Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem látja meg a magyar...

Miért nem látja meg a magyar társadalom hogy a nyugat milyen aljas módon húzle minket, hogy a gazdaság szerkezetét megbontva vesz el mindent és nem a felszínen támad?

Figyelt kérdés

Hogy a szabadpiac elvével durrogtat, csak éppen ők nem követik. Hogy a verseny szellemét hírdeti, de monopolizál és korruptcióval kivsárlással nyer piacikat.

Stb Stb


2012. febr. 24. 07:43
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

"Tessék egy lista a magyar multikról, több, mint 10, ahogy kérted. A cikk kb egy éves, tehát akár közismert is lehetne. A cégek egyébként ugyanúgy működnek külföldön továbbra is.

[link]



Csak hogy ez messze nincs arányba azzal amekkora piacokat szereztek és vásárólta ki a nyugatiak.

Még szerencse hogy van néhány magyar multi is, persze ha így megy ezek sem sokáig maradnak talpon ha valami nyugati megcélozza ket. Lemossa a piacról, ha máshogy nem majd az Eu besegít nekik.



""A másik kommentre, én nem azt mondtam, hogy ingyen adják oda az árut, hanem olyan áron, ahogy a piac megveszi, a termelést pedig gazdaságossá kel tenni.


És ez hogy képzeled?

Hogy lehet egy olyan termékkel versenyezni amire nem kapsz kvótát, ugyanakkor Afrikába termelik olyan emberek akik 20dollárt kapnak egy hónapra,és egy Eu s ország csak átcsomagolja? Hogy lehetsz versenyképes egy 100m futásban, mikor előtte levágták a féllábad?


Hogy lehet versenyképes a magyar hús vagy tej, mikor a Dánok vagy a Szlovákok vizes tejet adnak, miközben minket megfosztottak a melléktermék alapú tápok feldolgozásától?


"Mindennel lehet versenyezni, a megfelelő piacot kell megtalálni.


Ez egyszerüen nem igaz.


"Az ázsiai és afrikai cuccok sokszor rossz minőségűek.


De olcsók, és a magyar az nagyon árérzékeny mert nincs jövedelme, az Eu koldusa! Egy normális tréning alsó felső

"Tommy Hilfinger" 38e "tegnap vettem" a Kínai meg 4e.

Én megveszem, mert van rávalóm, de a környezetem Kínait vesz mert nincs rá pénze. Ki vagyunk rabolva.


"Tudom, nem egyszerű kivitelezni, de ez a megoldás. Nem az, hogy legyen mindenki öngyilkos, honnan vetted ezt a marhaságot?


Nem is.

Egyszerüen sokkal harcosabbnak kell lenni a nyugatiakkal szemben.

Ha egy kistelepülésre leakar telepedni pld egy Tesco akkor lakossági gyűléseket kell szervezni és elmondani hogy mi lesz a következménye, és már az építési munkálatokat meg kell akadályozni.


Ezért nem akarja a nyugat hogy egy kevéssel több legyen a magyaroknak, mert "szerintük" a tetvek még válogatnának, a rühesek még képesek lennének a magyart megvenni az iparihulladák helyet!


és azért nem lehet támogatni az Eu nak azt ami testhezálló lenne, mert még konkurenciát jelentenénk a monopóliumukkal szemben!

2012. febr. 24. 12:05
 22/27 A kérdező kommentje:

""Az nem a külföld hibája, hogy a magyar gazdák és vállalkozók nem lépnek időben, és folyamatosan elvesztik a versenyképességüket. Megannyi történet van, amikor a gazdák kiöntik az árujukat, mert nem veszik meg tőlük a kívánt áron. Bezzeg olcsóbban nem adják oda, nehogy valami bevételük azért legyen.



Igazad van haver!

csak majd ha nem lesz magyar termelő aki termeljen, és monopól helyzetbe kerül a külföld ahogy pld a cukor esetében és mindennek az ára megduplázódik, akkor is így imádd a nyugatot, mert a nyugat is imád téged "kihasználni"!

2012. febr. 24. 12:14
 23/27 anonim ***** válasza:
Mikor fogod fel, hogy ez nem nyugat imádat? Ez a helyzet közgazdasági értelmezése, így működik a piacgazdaság. Aki nem tud versenyképes maradni, az elbukik.
2012. febr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

""Mikor fogod fel, hogy ez nem nyugat imádat? Ez a helyzet közgazdasági értelmezése, így működik a piacgazdaság. Aki nem tud versenyképes maradni, az elbukik.



Szóval ha te valamit csinálsz ami versenyképes, de az állam és egy érdekcsoport kéz a kézben kihúzza alólad a talajt és versenyképtelenné válsz, az közgazdaság?


Az korruptció, nem?

2012. febr. 24. 12:58
 25/27 anonim ***** válasza:

A korrupció nem ezt jelenti.

Ha én versenyképes vagyok, akkor nem tudják kihúzni alólam a talajt, pont azért, mert versenyképes vagyok. Különféle intézkedésekkel megnehezíthetik a helyzetet, de az a piac egészére kell, hogy hasson, nem csak egyes résztvevőkre.

2012. febr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

"A korrupció nem ezt jelenti.

Ha én versenyképes vagyok, akkor nem tudják kihúzni alólam a talajt, pont azért, mert versenyképes vagyok. Különféle intézkedésekkel megnehezíthetik a helyzetet, de az a piac egészére kell, hogy hasson, nem csak egyes résztvevőkre.



Hagyd már ezt a liberális maszlagot!


Pld Hogy lehetett volna a Szerencsi csokigyár versenyképes, amikor előbb kihúzták mellőle a cukorgyárat, és ezzel együtt az olcsó melléktermék alapú táppal a magyar tejet is. És cső, már is tönkrement!


Persze téged a példák nem hatnak meg, te ragaszkodsz az elmélethez. Csak tudod elméletileg nagy multi cégek nem vesztegetnek meg politikusokat, és egy Eu s bürokrácia nem zárat be gyárakat!

2012. febr. 24. 13:40
 27/27 anonim ***** válasza:

aZ UTLSÓKKAL NEM LEHET EGYÜTT ÉRTENI!

Hiába hoz az országgyűlés törvényeket melyek jók,ha nem vennétek észre nagyon sokszor módosítani kell, mert a nyugati liberálisok hazai bérencei állandó támadásának és védekezésének van a kormány kitéve. Igen is, hogy bele szövegelnek mindenbe. Nem tudom miért nem néztek a dolgok mögé? Megvették gyárainkat igérve hatalmas munka lehetőséget, miközben a valóság eleve az volt, hogy a magyar gyár leállítva, saját külföldi terméküket hozzák be. Vesszen minden magyar árú, hogy sajátjuknak piaca legyen. Ugyan ez vonatkozik a mezőgazdaságra és mindenre!

Legjobb lenne ha a zöme kitakarodna és tiszta alapokkal kezdenénk. A magyar szorgalmas, csak éppen még elhülyített állapotban él egy része.

2012. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!