyáltalán ilyen hogy nem állami cég alkalmazhat közmunkást.

Én ilyet sehol nem hallottam, arra sem vennék mérget hogy ezt nem a baloldali sajtó találta ki. Vagy valaki tud konkrét megtörtént esetről?

2012. febr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy én is sajtóból hallottam az esetet. De akkor sem látom normálisnak, hogy a közmunka magánvállalat keretén belül folyjon. A köz akkor legyen ároktakarítás közterületen, utcaseprés, ilyesmi, de ne magánvállalatnál vízhordás vany mittudomén.

Azt meg itt a GYK-n olvastam, hogy egy kérdezőt kitettek a rendes állásából, majd fel akarták venni ugyanarra a munkára - 47 ezerért.

2012. febr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%

"De persze, tudom hogy sokan vannak olyan helyzetben hogy enni is alig jut, de gondolom azok nem ti vagytok a számítógép előtt, a befizetett villany, meg internet számlával."


Hidd el, hogy egy főre nálunk sincs sokkal több, pedig dolgozom. Én is csinálok mellé még ezt-azt, hogy ki tudjam fizetni a számlákat.

Tegyük fel, hogy mindenki olyan rendes mint te és vállalna munkát. Mit gondolsz találnának? Nagyon kevés emberre van szükség a fekete gazdaságban is. Az sem igaz, hogy megoldás lenne ha mindenki tanulna, átképezné magát, mert ennyi embert ahány segélyen van, akkor sem tudnának foglalkoztatni.

Én nem nyavalygok, nem én vagyok a legrosszabb helyzetben, de legalább megértem azokat akik ide jutottak és nem nevezem őket munkakerülőknek.

2012. febr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:

"Én nem nyavalygok, nem én vagyok a legrosszabb helyzetben, de legalább megértem azokat akik ide jutottak és nem nevezem őket munkakerülőknek."


Itt van egy normálisan gondolkodó ember sokan példátvehetnének rólla, s nem mindig a rossz oldalát kell nézni a dolgoknak.

2012. febr. 15. 17:45
 46/49 anonim ***** válasza:
Én már elhiszem, hogy a politikusok Reptoidok, mert aki szerint meg lehet élni havi 47 000 Ft-ból, az nem a földön él.
2012. febr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
Kinek mi a megélhetés fogalma
2012. febr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
digo valamikor az átkosban igen sokan gondolkodtak hasonloan hozzád ,dolgozni ,tanulni és jön a békés öregkor. nem nyavalyogni, lehetöségeket kihasználni.ennyi embernek nem sikerült 20 egynéhány év kellett csak hozzá. lehet ,hogy neked ennyi sem kellesz?
2012. febr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

Ők ennyiből élnek [link]


Ők már csak tudják, mennyiből lehet megélni.


Egyet értek, hogy aki nem dolgozik, ne is egyék, ne a sült galambot várják.


A 7-esnek igaza van

A kolléganőmet kirúgták, és azt mondták neki, hogy ugyanazt a munkát folytathatja közmunkásként, de már nem nettó 70 ezerért. :(

2012. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!