Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lenne számodra az...

Milyen lenne számodra az ideális Kormány?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években mindenki politizál és osztja az észt, viszont megoldásokkal nagyon kevesen tudnak előállni.


Vázlatosan megírnátok, mégis hogy képzelnétek el Magyarországnak egy olyan Kormányt, akivel az emberek nagy része elégedett lenne?



2012. ápr. 15. 14:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Olyan, hogy nem létezne. Mindenről népszavazást írnának ki (most ne gyere a költségekkel, elméletben beszélek) és csak államhivatalnokok lennének akik ezt felügyelik, de ők maguk semmiben sem dönthetnének csak szavazhatnának mint bárki más.
2012. ápr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Versenyszférában bizonyított, ennek hiányában - például az oktatás területén - az adott területhez értő, 10-15 éves tapasztalatot felmutató emberekből állna. Nem pedig olyanokból, akik diploma után mentek politikusnak. Aminek még én személy szerint örülnék, hogy ha következetesek lennének, tehát az EU egyik héten nem ellenség lenne, a másikon meg a jövőnk egyedüli záloga, hanem lenne egy álláspontjuk egyes kérdésekben, és ahhoz tartanák magukat. Ott van például az államadósság kérdése. Engem zavar, hogy a ciklus elején az volt a terv, hogy majd lesz egy jó magas, 7 százalékos hiány, most meg az államadósaság a fő mumus. Lehet ezt így is, hogyne, de személyi változásokkal. Továbbá, örülnék, ha ez egy "világnézetileg semleges" kormány lenne, azaz a közgazdaságba nem kevernének mindenféle mákonyos filozófiát, és alapvetően arra törekednének, hogy az állam hagyja élni az embereket.

Mivel a kérdés csak a kormányra vonatkozott, nem pedig a kormányprogramra, többet nem írok.

2012. ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Egyébként én igenis hiszek benne, hogy az internet korában egy központi szerverre való szavazással töredékére lehetne a költségeket csökkenteni a parlament és a sok naplopó fenntartásához mérten. És a mai világban biztos vagyok benne, hogy a biztonsági részét is ki tudnák dolgozni a csalások elkerülésére.
2012. ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

Szakértői! Elegem van az évek óta jogászok által vezetett kormányból! Sőt előírnám, hogy legalább a kormány tagjainak minimum két diplomája legyen: egy természettudományi és egy társadalomtudományi (jellemzően közgazdaságtan). És igen, legyen tapasztalatuk.


Azt semmiképpen nem látom jó ötletnek, hogy majd interneten megszavazunk mindent, mármint állampolgárok. A legtöbb kérdésnél a többségnek (én is közéjük tartozom) halvány lila gőze nincs arról, hogy mi lenne jó az országnak, lévén nem hozzáértők. De pofázni mindennél jobban tudnak, tisztelet a kivételnek.

2012. ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szakértői kormány kellene ide. Lehetőleg egy olyan akik tudják hogy mit kell csinálni, illetve felmérjék a lehetőségeket azokról a dolgokról amiket ki lehetne használni. PL.: Rengeteg itt a kihasználatlan föld azokból nagyon jó szántóföldeket lehetne csinálni, és lenne elég sok növényünk, akkor nem kényszerülnénk importra csak minimálisan és azokból amikből nincs itt Magyarországon és nem is lehet itt megtermeszteni. Másrészt ha a mezőgazdaságot valaki rendbe rakná akkor az állattartás is megnövekedne és ugye akkor gyárakat hozhatnának létre amik egyben munkalehetőségek is és az országnak lenne egy bevétele és sokan magyar terméket fogyasztanának ami szintén kell ide. Ugyan akkor ez sok pénzt igényelne de szépen lassan fel lehetne építeni. Másrészt az ország pénzét hasznod dolgokba kellene beleölni, fejlesztésekbe a közutak karbantartására meg felújítására, az autópályák bővítésére, mert abból aztán nincs valami sok. Plusz az embereknek normális munkalehetőség, hogy legyen pénzük megtudják fizetni a számláikat a kajájukat és a hitelüket már akinek van, és akkor lesz pénzük majd autókra lakásokra, ami szintén jó dolgot tehet az autóiparban és az építőiparban ami szintén munka lehetőség. Persze én csak pofázok mert kb ide ez kellene de viszont ennek a részletes tervnek az előkészítéséhez fingom sincs. Szerintem ha egy olyan kormányunk lenne aki tisztában lenne ezeknek a dolgoknak a menetével, ért a dolgokhoz, illetve minden más egyébhez akkor szerintem szépen lassan fokozatosan fel lehetne vezetni mindent és akkor itt helyre állnának a dolgok. Igaz elég nagy itt a káossz de egy értelmes társaság még helyrehozhatna mindent.
2012. ápr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
O.V.nélküli!
2012. ápr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Kis betűvel kezdődne.
2012. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Szakértői!DE nem 2 hónapos gyakorlattal!
2012. ápr. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

"A legtöbb kérdésnél a többségnek (én is közéjük tartozom) halvány lila gőze nincs arról, hogy mi lenne jó az országnak, lévén nem hozzáértők."


Ezért iktatnánk be a tartózkodom rublikát.

2012. ápr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Pro Patria ***** válasza:
6%

Az 1820-as, '30-as évekbeli, reformpárti ellenzék, Széchenyivel, Deákkal, Kölcseyvel, Batthyányival, Szemerével, Eötvössel, Kossuthtal, Wesselényivel...

Vagy a Horthy-korszak kormánya.

2012. ápr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!