Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érdekel az LMP népszavazási...

Érdekel az LMP népszavazási kezdeményezése?

Figyelt kérdés

Aláírod? Elmész szavazni, ha összejönnek az aláírások?


Az Alkotmánybíróság átengedett 4 kérdést, egy 5. függőben van. Hétfőn indul az aláírásgyűjtés. A kérdések oktatási, szociális és munkaügyi tárgyúak.


[link]



2012. márc. 3. 18:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Én eddig nem támogattam ezeket az aláírás gyűjtős dolgokat, főleg ha ezt pártok intézték. De most már elgondolkodtató mert ugye láthatjuk hogy itt olyan nagy kupleráj lett hogy az elfogadhatatlan. Az LMP mint párt szimpatikus nekem, igaz Jobbik párti vagyok, de ez most lényegtelen. A lényeg az ha tényleg menni fog nekik és lehet látni hogy sikert érnek el azzal is hogy sokan dicsérik hogy ez jó ötlet akkor lehet hogy alá fogom írni.
2012. márc. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Aláírom, de ha szavazásra kerül a sor, nem fogom mind a négyet megszavazni.
2012. márc. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

"A párt négy kérdésben kezdeményez népszavazást: a tankötelezettség korhatára továbbra is 18 év maradjon;"


Nem támogatom! Semmi értelme, hogy beültessenek erővel olyan gyerekeket az órákra 16 év felett, akik nem akarnak tanulni. Ezzel semmi mást nem érnek el, csak azt, hogy azok a gyerekek sem tudnak tőlük tanulni, akik pedig akarnának kezdeni valamit az életükkel később, és nem segélyen élőnek vagy börtöntölteléknek készülnének. Pont a 16 év felett a legfontosabb, hogy olyan gyerekek legyenek az órán, akik tanulni akarnak, mert ott még behozhetó a lemaradás érettségi előtt.


"az álláskeresési járadék folyósításának időtartamát a jelenlegi kilencven napról emeljék vissza a korábbi 260 napra;"

Nem támogatom! Az ország ígyis katasztrofális helyzetben van. Aki munkanélkülivé lett, mihamarabb keressen állást, helyezkedjen el. Ha nem sikerül 3 hónapon belül, akkor meg addig is ott a közmunkaprogram, nem megélésre, hanem túlélésre, átvészelésre. Ne arra menjen el a sok adó, hogy doglozni nem is akaró emberkék otthon verjék a micsodájukat vagy feketézzenek, mikor más meg adózik, és azok pénzéből meg röhög a képünkbe!


"ne lehessen 100 napnál hosszabb próbaidőt kikötni" Támogatom!


"és végül azt, hogy a szabadság kétharmadát a munkavállaló kérésének megfelelően kelljen kiadni"

Ebben nem foglalok állást. De mindig is úgy volt, hogy a szabadságok túlnyomó zömével a munkáltató rendelkezett.Voltam én már nagyon xar meg nagyon jó munkahelyeken is, de a munkáltató szinte mindig kiadta akkor amikor kértem.

2012. márc. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is hülyeség ez a siránkozás a tankötelesség miatt - közel sem arról van szó, hogy nem lehet tanulni tovább, hanem nem kötelező. Attól miért leszünk előrébb, hogy 2-4 évig benn pöffeszkedik, és minden lehetséges módon rongálja azok morálját, akik esetleg tanulnának? Az menjen, ahová akar.


Másodikban nincs véleményem. Egyik se jó, másik se jó. Ez a rendszer nem jó, mert miután lejár az idő, az ember pisloghat. A másik sem jó, mertha csődbe megy az ország, nagyon sok ember pisloghat...


A próbaidő meg ígyis-úgyis megoldják, akik meg akarják oldani, barátnőm dolgozott már úgy, hogy három évig próbaidőn volt... Tökmindegy, mi van a törvényben.


Utolsó okés, de megint nem változtat semmit. Amelyik cég akarja, úgyis eléri, hogy akkor adja ki a szabit, amikor akarja, sajnos.


Összefoglalva: erre is kidobunk egy valag pénzt.

2012. márc. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ami a felteendő kérdéseket illeti, sajnos egyet kell, hogy értsek Sir Butcher-rel. Tényleg nem a legéletbevágóbb dolgokat kérdezik. De annyiban meg kell védenem az LMP-ét, hogy sok más kérdéssel is próbálkoztak, de az Alkotmánybíróság a többit letiltotta. A mai fideszes alaptörvény mellett már az is kész csoda, hogy egyáltalán fel tudtak tenni pár kérdést.


Én egyébként, ha valahol rábukkanok, aláírom a kezdeményezést, és a 18 éves tankötelezettség kivételével igennel szavazok. A tankötelezettségi ügyben én is hasonlóan gondolkodok, mint az előző válaszolók, bár még nem döntöttem el, hogy ebben hogy szavaznék.

2012. márc. 3. 19:38
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
támogatom
2012. márc. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok paranoiás, csupán a magadfajták hívnak így, miután elkezdtem használi a nyakam fölött található szerveimet.
2012. márc. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"elkezdtem használi a nyakam fölött található szerveimet."

Csak nem arra, amire kéne... A gyűlölködés nem tartozik a pozitív emberi tulajdonságok közé.


A kérdésre:

Én is támogatom a kezdeményezést. És sokakkal egyetértek abban is, hogy nem mindegyik pontjával értek egyet.


Pedro

2012. márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Igen, minden bizonnyal én gyűlölködök. Gratulálok.
2012. márc. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem gyűlölködsz, csak elmondtad a véleményedet, ami rendeben van. És ezzel, ha lehet, le is zárhatjuk a Paranoia-kérdést.
2012. márc. 3. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!