Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány az összes juttatást...

A kormány az összes juttatást Erzsébet utalványban fizetnék ki? Ezzel hogy lehet majd, akkor sárgacsekket befizetni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 4. 09:36
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Hát azzal sajnos sehogy.
2012. ápr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
49%
Ez az Erzsébet- utalvány őrület engem erősen emlékeztet a jegyrendszerre. Gyanítom , azért erőltetik , mert már megint valaki zsebébe vándorolnak a milliárdok...
2012. ápr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
22%
A sárga csekket a munkabérből kell kifizetni. A családi pótlékként kapott utalványt pedig levásárolhatod a boltban. Nincs ezzel semmi baj.
2012. ápr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy de majd hízik tőle CBA, mert érdekes módon az igénytelen, túlárazott és a sokat szidott külföldi bolthálózatoknál kevesebb magyar terméket tartó öleb CBA-juknak meg a hasonlóan szar COOPnak sikerült csak elfogadható feltételekkel ajánlani a Bözsikét. Mivel az emberek nem hülyék, hogy ott költsék a pénzüket, ahol nagyon drága minden, ezért valahogy csak rá kell szorítani őket.
2012. ápr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
78%

Ez újabb lehúzása az alacsony keresetű családoknak.

Az utalványon nem lehet mindent vásárolni,nem fogadják el mindenhol. Ahol elfogadják,ott pl. a kenyér és a tej duplájába kerül,mint máshol.

De ha mindent utalványban adnak,akkor a családok egyrésze nagy bajba kerül.

A szomszédságunkban van egy 3 gyerekes család. A legkisebb 2 éves,a másik kettő 7 és 14.

Az anyuka Gyed-en van. Az apuka 3 szakmával 3 hónapja munkanélküli,és a Munkaügyi Központ nem tud neki semmit ajánlani,még átképzést sem.

Ha ezután mindent utalványban kapnak,akkor élelmük ugyan lesz,de nincs miből fizetni a lakbért,a rezsit,a gyerekek iskolai ebédjét,ruházkodását,egyéb kiadásait.

Mi lesz az ilyen családokkal?

2012. ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
2012. ápr. 4. 10:14
 7/35 anonim ***** válasza:
68%
És akinek nincs munkahelye? Saját hibáján kívül nem tud elhelyezkedni? Itt gondolok kis városokra, falvakra. Nagyon sok helyen nincs munka lehetőség. Ha van oda csak fiatalokat vesznek fel, negyvenöt év felett az elhelyezkedés egyenlő a nullával.
2012. ápr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
24%
Ez támogatható ötlet. A legtöbb alsóbb rétegű állampolgárnak az egyetlen szórakozása az alkohol és cigaretta vásárlás volt, közben meg panaszkodtak, hogy nem élnek meg. Most majd legalább élelmiszert vesznek rajta. Aki meg mondjuk a CSP-t kapja utalványban, azt sem értem mit hőbörög, azt a pénzt majd a gyerekre költi, a számlákat meg egyebeket fizeti munkabérből. Ez ilyen egyszerű. Megint a kiskeresetűek panaszkodnak leginkább, de érdekes módon gyereket ők vállalnak, csak tudnám hogy mire fel? Az állam tartsa el a gyerekeket. Mindenki annyit vállaljon, amennyit el tud tartani.
2012. ápr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Utolsonak.


Ha te még nem voltál a ló tulsó oldalán akkor könnyü ilyeneket irkálni.


Nem mindenkinek adatik meg a jó állás és munkahely és nem azért mert nem akarna dolgozni.

2012. ápr. 4. 10:50
 10/35 anonim ***** válasza:
62%

Nem szégyenlik magukat... Azért ehhez már arc kell sztem. Én elhiszem h aki havi 3-4-5százezret keres, annak mind1 h a támogatás milyen formában érkezik. Aki viszont alig kap 100at, vagy még annyit sem, annak egyáltalán nem.

Én életemben talán 3x voltam CBA-ban. Oké h magyar termék.. egy része legalábbis. De mennyiért.. 2-3x árak vannak. Egy Tescoban vagy más multinál megveszem fele annyiért, ugyanolyan minőségben, csak annyi a különbség h nem magyar.

Talán nem mindig a kisembereket kéne b*szogatni. Érdekes mód aki 200 felett keres, annak az új adótörvény miatt nem vonnak le semmit, csak akik kevesebbet keresnek. Mindig a gazdagok járnak jól, a szegény ember meg pusztuljon el. Esetleg ha ezektől a jövedelmesebb családoktól is levonnák az adót, nem pedig pluszba adnák nekik, akkor kicsivel több maradna az államkasszában, és nem kéne minden sz*rt Bözsiben fizetni. De hát melyik politikus vágná maga alatt a fát...

Ezt a kis monológot most úgy írtam, h én sem keresek rosszul, szal egy okos se jöjjön azzal h azért írtam mert irigy vagyok a fizetésükre, meg h tanulni kéne stb... Nem vagyok szegény, de gazdag sem, középosztály inkább. De felháborító az amit a kiskeresetű családokkal művelnek. Pedig pont h az úgymond "alsó" rétegben található a legtöbb, hasznot előállító ember. Termeljen akár egy gyárban a szalag mellett elektronikai eszközöket, vagy élelmiszert, vagy csak csomagoljon, máris értéket állít elő. De a felső rétegben sok az olyan ember, aki arra kap havi 2-3 százezret, h diagramokat készít, meg internetezik az irodában. Mondom ezt szintén úgy, h hasonlót csinálok én is. És nem zavar h magam ellen beszélek.

2012. ápr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!