Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erzsébet kártyának mi az értelme?

Nem dávid kérdése:

Erzsébet kártyának mi az értelme?

Figyelt kérdés
Az szép és tisztes dolog hogy az állam a magyar vállalatokat szeretné támogatni. De... Eddig 10ezret kaptam egy francia cégtől és most az Erzsébet jeggyel csak 5ezret kapok. De mivel a tesco is el fogja fogadni akkor semmi értelme nem volt megcsinálni mert az külföldi kézbe van. Viszont ez engem sziven ütöt hogy 10helyett csak 5ezret kapok utalványba. Illetve olvastam hogy a szociális kiadásokat ebbe szeretnék fedezni. Kérdésem mi értelme lenne ennek? én múltkor házibulira erzsébet utalványom vettem italt és dohányárut. Tehát evvel nem fog semmi elérni a állam.
2012. ápr. 4. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Erzsébet kártya, fidesz, totális kudarc, folytassam?
2012. ápr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De legalább kapnánk ugyanúgy 10ezret belőle. Szégyen nem szégyen de nekem számít az az 5ezer fölég hogy az 1kulcsos adóval 10el kevesebb a bérem.
2012. ápr. 4. 20:06
 3/12 anonim ***** válasza:
majd az lesz hogy pénzért olcsóbban eladják mint a névértéke.. csak hogy mást tudjanak venni.
2012. ápr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"majd az lesz hogy pénzért olcsóbban eladják mint a névértéke.. csak hogy mást tudjanak venni."


Ennyi erővel semmit sem érdemes adni senkinek mert úgyis elügyeskedi valahogyan. Én mondjuk nem így adnám a célzott támogatásokat, hanem kedvezmény formájában.

Pl: n gyerekes, nem túl jól kereső családnak maximum X kWh lehet a villanyszámláján, annak a felét állja az állam. Úgysincs pénz 6 hűtőre, 8 tévére meg 1000W-os lámpákra. Vízzel ugyanígy kiszámolni, hogy mennyi jut emberenként. Fűtés más tészta, mivel ott nagyon sokat számít a ház vesztesége. És persze ellenőrizni, ha valaki csal, attól támogatást megvonni. Bár ezt most is meg lehetne csinálni. Ha csalsz, akkor lemondasz a támogatásról mint Schmitt Pál a köztársasági elnöki címről.

2012. ápr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én eddig sem értette ezt az utalványdolgot értelmetlen hülyeség az egész azt az összeget simán hozzáadhatnák a fizetéshez és feltüntetnék a bérlapon hogy étkezési hozzájárulás x összeg. Tuti hogy a háttérben ezért valakik megkapták a nokiásdobozokat gondolj csak bele mennyi pénzt utalhattak a K&H-hoz a sok szépkártyára, és gondolom az is szépen keres aki előállítja ezt a sok utalvány, kiépíti a boltokba a terminálokat azt üzemelteti.... hatalmas biznisz ez
2012. ápr. 5. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ennek az égvilágon semmi értelme sincs legalábbis azok szemszögéből, akik kapják majd a bözsét. Viszont a kibocsájtó, meg az elfogadóhelyként működő üzletláncok extraprofithoz jutnak. Nagyjából emiatt támadt ez az okos ötlete a kormánytagoknak, semmi másért. Amúgy én már látom magam előtt, mikor már a juttatások is bözsében lesznek fizetve, hogy Matolcsi úr kiáll a nép elé, és elmondja majd, hogy mindenki szereti a bözsét...meg hogy ezzel mindenki jól jár...én meg most már szeretném megkérdezni, hogy név szerint ki az a pár ember, akit itt folyton mindenkiként emlegetnek, mert valahogy mikor ezt mondják, én sosem vagyok benne abba a mindenkibe :D

Esetleg még hozzáteszik majd, hogy lehet hogy páran ÚGY ÉRZIK, hogy nem jártak jól, ezt mondták akkor is amikor januárban a lakosság 70%80 %-a bércsökkenést tapasztalt. :D Az lett mondva, hogy tudják hogy sokan ÚGY ÉRZIK hogy rosszul jártak, de igazából ezzel mindenki jól van járva. Szerintem meg azért ÉREZTÉK ÚGY, mert rosszul jártak, és kész. Úgyhogy részemről kíváncsian várom a bözse kampányt, mert az is lesz, és várom mikor megmondják nekem, hogy én imádom, ha elő van írva melyik boltban vásárolhatok, és az is hogy mit. :D

2012. ápr. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem csak az üzletláncok jutnak extra profithoz,hanem sokan mások is.

Az utalványokhoz a papírt meg kell venni,kinyomtatni őket. Kiszállítani az Önkormányzatokhoz. Mivel készpénz-helyettesítő eszköz, páncélszekrényben kell őrizni. Ha nincs,akkor venni kell páncélszekrényt. Amikor fizetni akarják,venni kell sok borítékot,az utalványokat név szerint beborítékolni. Ebben az egész hivatalnak részt kell venni. Ha elszámolja valaki magát,akkor újra kell kezdeni. Végül feladni a postán ajánlottan. Ennek költségét az önkormányzatnak kell kigazdálkodni.

Mennyibe fog ez kerülni az államnak?

2012. ápr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"majd az lesz hogy pénzért olcsóbban eladják mint a névértéke.. csak hogy mást tudjanak venni."


"Ennyi erővel semmit sem érdemes adni senkinek mert úgyis elügyeskedi valahogyan."


légy szíves ne forgasd ki amit írtam. gondolom világosan írtam le, aki eddig élelmiszert vett, az ezentúl is azt fog, aki cigit/piát stb. az úgyis elpasszolja készpénzért, úgy hogy bukik is rajta. ennyi

2012. ápr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as válaszoló. Én eddig is kajára költöttem, és el fogom adni, mert ha tőlem megveszik legrosszabb esetben 60%-os áron, akkor még mindig jobban jártam, mint ha elmennék a coopba vásárolni, ott ugyanis kapásból 50%-ot buknék rajta. Hát nem cuki ötlet? :D
2012. ápr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Pl: n gyerekes, nem túl jól kereső családnak maximum X kWh lehet a villanyszámláján"


Ezt már kitalálták -fogyasztásmegkötés nélkül- , lakhatási támogatás a neve, és a szolgáltatónak utalják a segélyt, te meg kevesebb számlát fizetsz.

2012. ápr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!