Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek is vissza kellene...

Szerintetek is vissza kellene hozni Kádár-rendszert?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 19:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Az önkényuralmi rendszereknél borzasztóbbat elképzelni sem lehet: 21. század bebizonyította, hogy az állam nem barátja, hanem ellensége az állampolgároknak, ha túl sok hatalmat kap.
2010. jún. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
22%
Igen, ott mindenkinek volt biztos munkahelye, nem kellett attól félni, hogy holnap viszik a fejed felől a lakást.
2010. jún. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Ki szerint kéne? Ha szerinted, akkor kérlek mondd el, hogy miért!
2010. jún. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
49%
Klónozzuk Kádárt? Mert, hogy azért Kádár rendszer, mert, hogy ő volt benne a góré.
2010. jún. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Eppen ma jutott ez eszembe,pontosan azért,mert akkor még legalàbb az embereknek volt szivük és emberségesebb volt mindenki.
2010. jún. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%

Mielőtt jönne az aktuális kádár-kommandó, úgy döntöttem, összeírom a leggyakrabban elmondott érveket, és válaszolok is rájuk.


Kádár alatt mindenkinek volt munkája!

Nem, nem állása volt mindenkinek, munkája nem. A lakosság bő 15 százaléka nem végzett érdemi munkát, a fizikai munkások közül pl minden hatodik anyagmozgatással foglalkozott, és a gépesítés helyett élőmunkát alkalmaztak.


Igen, de kiszámítható volt az élet.

Ezzel nincs okom vitába szállni: tényleg ez a helyzet. Ha el tudtad viselni, hogy nincs esélyed előrelépni, csak ha belépsz a pártba, hogy ha ellenség vagy, megsemmisítenek, és korlátozzák a jogaidat, továbbá beérted kenyérrel, sörrel, és parizerrel, az volt.


Jobban éltünk!

Lószart mama, hogy egy nagy klasszikusunkkal szóljak. Nem volt mire elkölteni a pénzt, azért jutott mindig kenyérre. Ha ma betiltanák a netet, nem lenne kábeltévé, nem utazhatnál akkor, amikor akarsz, és a bankszámlán kívül más megtakarításod nem lehetne, akkor ma is ez lenne a helyzet.


Én szerettem akkor élni. Nekem jó volt.

Ezt én nem is tagadom, és megértem a nosztalgiádat, de kérlek, nézd meg, mitől volt "jó". A mérhetetlen összegű felvett hitellel tudták fenntartani mesterségesen az életszínvonalat. Igen, annak egy része ment a Szovjetekhez, de maradt annyi dollár, hogy a lakosság elég sokáig ne tudja, mi az az áremelés. Nem azért volt jó az élet, mert keményen dolgoztál, hanem mert finanszírozták.

2010. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%
De többek között a Kádár-rendszer miatt tart itt az ország, ahol. :(
2010. jún. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 baranyi kálmanné ***** válasza:
31%
Hát igen legalább nem volna ennyi munkanélküli.Nem volna ennyi szegény ember.Én akkor voltam gyerek és minden évben voltunk nyaralni.Most őrülők ha tudom iskoláztatni.
2010. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%
de könyörgöm, egy icipicit gondoljatok már másra is magatokon kívül! neked akkor jó volt, a gyerekeidnek meg azért nem jó, mert neked az volt. szeretnéd, hogy most a gyerekeidnek jó legyen, az unokáid meg haljanak éhen?
2010. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 baranyi kálmanné ***** válasza:
36%
Igy is éhen fogunk lassan halni mert minden munkahely meg szűnik.
2010. jún. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!