Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek melyik volt a...

Szerintetek melyik volt a jobb élet?

Figyelt kérdés

Mikor pár éve az MSZP vezette az országot, vagy most Orbán idejében? És egy kis megindokolást is kérnék szépen.



15/F


2012. ápr. 19. 12:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%
Ez tényleg nem politika függő,de pl az elmúl egy éveben érzem igazán,hogy egyre kevesebbre jut a pénzünkből és egyelőre nem látok reményt a javulásra,de majd kiderül mit alakít be hőn szeretett uralkodónk :D
2012. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
96%
Utálom az MSZP-t de ennél még akkor is jobb volt. Indoklás? Nem döglesztett éhen.
2012. ápr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
93%
Mint már mások is írták, ez nem politikafüggő. Anyagilag mind a két kormány alatt egyformán (jelzőt nem írok), de az MSZP-kormány alatt nyugodtabb voltam - pedig nem is rájuk szavaztam, tehát nem őket akartam.
2012. ápr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy pártfüggő-e, de az árak ilyen sokat még soha nem emelkedtek, mint az elmúlt egy-másfél év alatt, egyre hamarabb érzem a "hóvégét". :-(
2012. ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
15%
Ma azért kell a Fidesznek kell visszafizetni azt amit az MSZP felvett a 8 év alatt. Épelméjű ember nem szavaz az MSZP-re.
2012. ápr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

nem a fityisz hibája a válság, az övéké a hihetetlen pánikkeltés, de az nagyon

ahogy sok válaszadó is írta (és reméltem, hogy lesznek ilyen válaszok is), az mszp alatt legalább nyugodtabbak voltak és ez nagyon sokat számít

én pártatlannak vallom (vallottam) magam, de azt látom, hogy egyre többen "csődölnek be" már csak a pánik hangulattól is

2012. ápr. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
84%

15/15. Nem az elmúlt 8 év miatt kell megszorítani! Ez csak a Fidesz dumája! Az egykulcsos adó miatt, a MOL megvásárlása miatt, a Stadion építések miatt és még sorolhatnám,kell megszorítani!

NEM Bajnai alatt voltak a legnagyobb megszorítások! Igaz,elvette a 13.nyugdíjat és fizetéseket,de ezek meg sem közelítették az elmúlt 1,5 év "reformjait".

Bajnai nem adott százezreket a magas keresetűeknek,és nem sodorta a nyomor szélére a tisztességesen dolgozó családokat,ahogy a Fidesz teszi.

A Fidesz első kormányzása óta egyre csúszunk lejjebb. Valamivel jobb volt Meggyesi idején,amikor adott 50 % béremelést. (Ápolónő vagyok,és 50 éves).

Ma viszont már örülök,ha hó végén van mit ennünk.

2012. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Hitelből élt az ország már a 70-es évek óta. Most ütött ez vissza pár évvel ezelőtt. Nem (csak) a mostani kormányokat kell szapulni.
2012. ápr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Azért nehéz az összehasonlítás, mert a Fidesz és az MSZP más-más rétegeket preferál, és a válság miatt nagyon sok minden meg változott.

Aki az előző kormány alatt jól keresett, de azt elvitte az adó, az most sokkal jobban élhet, feltéve, hogy nincs egy rakás hitele, aminek megemelkedett a törlesztője és ha még megvan az állása. Tehát az, hogy jobban él-e, nagyon szubjektív és nem csak a kormánytól függ.

Aki most elvesztette a rokkantnyugdíját vagy a lecsökkentett munkanélküliből kénytelen megélni, az nyilván sokkal rosszabbul él.

És igen, aki időközben megkapta álmai állását, az sokkal jobban élhet, holott lehet, hogy az előző kormány alatt csak szenvedett.

Én is azt tartom a legnagyobb bajnak, hogy kiszámíthatatlanná vált az élet. Hiába van állásom, lakásom, mindkettőt elveszthetem a gazdasági helyzet és az új törvények miatt. És ez utóbbiaknál nincs semmilyen fék.

2012. ápr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
63%

"Épelméjű ember nem szavaz az MSZP-re."


És ez ugyanúgy igaz a Fideszre is.

2012. ápr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!