Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik az állami rendszerek...

Akik az állami rendszerek további liberalizálódást tartják megoldásnak, azok válaszolnának?

Figyelt kérdés

Ok,


Fizetős az eü, az oktatás, stb stb viszont az adók lefeleződnek!


Kiknek jó ez?

A társadalom kb hány % ának?

Az hogy a mai 120e átlagból 170e lesz, az képes az öngondoskodás magasabb költségét finanszírozni?

Mi lesz a munkanélküliekkel ha a segélyezés még alacsonyabb színvonalon valósúl meg?

Miből lesznek új munkahelyek?

Hogy tart a megnövekedett jövedelmeket a magyar gazdaságban miközben nyitottak vagyunk?


Nem csak elinfláljuk a plusz jövedelmeinket azzal hogy az is kimegy nyugatra, a szoc feszültség meg marad?


Vagy milyen logika alapján képzelitek az egészet, figyelembe véve az én álltalam felvetett problkémákat is?


Tényleg kíváncsi vagyok, és nem kötekedni hanem érvelni szeretnék csupán.


2012. febr. 21. 12:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%

Olyan alapon képzelem ezt, hogy szabad emberek vagyunk, mely szabadsággal együtt kell járjon az egyéni felelősség.


Én nem voltam lusta tanulni, dolgoztam sok helyen diákként, most is.

Akkor miért kéne nekem mások nyűgjeiről gondoskodni? Most is takarítok meg pont azért, hogy ha bajba kerülök, akkor ki tudjam magam belőle segíteni.


Persze, van, hogy felszámolják az ember munkahelyét, de az, aki 20 éve otthon ül, az nem is tesz semmit a helyzete javításáért: annyi idő alatt tanulhatna más szakmát, nyelvet, stb. Utána meg mehetne a munka után.


Csak így, hogy minden lóf@sz jár ingyen, így nincsenek rászorítva. Én viszont fizethetem a SAJÁT jövedelmem felét az államnak, hogy abból etesse az ingyenélőket.


Így ezáltal magasról leszarom mi lenne velük, nekik kell megoldani a saját problémáikat, nem pedig nekem.

2012. febr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy nem értem milyen TOVÁBBI liberalizálódásról beszélsz.


A jövedelem felét az állam osztja újra most is. Jó lenne fokozni? Miért nem mindjárt vissza a kommunizmusba?

2012. febr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%

"Kiknek jó ez?"

Az országnak! De csak hosszútávon.


"Mi lesz a munkanélküliekkel ha a segélyezés még alacsonyabb színvonalon valósúl meg?

Miből lesznek új munkahelyek?"

Alacsonyabb terhek mellett jobban megéri vállalkozni. A munkahelyeket nem az államnak kell létrehoznia, az államnak a környezetet és a feltételeket kell megteremtenie, hogy megérje tisztességesen vállalkozni.

A segélyezés is megért már egy átalakításra, jobb is lenne, ha alacsonyabb színvonalon valósulna meg.


"Hogy tart a megnövekedett jövedelmeket a magyar gazdaságban miközben nyitottak vagyunk?"

Nyilvánvalóan a magyar embereken és vállalkozásokon keresztül.


Plusz kb, amit az első válaszoló írt, és nagyjából rendben is vagyunk.

2012. febr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

"Amúgy nem értem milyen TOVÁBBI liberalizálódásról beszélsz.


A jövedelem felét az állam osztja újra most is. Jó lenne fokozni? Miért nem mindjárt vissza a kommunizmusba?



A te elméleted = Délamerikalizálódás.


Ok, én benne vagyok.


De akkor arra se költsünk amire neked lenne igényed.

Azt is vedd meg magadnak.


Nem kell rendőrség sem, hiszen én képes vagyok magam megvédeni, akkor meg minek?


Persze ha majd egy lámpánál az agyvelőd teríti be, az űlésed, mer volt egy jópofa táska melletted, akkor ne fájon!


Amit te liberalizmusnak tartassz, az már messze nem az.

Ez a fajta antiszociális felfogás már nagyon messze van a individum előtérbehelyezésétől!


Nincs is hasonló a fejlettebb Eu s országokban, sőt már az egykulcsos szja is idegen elem.


Amit te leírsz, az maga az anarchizmus!

2012. febr. 21. 13:26
 5/30 A kérdező kommentje:

"""Hogy tart a megnövekedett jövedelmeket a magyar gazdaságban miközben nyitottak vagyunk?"

Nyilvánvalóan a magyar embereken és vállalkozásokon keresztül.



Ne haragudj,de ez nem értelmezhető!

