Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz lenne, hogy az ország...

Igaz lenne, hogy az ország fejlődéséhez informatikai és műszaki diplomás emberek szükségesek, míg társadalomtudósok, jogászok vagy közgazdászok elenyésző kisebbségben kellenek csak?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom, hogy Hoffmann oktatáspolitikája rövidtávon a felsőoktatás minőségének és létének stabilitását veszélyezteti, hosszútávon pedig az állam működőképessége, a törvényhozás és az ország gazdasági élete látja kárát a felelőtlen döntéseknek.

2012. márc. 25. 16:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
74%
A túl sok műszaki diplomás eredménye az lesz, hogy lecsökken a műszaki területen dolgozók bére ugye a nagyobb konkurencia miatt. Az utóbbi három szakmát azért szorítják vissza jelentősen, hogy ne tudja az országon belül senki se szakmailag bírálni az Orbán rezsimet.
2012. márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 Latte macchiato válasza:
33%
Ha azért kérdezed, mert lecsökkentették a jelentkezési létszámot az említett szakokra, akkor rossz a kérdés. Ugyanis nem azért nehezebb most ezekre bejutni, mert nincs rájuk szükség, hanem mert az utóbbi évtizedekben milliók mentek el feleslegesen közgazdász, jogász, stb. képzésre, hiszen nagy részüknek eszük ágában sem volt végül"szakmájukban" elhelyezkedni, illetve nem születik annyi üres hely évente, mint amennyi végzős kijön az egyetemekről.
2012. márc. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
62%
társadalomtudóssal már Dunát lehet rekeszteni. Nemkapnak állást... Ami kellene: CNC marós. Nézd meg az álláshirdetéseket!
2012. márc. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
90%
Az sem helytálló elképzelés, hogy ha több államilag támogatott képzést biztosítanak az informatika/műszaki/természettudományi szakokon akkor túlképzés lesz ott, hisz attól még mert az állam úgy dönt többet költ rá nem lesz több ember aki elvégezné ezeket. El tudok képzelni egy minimális növekedést azon kicsiny rétegnél akik aközött nem tudtak dönteni, hogy jogot vagy fizikát menjen tanulni de szerintem ilyen nem sok van.
2012. márc. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
31%
Ha nincs termelés, akkor nincs ki eltartsa a tudósokat és hivatalnokokat sem.Első a termelés. Aztán lehet elmélkedni. Elég közgazdász van már így is.
2012. márc. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 A kérdező kommentje:
Kedves második!Ha ezt kérdeztem volna sem lenne teljesen helytálló a válaszod az adott szakmák munkaerő piaci értékét tekintve(jogi és közgáz diplomával a legkönnyebb az elhelyezkedés, társadalomtudományival semmivel sem nehezebb, mint akár műszakival "szakmán belül") A kérdést nem véletlenül a politika, és nem a "tanulási lehetőségek" kategóriában írtam.
2012. márc. 25. 17:33
 7/92 A kérdező kommentje:
Ha a politika és a demokrácia a közjóért van, akkor miért kéne valakinek csak azért CNC marósnak tanulnia, mert fent így döntenek? Így nagyon hamar eljutunk Az ember tragédiája híres falanszter-színéig.
2012. márc. 25. 17:35
 8/92 anonim ***** válasza:
5%

De minek képezzünk jogászt, ha nem kell? Hobbyból tanulhat valaki társadalomtudományt, miközben szakmunkásként dolgozik.

Szép dolg, hogy mindenki tovább tanul, de végül is csak érdeklődésből tanulnak. A munkaerőpiacon szakmunkásokból sincs hiábny ugye, de mégis még azok találnak valamennyire állást. Jó lenne, ha minden fiatalunk kedve szerint tanulhatná az egyetemn ami érdekli, állami pénzből, én is szeretném, Egyetlen hiba van csak: hogy az állami pénzeket már régen elköltötték. Tudod mekkora az államadósság??? Én azon is csodálkozom, hogy elemi iskolára merünk költeni így. Semmi pénz nincs semmire,fenntartásra nem elég! Remélem, lesz még jobb helyzet, és a ti gyerekeitek már tanulhatnak állami pénzen csak érdeklődésből (lassan Marxnak igaza lesz - mindenkinek igénye szerint)

2012. márc. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
34%
Nem fenn döntöttek így. Én folyton olvasom az álláshirdetéseket, Két helyen mutatkozik hiány: a mareós, meg az ügynök. Mást nemigen keresnek,. Aztán a jogászok meg a közgazdászok telefonmarketingesek lesznek vagy biztosítási ügynökök. Így sem hiábavalók az egyetemi évek, egyetlen bibi, hogy igencsak kevés a pénz, és ez legalább arra kell költeni amire szükség is van.
2012. márc. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
13%

"a demokrácia a közjóért van" :)

Te hány éves vagy?

2012. márc. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!