Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kádár Jani Bácsi gyere vissza?

Kádár Jani Bácsi gyere vissza?

Figyelt kérdés
A Kádár rendszer 30 évig tartott. Ez az új, demokráciának nevezett valami már lassan 22 éve tart. 30 év - 22 év!! És még 1989-ben a rendszerváltozáskor is jobban éltünk mint azóta bármikor. Ennyire még nem tapostak a népen, a kisembereken mint manapság, nyomorban élünk. A Kádár rendszerben sokkal jobban éltünk....

2012. márc. 17. 09:41
1 2 3 4 5 6
 1/58 Problem2 ***** válasza:
14%

"Kádár rendszerben sokkal jobban éltünk"

Kommunizmust akarsz?Pattanj gépre és máris Észak-Koreában vagy Kubában vagy esetleg Kínában.

Kösz de én nem kérek áruló kádár jánosból ,aki 56-ban elárulta a nemzetet.Utolsó senkiházi kommunista ,cezaromániás idióta volt.

2012. márc. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
98%
Nem tud vissza jönni, meghalt.
2012. márc. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
15%

"És még 1989-ben a rendszerváltozáskor is jobban éltünk mint azóta bármikor."


Hát én nem...

2012. márc. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
8%
Menj Jani bátyád után.
2012. márc. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
39%

"Kösz de én nem kérek áruló kádár jánosból ,aki 56-ban elárulta a nemzetet.Utolsó senkiházi kommunista ,cezaromániás idióta volt."


Az lehet. De kommunizmust építhetünk Kádárok nélkül is.

2012. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
78%

Igaz én 1989-es vagyok, szóval Kádárékról jóformán a suliban hallottam, és nem igazán jó dolgokat.


Viszont a mamám sokat mesélt arról a korszakról (megjegyzem nem szereti a politikát és egyik oldalt sem támogatja). Abban az időben lehetett építkezni, volt munka, a cigányok is dolgoztak, támogatták a kultúrát, nem volt luxus színházba menni, minden évben mentek üdülni, pedig a papám bányász volt, mamám háztartásbeli (nem engedte a papa dolgozni).

Voltak ifjúsági házak, nem kallódtak a gyerekek, tinédzserek úgy mint most, táboroztak is és fegyelmet és tiszteletet tanultak. Szóval ezek nem voltak olyan rossz dolgok.


Persze az is igaz, hogy ezek hátterében meg eladósították az országot és a mai napig azt nyögjük, bár ehhez az elmúlt 20 év balfék politikusai is hozzátettek és tökmindegy melyik oldalon álltak.

2012. márc. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
2012. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
55%

A kommunizmus egy f*szság, mint minden más utópia.


Kádár alatt meg azért volt viszonylagos jólét, mert a gazdaság ugyan sz*rul működött, de félve egy újabb 56-tól, a Párt külföldi kölcsönökből a jólét és haladás illúzióját teremtette meg, hogy befogja az emberek pofáját.


Egyébként a magyar helyzet elég speciális, mert itt kikiáltották ugyan a demokráciát, de a politikai elit a volt kommunistákból állt össze, szóval mindegy, hogy kire szavazol, a kommunisták vannak hatalmon továbbra is.

2012. márc. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
23%
Kádár János? Az utódai még mindig itt vannak, sőt ők irányítják a politikát, kb. olyan is. De abban a rendszerben is több volt a jaj mint az ihaj, ha értitek mire gondolok...
2012. márc. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
85%

Orbán Viktor kimegy Kádár sírjához, megkérdi a párttitkár szellemét:

- Mondd, mit tegyek, hogy a nép úgy szeressen, mint téged, és boldog legyen?

- Gyere Viktor, feküdj ide mellém.

2012. márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!