Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 1980-2000 között tényleg lett...

1980-2000 között tényleg lett volna lehetőség hogy kapjunk vissza területet?

Figyelt kérdés
olyat olvastam hogy Ukrajna vissza adta volna kárpát alját, de olyat is hallottam hogy, és GYK-n egy kommentbe is olvastam hogy Szlovákia egyesült volna MO.gal, Horváto. is egyesült volna, a dél szláv háború idején volt róla szó hogy egy föderációt hozni létre. Nem tudom mi igaz ezekből de ha tudtok hasonlókat linkelni az jó lenne kössz.
2012. febr. 21. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Egyiknek sincs komoly valóságalapja.
2012. febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen lett volna. És az uniós csatlakozásokkor is.
2012. febr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

15:51!

Erre tudsz valami hiteles forrást adni?

2012. febr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2012. febr. 21. 16:06
 5/9 A kérdező kommentje:
ez egy komment: Sajnálatos, hogy előítéleteid miatt ennyire háttérbe szorítod még saját ismereteid is. Mitől félt volna Esterházy az első bécsi döntés után? Van olyan tény ami ezt a kijelentést igazolja? Amikor hetekig még az is lehetőség volt, hogy Horthy elfoglalja Szlovákiát. A németek ezt felajánlották Horthynak, de ő nem akarta! A csodálatos Tiso meg akár csatlakozott is volna Magyarországhoz, csak a szlovák részen ő legyen a főnök. 44 végéig Esterházynak nem volt mitől félnie, azután is csak az oroszoktól meg a csehektől.
2012. febr. 21. 16:07
 6/9 anonim ***** válasza:

A cikk nem mondott sok újat. Szerintem van különbség a visszakapás és a fegyveres visszavétel között. Ugyanis utóbbira egy próbálkozást bármikor meg lehetett lépni, akár most is, csak valamikor

nagyobb eséllyel sikeredett volna. Szóval az, hogy Jugoszlávia, illetve CSehszlovákia szétesésekor fegyverrel bevonulni valahova, azaz megtámadni(!) egy országot, az nem visszakapás, hanem hóditó/felszabadító(értelmezés kérdése) háború indítása.


A nem fegyveres diplomáciára meg nem sok példát hozott a cikk. Ja, hogy egy informális beszélgetésen, mindenféle fennmaradt feljegyzés nélkül elhangzott mondattal nem sok mindent lehet kezdeni, annak a kijelentő felőli komolysága is megkérdőjelezhető. (Te hogy beszélsz, ha a főnököddel beszélsz, a családoddal vagy a haverjaiddal?)


"ez egy komment: Sajnálatos, hogy előítéleteid miatt ennyire háttérbe szorítod még saját ismereteid is. Mitől félt volna Esterházy az első bécsi döntés után? Van olyan tény ami ezt a kijelentést igazolja? Amikor hetekig még az is lehetőség volt, hogy Horthy elfoglalja Szlovákiát. A németek ezt felajánlották Horthynak, de ő nem akarta! A csodálatos Tiso meg akár csatlakozott is volna Magyarországhoz, csak a szlovák részen ő legyen a főnök. 44 végéig Esterházynak nem volt mitől félnie, azután is csak az oroszoktól meg a csehektől."


Hogy jön ide most Eszterházy, 44 meg Horthy? 1980 és 2000-ről kérdeztél!

2012. febr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ha találok még mutatok most örülsz, amugy meg én kértem hogy segítsetek mondjatok ilyesmiket,vagy mutassatok valami linket
2012. febr. 21. 18:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Jogos, hirtelen összekevertelek a 2. válaszolóval.

Azonban az általad idézett cikkben is fegyveres visszaszerzésről van szó, ami nem visszakapás.

2012. febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
NEM! Nem volt ilyen lehetőség soha. A jobbosok szeretnek ilyen mendemondákkal előjönni politikai hatalmuk megerősítése céljából. Ezeket nem kell komolyan venni. Pláne, hogy egy fasisztoid oldal cikkét linkelted. Hát, röhej...
2012. febr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!