Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek mit jelent Székelyföld...

Nektek mit jelent Székelyföld és Erdély, valamint mire lennétek képesek érte?

Figyelt kérdés
2012. febr. 21. 21:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
86%
A családom érdekében sem sokat tudok tenni,csak éppen fenntartani őket.Szerinted?
2012. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Nem anyagi értelemben..
2012. febr. 21. 21:29
 3/35 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok milliomos,tisztázzuk
2012. febr. 21. 21:29
 4/35 anonim ***** válasza:
82%
Mire gondoltál?Mit tudnánk tenni érte?
2012. febr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
64%
Egy szép tájegységet. Mire lennék érte képes? Semmire. Miért kellene tennem egy darab földért bármit is? Akármikor meglátogathatom, a táj marad. Az ottani magyarokkal kellene foglalkozni (nem feszültségkeltésre gondolok), nem egy "rohadt" földdarabbal.
2012. febr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Ezt a választ,utolsó,miért nem Románul írtad?Ha neked csak egy darab föld,te "gyökér"B§
2012. febr. 21. 21:52
 7/35 anonim ***** válasza:
85%

Pedig a #4-es válaszban van igazság... Emberek, magyarok, ez itt a XXI. század, a nacionalizmus a háttérbe szorul, használjuk ezt ki és ne a birtokviszonyokon törzselkedjünk, az országhatárokon úgy sem fogunk tudni változtatni. Az a föld nem azoké akik rátűzték a zászlójukat, hanem azoké akik lakják, művelik, élnek rajta. Azok pedig székelyek, magyarok.


"Megnézem a hegyeket

Néhány szem szilvát szedek

Hozhatok és vihetek

Helyetted nem mehetek"

- http://www.youtube.com/watch?v=Rhpp3k3r9x4


Én a kérdezőnek is csak annyit tudok mondani, látogasson el Erdélybe, ha teheti.

2012. febr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
80%
Egy darab föld, ami egykoron a miénk volt. Abban az esetben, ha a világot vonalakkal és embervérrel fel lehet szabdalni, persze. Erdély akkor is Erdély marad, ha nem hozzánk tartozik, szintúgy Székelyföld. Hogy mit tennék meg érte? Költenék pl. vonatjegyre, hogy egyszer megnézzem. De hogy harcoljak érte, azt már nem. És jól mondta a fentebbi válaszoló: az ott élő magyarokkal kéne foglalkozni, nem magával a területtel. Ha háborúba mennél, akkor Magyarországért harcolnál, vagy a családodért, a gyerekeidért, az öreg szüleidért, akik odahaza vannak? Ha nincsenek itt a gyökereid, az őseid, a családod, nem jelent egy terület neked sem olyan sokat. Ha háborúba kéne mennem, akkor csak akkor tenném meg büszkén és mindenemet feláldozva, ha tudom, hogy minden csepp elhullajtott véremmel az otthoniakat óvom meg a vésztől. Hogyan harcolhatnék, tehetnék meg bármit egy olyan földért, amit sohasem láttam, semmi nem köt hozzá? Félreértés ne essék, szeretem a hazámat, és büszke vagyok a történelmünkre. De a végsőkig nem mennék el valamiért, ami akkor is ugyanolyan, ha más ország neve van ráírva egy térképen, amit emberek rajzoltak meg.
2012. febr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Székelyföldre nem kirándulni,hanem Haza akarok menni,pedig Miskolcon születtem.
2012. febr. 21. 22:10
 10/35 A kérdező kommentje:
70 akárhány éve szívnak azért mert Magyarok,a véreink.Az anyaországnak és polgárainak annyiban kimerülne a testvéri szeretete,hogy túristaként(a Saját földükre)utazunk,és csak sajnálkozunk hogy ez egyszer a Miénk volt..
2012. febr. 21. 22:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!