Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek mi is a problémája...

Kinek mi is a problémája pontosan a Jobbik gazdaságpolitikai programjával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

[link]


Kérem a pontok bemásolását, mer csak így hiteles, ideológia mentes, és vitaképes!


2012. febr. 18. 10:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
48%

Egy hatalmas blőd, nagyotmondások tömkelege, amolyan "válasszatok meg minket, mert majd mi lecsökkentünk minden adót!" típusú hőzöngés.

OV is belekezdett egyfajta szabadságharcba, majdnem államcsőd lett a vége. A jobbik ugyanezt csinálná, csak turbó módon, a programja marxista, inkább annak egy eltorzított formája.

Már sokszor kifejtettem részletesen (bár most is megtenném) de tapasztalatom, hogy a kocsmai jobbikos agytrösztöket lehetetlen meggyőzni észérvekkel, válasznak megkapom, hogy "akkor is a szabolcsi almát kell eladnunk az oroszoknak", mert az pörgetné fel a gazdaságot.

Miért vennék meg 3szor annyiért az almát tőlünk? Mi van ha jön egy fagy?

2012. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

""Szabadosi János válasza:



Igazad lehet, fröcsögni eghyszerűbb mint belinkelni vagy másolni valamit, hiszen akkor bőven lehet hazudozni!


"Egy hatalmas blőd, nagyotmondások tömkelege, amolyan "válasszatok meg minket, mert majd mi lecsökkentünk minden adót!" típusú hőzöngés.


Ez hazugsál!

Nem minden adót, hanem a munkára tapadó adókat.

Nagyon nem midegy, persze csúsztatásnak nagyon is jó!


"OV is belekezdett egyfajta szabadságharcba, majdnem államcsőd lett a vége.


Ov a szavakban kezdett bele, és a kényszer szűlte megoldásokkal, ami az agyhalott MSZP ithagyott romjai miatt volt kényszerű.


""A jobbik ugyanezt csinálná, csak turbó módon,


Aki ezt állítja az vagy nem olvasta a programot, vagy az ország valós helyzetével nincs tisztában, vagy egyszerüen hazudik.


"a programja marxista, inkább annak egy eltorzított formája.


Mitől is Marxista?

Hogy az állam szerepét magasabb formában képzeli el?

Haver a dereguláció miatt tart ma itt az ország.

Az nem Marxizmus ha az egészséges állapotokat vissza akarja állítabni, a monopolkapltalizmus kártékony medréből, ami = a csőddel.


M""ár sokszor kifejtettem részletesen


Soha nem fejtettél te ki semmit haver, én már 2 éve vyagyok jelen ezen az oldalon!


"(bár most is megtenném) de tapasztalatom, hogy a kocsmai jobbikos agytrösztöket lehetetlen meggyőzni észérvekkel, válasznak megkapom,


Nem barátom.

Én nem csak hogy érvelek, de sokszor bemásolok és belinkelek, az az nem a szubjektív baromságomat nyomom mint te!


"hogy "akkor is a szabolcsi almát kell eladnunk az oroszoknak", mert az pörgetné fel a gazdaságot.


Ennyire bugyután leredukálni egy ország gazdasági átalakítását az egy agyhalottra vall!

Nincs olyan hogy egy szegmens felpörgessen egy gazdaságot, ahoz sok sok szinergikusan összefonódó gazdasági struktúra szükséges.

De ez neked túl magas!


"Miért vennék meg 3szor annyiért az almát tőlünk? Mi van ha jön egy fagy?


Lovagolsz azon az ostobaságon ami nincs is a programba.

Miért nem másolsz be valamit?


Ja hogy akkor nem tudsz hazudozni?

2012. febr. 18. 13:10
 13/26 A kérdező kommentje:

"Invesztor válasza:


ma 12:26


Szerintem te vagy szánalmas, meg a kis bandád, frázisokat pufogtattok és máris azt hiszitek, hogy kocsmaokoskodással meg van mentve a haza.



Mi is a kocsma okoskodás?


