Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Schmitt Pálnak ugyanúgy...

Schmitt Pálnak ugyanúgy tiszta a lelkiismerete, mint ahogy Gyúrcsánynak, s pont Gyúrcsány mondja most Schmittre hogy egy hazug csaló nem lehet az elnök, hogy van ez? :D

Figyelt kérdés

2012. ápr. 2. 07:03
1 2
 11/14 zeronibble ***** válasza:

Szerintem az a baj, hogy sokan összekeverik a dolgokat.


Smitt Pál nem hazudott, amikor azt mondta, hogy van egy kisdoktorija.

Hogy a diploma-munkában leírt anyagot valahonnan másolta (=plágium), azt akkor és ott, a vizsgabiztosoknak kellett volna észrevenniük! Ha e tekintetben mulasztottak, most először nem azokat az embereket kellene "elővenni"?



Nem az a fő baj, hogy birka vagy, hanem hogy rossz irányba terelődsz... Esetleg ne kössük fel az összes rendőrt, mert nem kapnak el minden bűnözőt? Komolyan ennyi vagy öcsém?

2012. ápr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves 8:45, 9:27-es válaszoló!


Te nagyon-nagyon el vagy tévedve a sűrű erdőben!


1. Schmitt Pál igenis csalt! Jogtalanul szerezte meg a neve elé a dr. címet. Azért ő nem dolgozott meg, nem tett semmit csupán maga elé tett két már elkészült diplomát és azt szépen átmásolta ( legtöbb részét szóról szóra, kisebb részén a mondat szerkezetét változtatta meg pl. előttem van egy Ady verseskötet, ahol a költő azt írja " Állt a parton ezer asszony keszkenővel és virággal," én ezt most a magam nyelvén lefordítom ami így hangzik: A parton állt sok asszony kezükben zsebkendővel és virággal... Ugyanazt írtam le gyakorlatilag is és elméletileg is, de akkor ennyi erővel átmásolhatnám az összes Ady verset ugyanígy de kiadnám a saját nevemen hogy ez az én szellemi termékem és én teljesen jóhiszeműen jártam el, mert legjobb tudásom szerint változtattam át a mondatokat. És én ettől már költő vagyok???

Szerinted ehhez tudás kell????? Lemásolni valaki művét?


Valóban ennyit ér ma hazánkban egy dr.-i cím?


És nem, nem azokat kell elővenni akik ezt nem vették észre. Azt kell elővenni aki ezt elkövette és érdemtelenül kapta a diplomáját.

Abban az időben szerinted ki tudta volna ellenőrizni/összefuttani az adatokat hogy egyezik-e egy másik országban fellelhető diplomával???? NOB elnökként könnyen hozzájuthatott az ilyen anyagokhoz!


2. Hogy magyarázod meg ezek után az egyetemistáknak, egyáltalán a diákoknak hogy tanulni igenis érdemes, és érték???

Amikor maga Magyarország első embere is csalás árán szerezte meg a diplomáját??


3. Milyen megítélése lesz ezután Magyarországnak hogy ilyen ember képviseli hazánkat???

A mindenkori köztársasági elnöknek makulátlanul tisztának, erkölcsösnek, feddhetetlennek kell lennie mind előéletében mind a jelenben, hisz erre a posztra azért nevezhetnek ki csak 1, azaz egyetlen egy embert ( és nem lehet belőle több száz) aki méltó arra hogy érdemben képviselje hazánkat.

Scmitt Pál mindennek elmondható, csak méltónak nem!

2012. ápr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Javítom:

NOB elnökként könnyen hozzájuthatott az ilyen anyagokhoz = MOB elnökként.. stb.

2012. ápr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is keverik itt a dolgokat az emberek.


A mindenkori Köztársasági Elnöknek nem kell lemondania pozíciójáról azért, mert esetleg nincsen doktori címe - az embereket ez hidegen hagyja, senki nem rótta fel ezt Göncz Árpádnak sem eme tudományos fokozat hiányát. Viszont ha kiderül, hogy a mindenkori Köztársasági Elnök csalt, mások munkáját ellopta, és saját szerzeményként tüntette fel, akkor elvesztette az emberek megbecsülését. És elvesztette az emberek Magyarországába vetett hitét is. Mert ki szeretné magát egy olyan országgal azonosítani, amit egy ilyen ország képvisel egy személyben? Amit egy ilyen emberrel azonosítanak Európában, a világon? Itt erkölcsről, morális példamutatásról van szó.


És akik arra hivatkoznak, hogy a bíráló bizottságnak kellett volna ellenőrizni és figyelmeztetnie Schmittet, annak ajánlanám az indexen megjelent cikket, amiben Heinemann (akitől csak 40 oldalt lopott Schmitt) nyilatkozta az alábbiakat:

"Ami a Schmitt ügyet illeti: miként gondolhatták, hogy a doktori bizottság tagjai tudnak egy két évvel korábban egy kanadai folyóiratban megjelent cikkről vagy egy csak Lausanne-ben hozzáférhető kéziratról?"

[link]

2012. ápr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!