Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van a közmunkának?...

Mi értelme van a közmunkának? Csak nálunk ilyen a helyzet, hogy egész nap nem csinálnak semmit?

Figyelt kérdés
Máshol biztos vannak közmunkások, akik tényleg értelmes munkát végeznek, vagy egyáltalán dolgoznak valamit. De a lakóhelyemen, ami egy kis település, és az ehhez képest nagy számú közmunkás konkrétan nem csinál semmit, most már 8 órában. Központban lakok, és így látom őket, még csak úgy sem tesznek, mintha dolgoznának, csak üldögélnek, álldogálnak, nevetgélnek. Őket nem hibáztatom, mert tény, hogy nem is nagyon lenne mit csinálni, páran vannak a hivatalban, és más intézmény itt nincs. Máshol is van ilyen helyzet? Miért jó ez az államnak?

2012. márc. 13. 15:27
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
63%
Arra jó,hogy elmondhassa a kormány,hogy teremtettek új munkahelyeket! Mindenütt ez megy.
2012. márc. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
79%

"Miért jó ez az államnak?"


Mert idézlek:


"Máshol biztos vannak közmunkások, akik tényleg értelmes munkát végeznek"

2012. márc. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
75%
Komolyan nem értem az embereket, ez a Fidesz egyik normális lépése a kevésből, már a rendszerváltás óta ezt szajkózza mindenki, hogy rengetegen élnek a munkanélküli segélyből, legalább csináljanak valami hasznosat. Erre itt van ez, le tudják nyírni a füvet az árkokban, takaríthatnak, levelet gereblyézhetnek stb, vagyis többet csinálnak mint a semmi. Ráadásul ezért nem az eddigi munkanélküli segélyt kapnak, hanem annak majdnem a kétszeresét, nem tudom mit kell ezen rinyálni. (Tudjátok, az elhíresült 47 ezer.)
2012. márc. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
83%

16:27


2010-ig mindenki azt ordította, hogy "segélyt csak munkáért!" Mióta a Fidesz bevezette, azóta a közmunka fasiszta kizsákmányolás :)))


2010-ig mindenki ordította, hogy "túl sok a büfészakos egyetemista!" A Fidesz csökkentette az ilyen szakok létszámait, és most megy a rinyálás, hogy "összetörték a fiatalok álmait" :)))


2010-ig mindenki ordította, hogy szigorítani kell a büntetéseket. Aztán a Fidesz szigorította, és már 2010 nyarán patakokat sírtak az ellenzékiek a fogdába rakott bolti tolvajokat sajnálva :)))

2012. márc. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
700 lakos, 80 közmunkás. A füvet azelőtt is volt aki lenyírja. Ezeknek az embereknek max. papíron van munkájuk, most még inkább "munkanélküliek" a szó szoros értelmében, mert így annyit sem dolgoznak, mint amennyit otthon dolgoznának, csak kétszer több pénzt fizet nekik az állam.
2012. márc. 13. 17:02
 6/39 anonim ***** válasza:
47%

" (Tudjátok, az elhíresült 47 ezer.)"


Told fel a pcsádba!

2012. márc. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
48%

" A füvet azelőtt is volt aki lenyírja. Ezeknek az embereknek max. papíron van munkájuk, most még inkább "munkanélküliek" a szó szoros értelmében, mert így annyit sem dolgoznak, mint amennyit otthon dolgoznának, csak kétszer több pénzt fizet nekik az állam."


Így van. Én azelőtt legalább dolgoztam, építkeztem, meg van egy asztalos műhelyem, ma már csak bejárok péniszt vakarni és aluszkálni.

2012. márc. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
58%

17:02


Nyilván, ha ennyire tudod, hogy rosszul dolgozik a település vezetése, akkor azt is tudod, mit kellene és lehetne inkább csinálni. És akkor tehetsz javaslatokat a polgármesternek. Vagy elindulhatsz a polgármesteri címért a programoddal.


Vagy ha irtózol a politikától, akkor teremthetsz munkahelyeket ezeknek az embereknek és rögtön nem kell azon rinyálnod, milyen rossz a közmunkaprogram.

2012. márc. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
28%

"Told fel a pcsádba!"


Figyelj, nem érdekel, hogy izgalom fog el attól, hogy valaki 47 ezer forintot "tol fel a pcsájába", én nem fogom megtenni ezt, már csak azért sem, mert nekem ilyen nemi szervem nincs. Ellenben szólj édesanyádnak, ha ilyen szép úriembert nevelt belőled, biztos erre is hajlandó.

2012. márc. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
63%
Hát havi 47-ért napi nyolc órában csak nem fognak bele szakadni a munkába. Majd ha ennek a dupláját fizetik, akkor kéne aggódni, hogy nem csinálnak semmit.
2012. márc. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!