Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy nap alatt kb. hányszor...

Egy nap alatt kb. hányszor követed el az adócsalád fogalmát? (többi lent. )

Figyelt kérdés
pl: Nem kapsz, de nem is kérsz egy gyufáról, kenyérről, ételről, zöldségről vagy bármiről számlát...

2012. febr. 29. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Számlát nem kötelező adni.. nem értem mi az adócsalás ebben?
2012. febr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
adócsalád = adócsalás :D
2012. febr. 29. 18:26
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Számlát én kérek ha elszámolom valaki felé. De boltban ha nem kérek akkor is el kell számolni (blokk).. Azt nem kérem de köteles az ő elszámolása miatt nyomni. Bár vettem múltkor csapágyat (12DB) 36E helyett fizettem 28E ft-t :D Meg is lepődtem.. Eladónak jó, nekem jó csak az államnak nem :D
2012. febr. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1# te hol élsz, Kamcsatkában?
2012. febr. 29. 18:29
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Számla=áfás számla, blokk=számla. áfás számla igényt pedig fizetésnél be kell jelenteni..
2012. febr. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Sokszor elkövetem az adócsalásnak ezt a fajtáját. Nem szoktam számolni. Ha kapok is számlát - mondjuk egy élelmiszerboltban - azt azonnal kidobom.
2012. febr. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Te élsz, szívem, Kamcsatkában. Kevered a nyugtát a számlával. Számlát az kér, aki (pl. saját vállalkozásban) el tudja számolni költségként, amit vásárolt. Különben csak nyugtát adnak. Már ahol adnak. Én nem szoktam foglalkozni vele, mivel úgyis csak a kukába dobnám. Az meg pláne nem érdekel, hogy más mennyit adózik.
2012. febr. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: szerintem nyugodtan nézz körbe a számla és a nyugta fogalmának. Tudod, barátod a Google és a Wikipedia.

Azért ha nem megy súgok: Számlát nem kötelező adnia a kereskedőnek, csak ha kéred.

A nyugtát meg nem tudod elszámolni, mert azon nem szerepel a vevő.

...de szerintem most csak mégjobban összezavartalak..

De hidd el, nem követsz el adócsalást, ha nem kérsz számlát, és a kereskedő sem követ el adócsalást, ha veszel 2 tejet és nem kérsz számlát és ő nem ad.

2012. febr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!