Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Munkanélküliek: Mióta kerestek...

Munkanélküliek: Mióta kerestek munkát, milyen hirdetésekre jelentkeztek, és milyen reményeitek vannak?

Figyelt kérdés
Nyugtassatok meg, hogy nem én vagyok béna, és hogy az ,,aki akar, talál" állítás max a régebbi időkre volt igaz.
2012. febr. 28. 19:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

igen, ez leginkább a régebbi időkre volt igaz.

aki nem verekszik ma a munkaerő piacon, az el sem tudja képzelni (pl. nyugdíjasok)


demagóg az, aki azt hiszi, hogy pl. a 100 meghirdetett állásra mind a 200.000 munkakeresőt fel tudják venni.

2012. febr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

2010-ben végeztem, egyetemi mérnöki diplomám van. Akkor nem volt nyelvvizsgám, csak fél évvel később lett meg. Azóta hiába keresek, egyszerűen nem jön össze. Mindenhová beadtam, ami passzol egy kicsit is a végzettségemhez, aztán lejjebb adtam, de még raktárosnak se kellek, mert túlképzett vagyok. 2 helyről jeleztek mindössze vissza, hogy sajnálják, de bla, bla bla...

Úgyhogy jövő hónapban irány Ausztria, aztán onnantól kezdve leszarom orbán 1 millió új munkahelyét.

2012. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 nem dávid ***** válasza:
100%
Általában amikor egy hirdetést feladna az újságba akkor már rég be van töltve csak az a szabály hogy meg kell hirdetni...Itt Magyarországon tényleg nagyon nehéz munkát találni de azért ne add fel hátha sikerül.
2012. febr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Én is csak külföldet látom lehetőségnek...
2012. febr. 28. 20:45
 5/24 anonim ***** válasza:

Én is, munkakereső vagyok.

Nos, aki tényleg munkát akar keresni, az a munkaügyi központtól, szinte semmit sem remélhet. Amikor, meg nézem a hirdetéseket, akkor eszembe jut az, hogy nem teljesen komplett az, aki kiteszi, mert a java részük, olyanoknak szól, aki nem ott keresi az állást, meg a másik, amit tudnám csinálni, az a csökkentett munkaképességűeknek szól az. Elhiszem, hogy nekik sem könnyű, de a cégek, nem igazán, a jóhiszeműség miatt csinálják ezt, hanem a támogatás miatt.

2012. febr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Én "még csak" július óta keresek, minden hirdetésre jelentkezek, amire alkalmasnak érzem magam. Azóta meglett a diplomám (bevallom, nem volt túl jó választás ez a szak, de nem is a klasszikus büfé kategória), és használható nyelvtudásom sajnos nincs, ezen próbálok változtatni. Levelezőn végzek most egy OKJ-t. Azóta volt 2 interjú konkrét cégnél, és egy párszor munkaközvetítő iroda is behívott, de tovább nem jutottam. Ja, és Budapest.

Nálam még annyi a gond, hogy a több műszakos munkák kiesnek az OKJ miatt (hétköznap van az oktatás), bár régebben ezekre is jelentkeztem azért.

2012. febr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
29%

"2010-ben végeztem, egyetemi mérnöki diplomám van."

Dunaújvárosi környezetmérnök? Gondolom...


Aki akar talál állást, én két éve dolgozom nyaranta. Azért csak nyaranta, mert 8 óra iskola mellé 8 óra meló, és már éjfélkor végzem.

Szar meló, rabszolga meló, minimálbérért. Címereztetek már kukoricát 40 fokban?

2012. febr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Előző: itt nem diákmunkáról van szó. Diákok két perc alatt találnak munkát, de az más tészta.
2012. febr. 28. 20:58
 9/24 anonim ***** válasza:

Dunaújvárosi környezetmérnök?


Nem talált.

2012. febr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
nincs kedvem találgatni... elmondod?
2012. febr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!