Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megy valaki innen a felsőoktat...

Megy valaki innen a felsőoktatás "megreformálása" miatt külfüldi egyetemre?

Figyelt kérdés

Ha igen, hova?

Én szeptembertől Norvégiába.


2012. febr. 16. 15:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Minek mennék? Még mindig olcsóbb itthon tanulni mint Nyugaton.
2012. febr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Aki külföldre megy egyetemre, az elárulom nem a keretszámok megszorítása miatt megy, hanem mert pénzesek a szülei. A legolcsóbb megoldás Ausztria lenne ahová érdemes menni, de itt is egy havi kint lét, már kint tanulók szerint 150-200 ezer forint, ennél meg olcsóbb a tandíj...
2012. febr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Én erősen gondolkodom, hogy az MSc-t már külföldön végzem el, de nem az új törvény miatt. Valószínűleg csak elmélet marad, pénzhiány miatt.
2012. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
gooándoltam, hogy bécsbe kimegyek tanulni de nem biztos
2012. febr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
55%

Ez a kérdés még korai.

Kérdezd meg 1-2 év múlva, és meg fogsz lepődni.


Igaz hogy drágább a külföldi tanúlmány, de agilisabb befektetés is, hiszen ha ott van kapcsolatrendszered, akkor teljesen másként indúlsz az életnek a tanúlmányaid után. Kb 2 év alatt busásan megtérűl a plusz befektetés ha nem itthon kezdessz el dolgozni, hanem kint a már kialakúlt kapcsolatrendszered révén és előnyeivel.

Olyan hülye nem sok van, aki ha kint végzi el a tanúlmányait és van kapcsolati tőkéje is, az hazajöljön nyomorogni. Ha meg fiatalon kikerűl és megszokja a színvonalat, családot alapít, nincs az a magyarok Istene aki hazacsalná nyomorogni.


Ez sajnos meg is pecsételi a sorsát az országnak.


"Orbán tényleg kiakarja radírozni, néha az az érzésem"

2012. febr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:

Én, most kezdem az alapkézést, de mesterképzésre külföldre megyek, Mexikóváros:D Végül is még lehet, hogy jobban is járok, mert így könnyebben el tudok helyezkedni külföldön, hogy miért külföldön? Ez szerintem egyértelmű:D

20/L

2012. febr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

"Végül is még lehet, hogy jobban is járok, mert így könnyebben el tudok helyezkedni külföldön, hogy miért külföldön? Ez szerintem egyértelmű:D "


Te direkt szúrtad ki a világ egyik legnagyobb nyomortelepét? Ott aztán maximum díler leszel. Az életszínvonal meg alulról verdesi a magyarnak a negyedét.

2012. febr. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
Nem érdekel a véleményed! Te maradjál ebben a nyomorban, ha akarsz, én továbblépek, amúgy jó lenne ha egy kicsit utána néznél a dolgoknak...
2012. febr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Igen, én valószínű. Már október óta szervezem, B-tervként. Most, hogy behozták ezeket a hülye módosításokat, már inkább ez az A-terv. Minden ismerősöm azt mondja, hogyha ezt tudták volna, ők is már az elejétől kezdve ebben gondolkodtak volna...
2012. febr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Mexikóváros? Véleményem szerint a budapesti végzettség többet ér, mint a mexikói.
2012. febr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!