Amikor valaki kijelent valamit és sem érvek sem háttér.


Vagy!


Amikor valaki érvel és másol és linkel és van benne összefüggés?


Szerintem nem nehéz a válasz.

2012. febr. 18. 13:15
 14/26 anonim ***** válasza:

"Az első 5 komment neked kocsmaokoskodás volt?"

Hát, ha te már észre sem veszed, akkor ott gondok vannak.


"Te gyökerebb vagy, mint hittem!"

Ilyenkor jön a gyerekes személyeskedés, másnak az igazát elpalástolandó.


"Mi legalább mondunk valamit, nem érzed a külömbséget az első 5, és a te kommented között?"

Én legalább nem mondok olyat, amit szakképzett közgazdászok jobban értenek. Egyébként értek valamelyest a gazdasághoz, lévén a diplomám is gazdasági vonalon "szereztem". Sok dolgot véleményeztem már a jobbik egyes gazdasági pontjaival kapcsolatban. Most mégis minek írjam le őket megint? Ti úgyis jobban tudtok mindenkinél mindent! Nem? Elvégre a jobbik a válság előtt is élénk gazdasági programokat valósított meg :), ti a válság teremtményei vagytok, ennyi. Ja és tényleg érzem a különbséget az én kommentem és a ti odaröfögéseitek közt.

2012. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Ja igen, a személyeskedést kihagytam :)
2012. febr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

ma 13:15


"Mi is a kocsma okoskodás?"


- majd mi szinte lecsökkentjük a munkanélküliséget nullára, csak az nem fog dolgozni, aki nem akar!


- a hazai természeti erőforrásokhoz igazítva fogjuk a gazdaságot talpra állítani!


- A Jobbik gazdasági programja oly mértékben helyreállítaná a hazai termelői szférát és kereskedelmet, valamint ennek érdekében a fogyasztást és elsősorban a hazai termék fogyasztását, hogy importra, segélyezésre, valamint államhitelekre nem lenne szükség.


- Senkinek sem kellene többé rettegnie, hogy kirúgják a munkahelyéről és hogy a bank kilakoltatja.


Soroljam még?


"Amikor valaki kijelent valamit és sem érvek sem háttér."

Igen, ezt csináljátok ti, ezért szóltam hozzá.


"Amikor valaki érvel és másol és linkel és van benne összefüggés?"

Ja, nem is tudtam, hogy egy-két hangzatos pont visszaböfögése az érvelésnek számít.


"Szerintem nem nehéz a válasz."

Szerintem sem.

2012. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

""Invesztor válasza:


ma 13:15


"Mi is a kocsma okoskodás?"


- majd mi szinte lecsökkentjük a munkanélküliséget

nullára, csak az nem fog dolgozni, aki nem akar!


Ez csúsztatás!


Az eredeti: III.1.2. Az állami elvonás és újraelosztás szerkezeti elosztása


Itt valahogy nem az áll amit te írtál, az az hazudsz!


- a hazai természeti erőforrásokhoz igazítva fogjuk a gazdaságot talpra állítani!


Hogyan máshogy?

Hogy a nyugati nagytőkét megkérjük szépen hogy:

Adj már egy kis tőkejövedelmet, vagy hogy fizess már több bért? Amink van azzal kell gazdálkodnunk, csak hogy az elmúlt 22 évben csak nagyon kevés példa volt rá.

A Fidesz idején pld a győgyfürdők mint a termálvíz hasznosítás az az természeti kics. Az hoz is tőkejövedelmet, de a multik sajnos nem.

Számtalan lehetőség van még, csak azokat te nem ismered, és nem vagy képes felmérni az országunkban rejlő lehetőségeket.



- A Jobbik gazdasági programja oly mértékben helyreállítaná a hazai termelői szférát és kereskedelmet, valamint ennek érdekében a fogyasztást és elsősorban a hazai termék fogyasztását, hogy importra, segélyezésre, valamint államhitelekre nem lenne szükség.


Ezzel mi is a baj?

