Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hova vezet a Jobbik feltűnő...

Hova vezet a Jobbik feltűnő erősödése?

Figyelt kérdés

Legyőzhetik a FIDESZ-t? Vagy csak koalíciós partnerré válhatnak? Hogy reagál majd a világ egy Jobbikot is tartalmazó kormányra?


A Jobbik az egyetlen párt, amelyik minden közvélemény-kutatás szerint növelte a táborát 2010 óta. A biztos szavazók közt már 24 % körül vannak, ezzel megelőzték az MSZP-ét, és jócskán felülmúlták a 2010-es 16 %-os eredményüket. A fiatalok körében már abszolút többségben vannak, a facebookos rajongótáboruk nagyobb mint a FIDESZ-é és az MSZP-é együttvéve.


A FIDESZ egyedül a Jobbikot ismeri el komoly ellenzéknek, csak velük vitáznak érdemben (ma maga Orbán válaszolt egy jobbikos felszólalásra), és miközben az MSZP-ét állandóan gyalázzák, kommunistázzák, a Jobbikot mintha tisztelnék, őket sose fasisztázták le. Ezzel is talán egy jövőbeli együttműködést készítenek elő.



2012. márc. 5. 21:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%

Jelenleg a Jobbiknak vannak normális felszólalásai és talán, nem csak a zsebüket akarják tömni, hanem tenni valamit az országért. És pont ezért nem fasisztázzák le őket. Ha a fiatalok körében vannak többségben, az jót jelent, mert az új generáció jobban átlátja az egészet, mint az idősek, nyugdíjasok, ezért nem etetik meg őket azzal, hogy ha ránk szavazol akkor ez meg az lesz ami persze hazugság.


Ha valami nem helyes, nézzétek el, nem vagyok még túlságosan jártas a témában:D

2012. márc. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%

nyugi feljavítottam a 0%-os értékelésedet válaszoló :)


hova vezet? visszatérhet a nemzettudat és az, hogy az ember büszke magyarságára (ahogyan az amerikai a román, a spanyol, az izraeli vagy akárki - de itthon sokaknak ez már szélsőséges)

2012. márc. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
55%
Egy Reichskanzler Brandhoz.Viccet félre nem tudom én sem...Csak azt tudom,hogy ezek az idők egyre jobban hasónlitanak az 1920-as,30-as évekre.
2012. márc. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
27%
A Fidesz nem teheti meg, hogy koalícióba lép a Jobbikkal. Utóbb említett párt már annyira lejáratta magát nemzetközileg az elmúlt pár évben, hogy ez egy halálos ítélet lenne a Fidesznek. Az, hogy most erősödik arra utalhat, hogy a jövőben egy erős ellenzék lesz belőle. Nem választják meg őket (remélem), de mindenképpen számottevő szerepük lesz. Talán majd 10 év múlva még meg is választhatják őket, de addig nem tartom valószínűnek.
2012. márc. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
44%

utolsó: mit értesz ez alatt? németországot? ausztriát? ez már a világ?

ja tudom, Törökország, Kazahsztán, Irán, Mongólia satübbi harmadik világbeli terrorista országok. Akik nem is tartoznak a nemzetköziséghez.

2012. márc. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
53%
Nem hiszem, hogy Mongóliával és barátaival kéne nekünk annyira törődnünk. Szerintem elég világosan kivehető, hogy főleg az Európai országokra gondoltam, akiknél valóban van is jelentősége egy magyar párt profiljának.
2012. márc. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
54%

"Hova vezet a Jobbik feltűnő erősödése?"


Sehova. Ez a "feltűnő erősödés" nem elég semmire. Ha most lennének a választások, szereznének mondjuk 20%-ot, ez kb. 12-15% parlamenti mandátumot érne, ami nem elég semmire.


"Hogy reagál majd a világ egy Jobbikot is tartalmazó kormányra?"


Leatombombáznak minket, mint Ausztriát, amikor Haider a kormányban volt, vagy Szlovákiát, amikor Slota az ottani kormányban volt, meg Olaszországot, amikor az Északi Liga a kormányban volt, meg Svájcot, amikor a Néppárt a kormányban volt.


Úgyhogy rettegj, mert minket is jól megbüntetnek, mint ezeket az országokat.


"A fiatalok körében már abszolút többségben vannak"


Forrás?


"a facebookos rajongótáboruk nagyobb"


Mindig is nagyobb volt.


" és miközben az MSZP-ét állandóan gyalázzák, kommunistázzák, a Jobbikot mintha tisztelnék, őket sose fasisztázták le."


Az MSZP szalonképtelen párt és az is marad, a jobbikosok talán még felnőhetnek.

2012. márc. 6. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
64%
A Jobbik győzelméhez fog vezetni, még ha nem is kétharmaddal. Koalíciót pedig nem fognak kötni, mert azzal szavazókat veszítenének, ráadásul nagy arányban.
2012. márc. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
58%

Most egy Fidesz-Jobbik koalíciós kormányzásra tippelnék 2014-ben.


Ennek az esélyét igazándiból csak egy teljesen új párt megjelenése boríthatná fel, de ilyen egyenlőre nem látszik sehol.

2012. márc. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
2012. márc. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!