Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen következményei lehetnén...

Milyen következményei lehetnének az országra nézve, ha hirtelen a thürmerista Munkáspárt kerülne kormányzati pozícióba?

Figyelt kérdés

Mielőtt azt gondolnátok, hogy megháborodtam, csak kíváncsiság vezérel, mint mindig. Tudom, hogy soha nem jut be a Parlamentbe, ha még a küszöböt se érte el eddig.

Csupán arra kérem a válaszadókat, hogy:

-semmi éljen Munkáspárt, Thürmer etc. ne legyen a válaszokban, mert nem propagandára vagyok kíváncsi(a pártállam dicsőítésére, meg a szokásos komcsi lózungokra ugyanez vonatkozik)

-ne a szokásos virtuális fight-ok menjenek, mert normál módon is meg tudjuk tárgyalni a feltett kérdést, csak akarat kérdése


2012. márc. 18. 18:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Ha valóban megkezdenék az államosításokat, akkor a befektetők nagyon gyorsan húznának el. Mivel nem lenne nagytesó, nem lenne miből megoldani azt, hogy mindenkinek legyen munkája. Innentől kezdve egyenes út vezet a sorvadáshoz...
2012. márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Éppúgy gyorsan tönkre menne az ország,mint ha a Jobbik kerülne kormányzati pozícióba. Mindkettőnek csak álmodozás a gazdasági programja.
2012. márc. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Pont azt akartam mondani, amit az előttem szóló :))))
2012. márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
észak-korea
2012. márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
"Normálisan" soha nem fog se a Munkáspárt, se a Jobbik kormányzati pozícióba kerülni, azért, mert olyan eszméket képviselnek, ami ellen a fél világ harcol évtizedek óta. Ha valami oknál fogva mégis sikerül megnyernie egy szélsőséges pártnak a választásokat a külföldi nyomás ellenére, (pl ellenzék óriási méretű pénzelése, lejáratókampányok stb), akkor a többi ország szélsőséges pártjai is megerősödnek, hiszen megrendül az emberekben a hit, hogy a mai rendszer a lehető legjobb, legigazságosabb, a civilizáció csúcsa, ami szent és sérthetetlen.
2012. márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

'Ha valami oknál fogva mégis sikerül megnyernie egy szélsőséges pártnak a választásokat a külföldi nyomás ellenére, (pl ellenzék óriási méretű pénzelése, lejáratókampányok stb), akkor a többi ország szélsőséges pártjai is megerősödnek, hiszen megrendül az emberekben a hit, hogy a mai rendszer a lehető legjobb, legigazságosabb, a civilizáció csúcsa, ami szent és sérthetetlen.'


Ami, ha jól értelmezem, láncreakciószerűen a szélsőséges kormányzatok létrejöttét eredményezheti, a társadalomra való hatást pedig nem is kérdezném.

2012. márc. 18. 19:02
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Én speciel nagyon örülnék neki, ha egy új államosítás lenne. Államosítanák a külföldi kézben lévő ipart, a külföldieknek eladott mezőgazdaságot mezőgazdaságot, a külföldieknek eladott közszolgáltatásokat. Államosítanák a privatizációkon, felszámolásból meggazdagodottak vagyonát, mint Gyurcsány, Bajnai vagyonokat, az ajkai timföldgyárat, és így tovább! Kellene vagy egy ciklusnyi kommunizmus!
2012. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mekkora ciklusra gondolsz?
2012. márc. 18. 21:10
 9/16 anonim ***** válasza:
egy parlamenti ciklus négy év. Ennyi elég lenne az államosításhoz.
2012. márc. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Vagyis szerinted 4 évnyi 'kommunista' kormányzat gyógyírt jelentene. Ezt azért meg kellene tárgyalni a többiekkel is, mert mindenki nem fogja csak úgy, tárt karokkal üdvözölni a javaslatot.
2012. márc. 18. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!