Az első oldalon belinkeltem, hogy mi is a problémája a magyar gazdaságnak és azt is hogy milyen megoldások akadnak. Az hogy te nem érted, nem az én vagy a Jobbik problémája, hanem az országé. Mert amíg sok oylan lesz mint te, addig csak a csodavárás marad, a nyugati nagytőke csodavárása.



- Senkinek sem kellene többé rettegnie, hogy kirúgják a munkahelyéről és hogy a bank kilakoltatja.


Ez nem csak azt jelenti hogy nem rtúghatják ki, hanem azt is hogy kb egy 5% os munkanélküliség esetén, az elhelyezkedés esélyei megsokszorozódnak.

Az az, nincs kiszolgáltatva a munkavállaló!



Soroljam még?


Igen sorold, de csak írd be a sorozat számot, mert úgy nem tudsz hazudozni!


"Amikor valaki kijelent valamit és sem érvek sem háttér."

Igen, ezt csináljátok ti, ezért szóltam hozzá.



Nem úgy történik, hiszen nem írtad le hogy mi is a bajod, csak hazudoztál és csúsztattál.



"Amikor valaki érvel és másol és linkel és van benne összefüggés?"

Ja, nem is tudtam, hogy egy-két hangzatos pont visszaböfögése az érvelésnek számít.



Hangzatos!

Sajnos nem érted a pontok közötti koherenciákat és szinergiákat. Amíg ezt nem vagy képes feldolgozni, csak kiragadott pédákat írni azt is eltorzítva a szájízed szerint, addig nem is várok mást!


"Szerintem nem nehéz a válasz."

Szerintem sem.

2012. febr. 18. 13:45
 18/26 A kérdező kommentje:

""Szabadosi János válasza:


Ja igen, a személyeskedést kihagytam :)



Az a baj hogy nem veszed még észre sem, hogy az egész válaszod egy szeélyt nem célzó személyeskedés volt, ami minden Jobbikosnak szólt.


Persze minden érv kimaradt belőle, de az már nem is számit.



Kb ennyit is vártam.

2012. febr. 18. 13:48
 19/26 anonim ***** válasza:
11%

"Ez csúsztatás!


Az eredeti: III.1.2. Az állami elvonás és újraelosztás szerkezeti elosztása


Itt valahogy nem az áll amit te írtál, az az hazudsz!"

Ez nem hazugság! Te nem tudsz olvasni legfeljebb! Semmi konkrétumot nem írtam a jobbik programjával kapcsolatban. Sőt! Tudod mi volt a hozzám intézett kérdés? Az, hogy amit ti itt előadtok az miért "kocsmaokoskodás"? Hát felsoroltam, hogy miket adtok elő. Na most akkor kezdj neki még egyszer. Köszönöm szépen.


"Hogyan máshogy?"

Nem a máshogyon van a hangsúly, hanem a "hogyan"-on. Ezt fejtse ki valaki bővebben.


"Adj már egy kis tőkejövedelmet, vagy hogy fizess már több bért? Amink van azzal kell gazdálkodnunk, csak hogy az elmúlt 22 évben csak nagyon kevés példa volt rá."

Hiába kapálózol! Senki nem mondta, hogy nem abból kellene élni, ami van (én legalábbis nem)!


"A Fidesz idején pld a győgyfürdők mint a termálvíz hasznosítás az az természeti kics. Az hoz is tőkejövedelmet, de a multik sajnos nem."

A termálvíz nem akkora nagy bevételi forrás, mint hiszed. Szerintem a geotermál forrásainkat jobban is lehetne hasznosítani. Szvsz, mondjuk erőműveknek kevés, de fűtésre tökéletesen alkalmas lenne, lehetne diverzifikálni az energiaforrásinkat, vagyis csökkenteni az orosz gázfüggőségünket.

Btw, a multik igaz, hogy nem tejelnek annyit, de gyakorlatilag mégiscsak foglalkoztatnak rengeteg embert. Ezeket az embereket nem lehet az utcára dobni azzal, hogy a ge-ci multik nem fizetnek takarodjanak haza. Mellesleg, ha kizavarják őket, akkor azt a kevés magyar "multit" is elzavarják máshonnan. Ráadásul WTO "tétel" a szabad kereskedelem és a WTO-tagság hasznos. Nem hiába csatlakoztak a ruszkik is 2011 végén.


