Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz betiltotta a nomád...

A Fidesz betiltotta a nomád életmódot, amit évszázadokon át ők maguk is éltek? Milyen eljárás már ez?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 09:55
1 2
 11/15 doboszoli ***** válasza:
Pedig anno, Kossuth tér körbeh.gyozásakor, elég nomádul éltek, hetekig...D)
2012. ápr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"Nem igaz, hogy nem él így senki. Én is ismerek egy családot, a saját telkükön laknak, jurtában, és nagyon jól érzik magukat. Azt hiszem, van egy icipici ház is, modern komforttal felszerelve, a gyerekek miatt, de az apa pl. teljesen a jurtában él."



Valóban? Köszönöm az infót. :)

2012. ápr. 14. 18:10
 13/15 anonim ***** válasza:

ma 10:18 vagyok, a gyámhivatalban vagyok felügyelő és én csak azt tudom mondani, hogy ilyenre helyre is hazaengedünk gyerekeket. Lehet egy kőépület sokkal rosszabb állapotban, mint egy kőépület. Tehát nem az a fontos. Kommunában nem gondolkodtál? Páran összedobtok egy pénzt, vesztek egy nagy telket, önerőből húztok rá egy kisházat.

Csak valamilyen betegbiztosítást fizessetek, az fontos.

2012. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Ne viccöljünk már no! Nomád életmód? Azt már a Mongol sztyeppéken sem lehetett büntetlenül csinálni, lásd Dzsingisz Kán esetét. :)

Amúgy meg úgy élsz ahogy akarsz, a tiltás azon van, hogy másét nem veheted el. Ergo: Ha van egy pár hektár SAJÁT földed, úgy terelgeted rajta a barmot, ahogy akarod. :)

2012. ápr. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Pro Patria ***** válasza:
0%

Nem tiltotta be, élhetsz úgy, sátorozhatsz a saját kertedben, csak nem túl kifizetődő. Forralhatsz tűzön fürdővizet, áshatsz "ürítőgödröt", azaz latrinát, stb, de biztos, hogy így jobb lenne?


12:42-es válaszolónak: elég nehezen lehetett volna végrehajtani a "kapitalizmus restaurációját" (hűha, milyen nehéz szó, munkáspárt-2006 aktivistától nem is gondoltam volna:), hiszen Magyarországon 1945 előtt valahol a feudalizmus és a polgári társadalom közötti átmenet volt éppen...

2012. ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!