Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Létezik, hogy a tavalyi...

Létezik, hogy a tavalyi népszámlálás 17 milliárd forintba került volna?

Figyelt kérdés
Mert nekem elakadt a lélegzetem,amikor ilyen "córeszság"van. Ennyi pénzt elkölteni nem lenne szabad,ilyen dolgokra.Ez nem ért volna rá?
2012. márc. 1. 23:41
 1/9 Sz1u ***** válasza:
57%
Valami linket légyszi, mert én nem találok a 17 MRD-t igazolandóan (persze egy cseppet sem csodálkoznék). Mennyi lett volna akkor a költség, ha nem lett volna az internetes kitöltési lehetőség?
2012. márc. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tetro ***** válasza:
76%

:D

nem, nem ért volna rá. ahhoz hogy bármit alakítani tudj a társadalmon, ahhoz szociológiai visszajelzésekre van szükség. e nélkül lényegében vakon kormányozna bármelyik párt. tíz évente azért lennie kell szerintem. a 17 milliárd reálisnak tűnik, ahhoz képest hogy egy sima, akar-e ön vizitdíjat fizetni népszavazás 5 milliárdot kóstált.

2012. márc. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

19 milliárdba került ez az értelmetlen szarság.


[link]


[link]

2012. márc. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5%
Nemcsak, hogy ráért volna, de ha sosem csinálják meg akkor sem élnénk rosszabbul.
2012. márc. 2. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

A "népszámlálás"-t mint olyat se értem, nem ám hogy a mi pénzünkből ennyit fizessenek a semmire. Valaki jól járt.

Ha gondolkudunk kicsit rájövünk, hogy teljesen értelmetlen. Mármint ha arról szól, aminek mondják. Mindenkinek van nyomorult adókártyája. Ahogy születik egy gyerek rögtön kap, no meg taj kártyát is. Nem lenne egyszerűbb megnézni, hogy hány darab van kint?


Ja nem... akkor nem tudnák melyik cégnél dolgozol, hogy az a cég bejelentett -e , nem tudnák hogy albérletbe laksz, vagy kiadod a lakásod, és fizetsz-e utána adót. Nem tudnák a vallásodat stb.

A névtelenség nagy duma, minden kiolvasható az adatlapból. Simán névhez tudják rendelni.


No erről ennyit. Csak azt nem értem, hogy miért velünk fizettetik meg.

Ez olyan, mintha fizetnék egy tolvajnak, hogy törjön be hozzám, és mérje fel a helyzetet, hogy mit lehet még elvinni tőlem.

DÖBBENET!

2012. márc. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem ért volna rá, meg van adva az ideje.

Népszámlálásra 600 éve is költöttek, nem a barlangban élünk.

Nme tudom, mennyibe került, de 17 milliárd nem sok pénz országos szinten, neked persze sok, de szerencsére nem egy ember fizeti. Minden ennyibe kerül, csupa olyasmi, amit fölöslegesnek mondanál. Akkora szegénység nincs, hogy lemondjunk a kultúráról, azért, ez nem Szomália.

17.000.000.000 / 10.000.000 = 1.700 Ft/koponya, ezt tíz évre elosztva, 170 ft fejenként, vagyis havonta 14 ft neked. Ennyit áldozni kell Európára.

Különben is muszáj volt sztem, más országokban is most volt.Az állam nincs ingyen, de hazsnos dolog. Nme lehetünk mind anarchisták.

2012. márc. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Különben akkora szegénység azért nincs, az államadósság csökken, a nemzeti termék növekszik, szemben más európai államokkal - jólvan, én is elnyomorgok itt az internet mellet, szr zara ruhákban, rongyos 100 ezerből, szegény gyerekek is éheznek, de járják az egyetemet, leértékelt narancson tengődünk :) nyári gumin

- de azért nem az a gond, hogy csak egy gumicipője van a családnak, és a köves talajon kelll kihajtani akecskéket mégis meztélláb. Annyira nem vagyunk szegények, hogy már fel kelljen adni a civilizált világ vívmányait. Csak nézz körül az utcán! Vagy otthon akár. Ezt a pénzt, ha havont akipostázná neked, a potaköltség el is vinné egy az egyben. Feladná mindenkinek az állam elsején, s még neked kéne fizetned 10 ft-ot, mert 170 ft-ot 180-ért hoznak ki.

De ha otp-n küldenék, akkor pont kijönne 0-ra.

2012. márc. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A szomszédom csinálta,tőle tudom.Ő pedig az Önkormányzatnál halott erről,sőt arról is,hogy ha postán adták volna fel a kitöltő íveket sokkal olcsóbban jött volna ki.
2012. márc. 2. 10:15
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem lenne szabad? Törvény mondja ki, hogy tízévente kötelező népszámlálást tartani. Inkább az a vicc, hogy azóta sincs semmi eredmény, pedig nem tegnap volt.
2012. márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!