"Számtalan lehetőség van még, csak azokat te nem ismered, és nem vagy képes felmérni az országunkban rejlő lehetőségeket."

Ez minden bizonnyal így van, de garantálom, hogy sem te sem a jobbik-agitátorok nem ismerik.


"Ezzel mi is a baj?"

Hát szerintem az, hogy egy baromság. Mármint egyes kijelentései a mondatnak. Például:


"hazai termelői szférát és kereskedelmet"

Ez dicséretes, ezt csak támogatni tudom.


"...érdekében a fogyasztást és elsősorban a hazai termék fogyasztását"

A fogyasztás "helyreállítása" is jó lenne, de külön nem lehet előírni vagy korlátozni, hogy mennyi hazait és mennyi külföldit fogyasszanak, mert azzal egy sor kereskedelmi egyezményt szegnél meg és gyakorlatilag kizárod magad a világkereskedelemből. Azt meg hagy ne mondjam már miért is nem jó.


"...importra, segélyezésre, valamint államhitelekre nem lenne szükség."

Na ez úgy baromság ahogy van! Importra mindenképpen szükség van, mert nem mindent lehet (nem is tudnak mindent) előállítani az országban (és van ami gazdaságtalan is lenne). Segélyezés alatt mit ért? Persze, nem szabad hagyni, hogy lógásra és tanulás mellőzése nélkül, csak úgy "purgyégyártásra" kapjanak segélyeket a kisebbségiek, de azért teljesen eltörölni nem lehet, mert mindig vannak rászoruló emberek. Meg milyen államhitelekre gondol? Hitelekre mindig szükség van, hisz ha jól emlékszem a tanulmányaimra, akkor a kontinensen (Európa) a vállalatfinanszírozásban a bankok "segédkeznek" ellentétben az angol-szász tőkepiaci finanszírozású módszerével.


"Mert amíg sok oylan lesz mint te, addig csak a csodavárás marad, a nyugati nagytőke csodavárása."

Már bocs, de ne adj olyat a számba, amit soha nem mondtam. Igaz, hogy nem vagyok ellene a külföldi tőkebefektetéseknek, de ettől csodát sem várok és mára kiderült, hogy Magyarországnak más fejlődési utak után IS kellene néznie, amit egyébként Róna Péter közgazdász is említ.


"

Ez nem csak azt jelenti hogy nem rtúghatják ki, hanem azt is hogy kb egy 5% os munkanélküliség esetén, az elhelyezkedés esélyei megsokszorozódnak."

Fokozódó munkanélküliség esetén (válságok) nem sokszorozódni szoktak a munkavállalási esélyek, épp ellenkezőleg, még az is gond, hogy ne legyenek további elbocsátások.


"Az az, nincs kiszolgáltatva a munkavállaló!"

Lehet, hogy rosszul látom, de a munkavállaló mindig is ki lesz szolgáltatva.


"Igen sorold, de csak írd be a sorozat számot, mert úgy nem tudsz hazudozni!"

Tőletek idéztem, nem tetszik? Legalább ne vádaskodj!


"Nem úgy történik, hiszen nem írtad le hogy mi is a bajod, csak hazudoztál és csúsztattál."

Nem hazudtam, nem csúsztattam. Most leírtam, örülsz?


"Sajnos nem érted a pontok közötti koherenciákat és szinergiákat."

Ezek már-már szinte közhelyszámba mennek a Jobbiknál, de lefogadom azt se tudjátok eszik-e vagy isszák ezeket a fogalmakat...

2012. febr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"Hogy az állam szerepét magasabb formában képzeli el?

Haver a dereguláció miatt tart ma itt az ország. "


Éppen fordítva, a kádári ingyenszocializmus hitelekből történő fenntartása miatt tart ott az ország, ahol.

2012. febr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!