Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg igaz hogy a Visegrádi...

Tényleg igaz hogy a Visegrádi 4-ek (előzőleg 3-a) együttműködés azóta nem hatásos, mióta Csehszlovákia ketté vált?

Figyelt kérdés

Valahol azt olvastam, hogy elég jó volt a Visegrádi 3-ak : Lengyelország, Magyarország, Csehszlovákia.


De tényleg igaz hogy azóta kevésbé hatékony, mióta Csehszlovákiából megalakult Szlovákia?


Ez igaz? És ha igen, miért??


NEM provokációnak szánom de nem értem....


2012. márc. 24. 20:58
 1/3 A kérdező kommentje:
*előzőleg 3-ak
2012. márc. 24. 20:59
 2/3 anonim ***** válasza:
A V3-nak két évig volt tagja Csehszlovákia nevű állam. 1991-ben alakult meg ugye a modernkori Visegrádi Eggyüttműködés, 1993-tól van V4. Szerintem ezt a két évet semmiképp nem nevezhetjük meghatározónak, mert jórészt a megalakulással telt el, ezért volt akkor aktívabb a szervezet működése. Én nem hiszem hogy V3-ként hatásosabb lenne, csak mint minden szervezethez, először ehhez is mindenki nagy reményeket fűzött, aztán jött a kijózanodás, hogy már nem a 14. században vagyunk...
2012. márc. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Már amióta beléptünk az EU-ba nem igazán funkcionál a dolog. Mint ahogy a CEFTA, EFTA sem. Az unió egyszerűen átvette a helyét.
2012. márc. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!