Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány éves kortól lehet elmenni...

Hány éves kortól lehet elmenni politikusnak?

Figyelt kérdés

Csak kérdezem, ezen mindíg is elgondolkoztam.

Volt olyan politikus is, akinek diplomája sem volt.


Erre a pályára ki mehet?


(mielőtt valaki megjegyezné, NEM, nem akarok politikusnak menni, csak érdekel ez a kérdés)


2012. márc. 10. 16:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
nincs politikai szakma ahogy te gondolod. Be kell lépni egy pártba és úgy mellesleg.
2012. márc. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

De én a parlamenti ülésekre gondoltam. Tudom hogy külön ilyen szakma nincs.

Tételezzük fel hogy van mondjuk egy 20 éves....ő ugyan úgy beülhet a parlamentbe ha belép egy pártba?:O És ha olyan (vicces) helyzet lenne hogy megválasztanák miniszterelnöknek akkor 20 évesen az is lehet?



(még egyszer mondom NEM akarok politikus lenni, csak kíváncsi vagyok, ezen elgondolkoztam)

2012. márc. 10. 16:50
 3/19 A kérdező kommentje:
vagy mondjuk egy 20 éves a parlamenti ülésen felszólalhatna stb....gondolom ilyesmi nem lehetséges, de érdekes lenne :P
2012. márc. 10. 16:51
 4/19 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

A nagykorúságon kívül semmilyen megkötés nincs. Hivatalosan akár írástudatlan is lehetsz... Még csak ez sincs előírva.

Nem akarok nagyon gonosz lenni (dehogynem), nézd meg a köztársasági elnökünket...


Szóval ha találsz magadnak megfelelő számú ajánlót, akkor egyéni jelöltként is bekerülhetsz a képviselőjelöltek közé. Ha pedig elegen szavaznak rád, máris bent vagy a Parlamentben. Semmi megkötés nincs, nem kell hozzá diploma, még érettségi sem.


Bár szerintem ajánlott, hogy képzett ember legyen. Nekem valahogy nem túl hiteles egy olyan politikus, akinek nem terjedt odáig a szellemi képességeiből, hogy legalább egy érettségiig eljusson. Sőt, lehet, hogy kissé túlzás, de nem tiltakoznék, ha közgazdasági és/vagy jogi diplomához kötnék a jelölést. Talán (sajnos csak talán) egy ilyen diploma birtokában ők is felfognák, és megértenék, hogy mi is az, ami jó vagy nem jó az országnak, hogy mi az ami fejlődést eredményez, és mi az ami csődöt. És bizony a viták, javaslatok többségét név szerinti szavazással dönteném el, hogy a választók is lássák, hogy tisztelt képviselőjük valóban azt képviseli-e amiért megválasztották?


Politikusnak lenni igen nagy felelősség, hiszen csak egy országunk van - és ha ezt tönkretesszük, nem lehet elölről kezdeni a játékot.


Pedro

2012. márc. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Biztos hogy politikus akarsz lenni?Nekik még a híres színészeknél ,énekeseknél is sokkal zártabb és korlátozott az életük.


-Nem nézhetsz ki ahogy akarsz csak a politikusi kinézetnek megfelelően.

-Nagyon figyelned kell hogy mit mondasz mit nem

-nem mehetsz le a boltba 1 üveg kóláért

-nem sétálhatsz az utcán csak úgy mert lehet megölnek vagy megvernek


Úgy lehet politikus hogy pártot alapítasz.

2012. márc. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Kapcsolatok kellenek, vagyis emberek, hogy kiálljanak mögötted, tökösség, vagyis elszántnak is lenned kell, illetve az üzleti életben is legyél valaki.

Röviden és tömören ennyi, de a lobbi is ott van, vagyis valamelyik lobbihoz tartoznod kell.

2012. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18
2012. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Mondom nem akarnék politikus lenni csak kérdeztem.


Akkor nem olyan hogy valaki belép pl a fideszbe (mivel ők vannak most hatalmon és többségben de ezt most hagyjuk) és mivel fidesz tag, beülhet a parlamentbe?

Vagy akik a parlamentben ücsörögnek azokat úgy választották oda be?

Mindnek van valami "tisztsége"? (vagy jogköre, feladata)

2012. márc. 10. 17:30
 9/19 anonim ***** válasza:
Minden választójoggal rendelkező állampolgár egyben választható is.
2012. márc. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Egyébként sok 20 éves értelmesebb, mint sok 40-50 éves.
2012. márc. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!