Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a miniszterelnökünknek nem...

Ha a miniszterelnökünknek nem a foci, hanem a csoki lenne a mániája, akkor most csokigyárakat építenénk sorozatban közpénzből?

Figyelt kérdés

A már eddig bejelentett nagyívű stadionépítési tervekhez most itt van egy még újabb, a felcsúti "ékszerdoboz".


Lehet, hogy bonyolultabb lenne, de ha már valaki annyira szívén viseli a magyar futballt, akkor a stadionépítés előtt előbb a minőségi futballt kéne megteremtenie, hogy legyen értelme a stadionoknak. Bár egy olyan országban, ahol az emberek egyharmada nyomorog, a többiek nagy része alig él, egy felelős politikusnak talán nem is a focit kéne felfuttatni.


Ez a stadionépítési láz nekem egy harmadik világbeli diktatúrát idézi. A vezér személyes mániái közpénzből megvalósítandó közügyekké válnak.


[link]



2012. ápr. 11. 17:23
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 10-es választ is. Hasznosat nyomtam, mert kíváncsi vagyok a stadion melletti értelmes érvekre is. Persze nem értek egyet vele, én úgy látom, hogy bármi más hasznosabb lenne akár a felsoroltak közül is (autópálya, múzeum) mint ez a sok stadion. És azt se mondom, hogy a stadion teljesen marhaság, de bármekkora proli legyek is, nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy ha a stadionoknál sokkal-sokkal fontosabb igényeket nem tudunk kielégíteni, akkor itt és most pimaszság stadionokat építeni.


Ja, és most hallottam egy rádióműsorból, hogy a felcsúti kis stadionra 4 milliárd Ft pályázati pénzt kaptak állami forrásból. Orbántól biztos teljesen függetlenül...

2012. ápr. 11. 18:06
 12/27 anonim ***** válasza:
61%

"A foci a legnépszerűbb sport a világon, Magyarországon is az"


Magyarországon már nem hinném, hogy a legnépszerűbb! A női kézilabda BL elődöntőjében (Győri Audi ETO KC - Oltchim Valcea) a Veszprém arénában 6000 néző volt! NB I-es mérkőzésen hol van ennyi néző? Max. Diósgyőrben!

2012. ápr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 doboszoli ***** válasza:
54%

Van már rengeteg kórházunk, amik dúskálnak a pénzben, semmi várólista, a dokik sz@rásig keresik magukat...

Most már a stadion következik, nincs mese!

Hogy nem szakad rá...

2012. ápr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
61%
Az a különbség, hogy az autópálya megtérülő beruházás, nem úgy mint egy párezer fős faluban stadionokat építeni. Ja és hány kilométer autópályát adott át Viktor vezér az elmúlt 2 év alatt? Na ugye.
2012. ápr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
31%
Attól még egy nemzeti válogatót focimecset 2 millióan néznek a tévében és nb1-es meccsnek is simán megvan a 500000-es nézettség szóval erről ennyit.Amikor jól álltunk selejtező csoportban akkor Málta ellen is 48 ezren voltak kint.Ennyi, az hogy a többi stadiont is most építsék fel én se támogatóm de higgyétek el a Puskásnak nem sok van hátra.
2012. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
77%

"Attól még egy nemzeti válogatót focimecset 2 millióan néznek a tévében és nb1-es meccsnek is simán megvan a 500000-es nézettség szóval erről ennyit."


És ki beszélt itt a válogatottról, vagy a tévés nézettségről? Én a stadionokban jelenlévő nézőkről beszéltem, ami szánalmasan kevés! Átlagosan egykét ezer néző van csak a helyszínen!

2012. ápr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
59%
Na ha már ebbe belementünk akkor legyen.Egy kilométer autópálya sem épült de nem is nőtt az államadósság 30%-kal ami miatt most nincs bizalom és nem fektetnek be az országba.Persze hogy megtérül az autópálya főleg ha lejár a francia cég bérletti szerződése addig ugyanis nem az államkaszába megy az autópálya matrica pénz.De nem baj hiszem csak négyszer annyiba került mint a Horvát autópálya km-e.Lepontozhattok attól ez még igaz, minden országban az állam tartja fent a nemzeti stadiont.
2012. ápr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
28%

"És ki beszélt itt a válogatottról, vagy a tévés nézettségről? Én a stadionokban jelenlévő nézőkről beszéltem, ami szánalmasan kevés! Átlagosan egykét ezer néző van csak a helyszínen!"


Te beszéltél mikor azt mondtad hogy már nem a foci a legnépszerűbb sport Mo.-n a nézettség nem ezt bizonyítja.Hidd el majd ha egyszer BL elődöntőt játszik egy magyar foci csapat akkor 100000 jegyet is el tudnának adni azért van kevés néző mert szarok a stadionok, nincs néző=nincs szponzor=nincs foci, ha a győri stadion wc-je olyan lenne mint a Puskásban fele annyi ember nem menne ki.6000 néző simán van DVTK,FTC,DVSC,ZTE,UTE meccsen is.Az akadémia pedig nem közpénzből épült és ez az egyetlen esély a jövő focijának is lásd: Puskás kupa simán verik a Realt 17 évesen utána valami mégis elromlik ha rájönnek mi és sikeresek leszünk akkor senki se fog kézilabdáról beszélni.

2012. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
De, az akadémia stadionja nagyrészt az államtól nyert pályázati, azaz közpénzből épül. Ezt maga az akadémia sajtószóvivője ismerte el ma a Klubrádióban. Igaz, próbált hozzá ködösíteni is, hogy hát nem ma kezdték, már évek óta folynak az előkészületek.
2012. ápr. 11. 19:25
 20/27 anonim ***** válasza:
az a baj,hogy nem csak a foci a mániája, hanem a szado is/talán még jobban/ érezzük is a bőrünkön!
2012. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!