Mert kb azt érnénk el vele mint a minimálbér emelések gazdasági hasznával. Hiába akarod megmagyarázni, nem lehet, hiszen az adók csökkentése és a minimál emelés ugyan az a gazdasági technika, az az tőkejuttatás a fogyasztás emelkedése érdekében.


Most magyarázd el.


Egy olyan gazdaságban mint a mienk, ahol a fogyasztott termékek java nyugatról jön be. Értékarányba meg főleg.

Még is hogy magyaráznád el egy újgazdagnak aki ma sem él rosszúl hogy ne vegyen új autót, hanem inkább fektessen be, miközben nincs kereslet. Illetve ha emelkedik is egy kicsit, akkor is sokkal több megy majd ki mint ami marad a gazdaságunkba. Az az, minden 100Ft ből legalább 60-70 kimegy. Az az, ami eddig a szoc és egyébb fentartásunkra költöttünk annak a 60-70% kimegy nyugatra.

Az csak elinfláljuk a pénzünk és közben leépítjük a rendszereinket.

2012. febr. 21. 13:34
 6/30 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ne végletekben gondolkozz! Ahogy a teljes kommunizmus, úgy a vadkapitalizmus sem megoldás. A társadalomnak szüksége van rá, ezért bizonyos közösségi feladatokat és szolidaritást fel kell vállalnia. Ilyen a rendőrség, bizonyos segélyek, stb...


A kérdés az, hogy a jelenlegi megoldás jó-e, és ha nem, akkor milyen irányba kell elindulni, hogy javuljon. Az egyik legnagyobb probléma ma jelenleg az, hogy az állam túl sok feladatot vállal fel egyedül (sokan várják is tőle ezt el), és részben emiatt nagyon beleszól a gazdálkodásba, nagy az újraelosztás mértéke.

Ennek következménye az, hogy az embereknek nincs közösségi tulajdonérzetük (lásd: "az államtól lopni az sikk, mert neki úgyis annyi van", "BKV-n bliccelek, mert nem szolgáltat", stb...), ezért felelőtlenül használják.

Másfelől vannak bizonyos piaci területek, amiket gyakorlatilag csak az állami támogatások tartanak életben.

Harmadsorban a gazdaságot (leginkább a KKV-kat) visszafogja a magas adók és járulékok.


Szóval nem az a kérdés, hogy az állam teljesen vonuljon ki az egészségügyből, az oktatásból, a rendfenntartásból, hanem hogy mennyire vonjon be erőforrásokat azoknak az igénybevevőitől. Kell tandíj az oktatásba? Igen, kell? Annyi, hogy azt ne tudja megfizetni az emberek 90%-a? NEM! Kell hozzá kidolgozott támogatási rendszer.

Kell fizetős egészségügy? Kaphat-e valaki jobb ellátást, ha többet fizet? Igen, kell. Hagyjuk meghalni azt, aki szegény? Nem.

Csak hogy szemléletesebb legyen: Legyen 0ft az orvosi kivizsgálás egy alkalommal? 300 forint esetleg? Vagy 3000forint? Vagy egyből 15000forint?

Legyen 0forint az egyetemi félév? Vagy legyen Havi 15-20ezer? Vagy havi 45?

2012. febr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Úgy látom hogy ez csak azoknak az embereknek jó, akik az önös érdekeiken nem képesek túl látni, és azt hiszik hogy rájuk nem lenne hatással az hogy egész társadalmi rétegek lehetetlenűénének el.


Az ilyen embereket nevezzük ultraliberálisnak, akiket nem érdekel semmi csak hogy nekik 10Ft vel több legyen a jövedelmük.


Nem érdekli őket hogy már néhány éven belül visszaüt rájuk is az egész, és az sem hogy valószínüleg egy teljesen a mainál is fenntarthatattlanabb rendszer alakúlna ki, aminek a kézbentartására még kevesebb lehetősége lenne az államnak.


Az az, valójában ezek az emberek jelentenek igazán valós alternatívát egy polgárháború kirobbanására.

2012. febr. 21. 13:38
 8/30 anonim ***** válasza:

Attól a Dél-Amerikanizálódástól elég messze vagyunk még:


[link]

2012. febr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
A gazdaság felpörgése, az emberek tudatosságának növelése nem csak pár "ultraliberálisnak" lenne jó, hanem az ország teljes népességének.
2012. febr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Kérdező:



titeket meg szerencsésebb helyeken kommunistáknak neveznek.

Én is tudok ilyen faék egyszerűséggel érvelni...

2012. febr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!