Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha én lefordítok egy valaki...

Ha én lefordítok egy valaki más által írt szöveget és doktori disszertációként leadom, engem is békén hagynának?

Figyelt kérdés
Nem vagyok sem olimpiai bajnok, sem párttag, sem "keresztény".
2012. márc. 27. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a felsorolt "bűneidre" tekintettél téged nem hagynának békén!

De hát manapság nincs egységes mérce... :(

2012. márc. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben én a fordítási képességeidben is kételkednék:D
2012. márc. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
A tiedet nem biztos hogy megvizsgálnák ilyen szinten.
2012. márc. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
68%, mert melyik zárja ki, hogy beszélnék nyelveket? :)
2012. márc. 27. 13:12
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
Mert Schmitt Pált éppen békén hagyják?
2012. márc. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egy ilyen után normális helyen úgy zavarnák el a politikából, hogy csak na. Itt meg egy ejnye-bejnyét kap és kész...
2012. márc. 27. 13:25
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Ha megfelelőek a kapcsolataid, nem fognak zaklatni. Ha meg valamiért haragszik rád a tanszékvezető, a dékán vagy a rektor, akkor a saját kutatásoddal együtt is új hajítanak ki, hogy a lábad nem éri a földet.

Nem Schmitt Pál az egyetlen, aki másolt ZH-val, beadandóval, szakdolgozattal, disszertációval próbálkozik. Sokan vannak, akik csak a leadáskor látják először az állítólagos saját művüket.

Csak ő nem volt elég ügyes, ezért lebukott. És sajnos eléggé magas pozícióban van ahhoz, hogy egy "ezt azért nem kellett volna" legyen az összes következmény. Kicsit meghurcolták, aztán ennyi. Nem csinálnak belőle mártírt. Egyébként is: könnyen lehet, hogy ha valaki akarná, a bírálóbizottság tudományos munkáiban is találna kivetnivalót. Ne adj' Isten a könyveik egyes szakaszai gyanúsan hasonlítana a korábbi szakdolgozóik munkáira, vagy valami hasonló.

Öszznépi urambátyám-rendszer, mutyizás van a felsőoktatásban (is). Csak míg az bocsánatos bűn, hogy az egyszeri hallgató puskázik vizsgán, Internetről szó szerint másolja a beadandóját és mással íratja a szakdolgozatát, addig ugyanez magasabb szinten más botránynak számít.

Persze ettől nem szép dolog, hogy - vélhetően - plagizált, egyáltalán nem megbocsátható, a legkevésbé sem tisztességes. Én magam is örülnék neki, ha látnám valami következményét az esetnek, vagy legalább kapnék egy olyan magyarázatot, amiben nem néznek teljesen hülyének. Csak a nagy, melldöngető nemzeti számonkérés és felelősségre vonás közben jó lenne egy kicsit elgondolkodni azon, hogy vajon aki plágiumot kiált és lemondást követel, annak megvan-e rá az erkölcsi alapja.

(nem hiszem, hogy mindenki ártatlan, aki itt most kérve vagy kéretlenül a bölcs és igazságos bíró szerepét ölti magára)

2012. márc. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha igaz a kiszivárgott hír, szégyen erre az országra nézve. Felháborító! Még, hogy az akkor nem ütközött ez szabályba! Miért, akkor meg volt engedve az összeollózás? Nagyon kétlem.
2012. márc. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Eddig egyetlen közt.elnökünk volt aki nem volt szégyene az országnak .Göncz Árpád
2012. márc. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Egy ilyen után normális helyen úgy zavarnák el a politikából, hogy csak na. Itt meg egy ejnye-bejnyét kap és kész..."


Még idén le fog mondani.

2012. márc. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!