Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok lakta részeket...

A magyarok lakta részeket miért nem lehet függetlenné tenni mint Koszovót?

Figyelt kérdés

A magyarok lakta részeket miért nem lehet függetlenné tenni mint Koszovót?

Az olyan helyekre gondolok ahol sok magyar él és ott lehetne népszavazás(vagy nem tudom hogy működik ez)hogy függetlenek akarnak lenni vagy az anyaországhoz akarnak-e tartozni.

És az Eu miért nem tesz azért valamit hogy a környező országok ne asszimilálják erőszakkal a magyarokat??


(Ha már a holokausztról annyi bőrt lehúztak akkor ilyenekkel miért nem foglalkoznak?)


Itt egy video amiről beszélek:

www.youtube.com/watch?v=0Nyi5tzGb30&feature=related

Elég szomorú :(



2012. márc. 16. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Azért, mert teljesen mások a körülmények.


1. Koszovó lakosságának több mint 90 %-a egy tömbben élő albán. A Magyarországtól elszakított területeken -talán a Székelyföld kivételéével- már mindenütt kevert lakosság van, ahol a magyarság kisebbséget alkot.


2. A Székelyföldet is minden oldalról Románia zárja körül, így földrajzilag is lehetetlen a kiszakadás.


3. A szerbek évtizedeken át elnyomták, egy időben gyilkolták is a szerbeket; az emberi jogok súlyos megsértése ösztönözte a nemzetközi közösséget az albánoknak kedvező beavatkozásra. A magyarlakta területeken ilyen elnyomás sehol nincs.


4. És hát lássuk be, az albánok egy sokkal dinamikusabb nép, ott volt egy hatalmas tömeg, aki kész volt meghalni a hazájáért, hatalmas partizánmozgalom alakult ki (UCK), ők a magyarsággal szemben nem fogynak, hanem dinamikusan gyarapodnak.

2012. márc. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha Erdély egészben független lenne azt nagyon nem bánnám erdélyiként. Még ha románok is jönnének a függetlenedéssel. Mert igazából minket a kárpátontúliak húznak le.

De csak magyarlakta részeket nem lehet függetleníteni. Székelyföld akkor olyan lenne, mint San Marino, egy szomszédja volna: Románia, teljesen körbevenné.

2012. márc. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
*Bocs, az 1. válasz 3. pontjában azt akartam írni, hogy a szerbek gyilkolták az albánokat.
2012. márc. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, igen és nem utolsó sorban Koszovó bányái amerikai és angol kézben vannak. Miután két állam csatlakozott az EU-hoz nemzeti kérdésekkel már nem foglalkoznak az EU-ban, csak egyéni (személyes) kérdésekben, ha valaki az EU-tól vár megoldást, hát nem tudom... ezt kiválóan példázzák a délszláv háborúk. Lehet, ez nem tetszik, de még így van.
2012. márc. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szlovákia déli határán egy tömbben élő magyarság van még mindig 80-90% többségben. Ukrajna határ menti részein szintén, Szerbia szintén, bár ott vannak kevert tömbök is, és Románia Magyarországi határán is rengeteg a színmagyar település, továbbá ott van Székelyföld, ami attól, hogy Románia közepén van még lehet magyar terület, van ilyen a Kaukázusban is, meg nem mondom melyik országban (talán Azerbajdzsánban).
2012. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert a nemzetközi közösség sz@rik a magyarokra, jelenleg nem érdeke felhasználni a kisebbségben élő magyarokat (ellentétben az albánokkal) , láncreakciót indítana meg Európában (baszkok, katalánok, skótok, flamandok, észak-olaszok, Tirol...stb) az országok az EU tagjai, és fontos katonai szövetségesei is (lásd Románia). És a magyaroknak sem érdekük. Az egyedüli elérhető cél az autonómia lehetne.


Amit a második válaszoló állít Koszovóról nagy baromság. Tito alatt semmiféle elnyomásban nem éltek, egyszerűen az albán nép nem volt elég érett politikailag (nem mintha most más lenne a helyzet), autonóm tartomány volt, akárcsak a Vajdaság, amit majd csak Milosevics szüntetett meg, illetve sértett meg. A szerbek pedig nem kegyetlenkedtek velük évtizedekig, hanem megunták, hogy a cigány népség terrorizálja a szerbeket, és bementek oda megvédeni őket.

Az UCK pedig nem egy szépséges partizánmozgalom (bár a gyökér chegevara fanoknak valószínűleg a kedvencük) hanem egy terrorista szervezet, emellett nemzetközi bűnbanda. És őket támogatta a NATO, az ENSZ és őket védi az EU.

Tehát ezért mondom, hogy tökmindegy hogy hívnak, hogy nézel ki, milyen nemzetiségű vagy, ha a fejeseknek egyszer majd érdekük lesz téged támogatni, majd megteszik. Addig viszont jobb ha ülsz a seggeden.

2012. márc. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocs, természetesen az első válaszolóra gondoltam.
2012. márc. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os! Nyomtam neked a zöld gombot, mert még ha engem is próbáltál cáfolni, tudom, hogy sok igazság van abban, amit írtál. Tudom, hogy az albánok sem szentek, ők is elpimaszodtak már a 80-as években, és elkezdték kiutálni, és itt-ott gyilkolászni is a szerbeket. De a szerb reakció erre igenis eltúlzott és hibás volt a 90-es években, ezért nem csoda, hogy a nemzetközi szimpátia az albánok mellé állt.
2012. márc. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A magyarok lakta részeket miért nem lehet függetlenné tenni mint Koszovót?"


Lehetne. Csak kellene hozzá:

- egy határon túli magyar gerillamozgalom, amivel nem bírnak a románok/szlovákok

- rengeteg Amerikába és nyugatra emigrált olyan magyar, aki fontos pozíciókból lobbizik a magyar érdekekért

- külföldi támogatás (a koszovói albánokat muzulmán országok támogatták)

- az, hogy a megtámadott ország ne legyen NATO- és EU-tag, pária állam legyen, ez se SK-ra, se RO-ra nem igaz, csak Szerbiára

- és sok-sok provokáció, hogy az ellenséges állam elkezdje irtani a magyarokat, amire hivatkozva békefenntartókat lehetne bevonultatni, majd fokozatosan elszakítani a területeket.


Na most ez az, ami nem fog megtörténni, mert egyrészt a körülmények nem megfelelőek (csak Szerbia van annyira egyedül és annyira gyenge, hogy területeket lehet kivágni belőle, de ez se könnyű), másrészt Magyarországon nincs ehhez politikai szándék. Itt az embereket csak a nyugdíjak érdeklik, majd pont háborúzni akarnak, mi?

2012. márc. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Pedig amikor '99ben a NATO bombázta Szerbiát akkor meg lehetett volna nyírbálni a területeit...vagy nem??

Ha jól tudom akkor még innen is szálltak fel gépek

2012. márc. 16. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!