Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A halálbüntetés ellenzői...

A halálbüntetés ellenzői szerint ez sem érne meg egy nyilvános akasztást?

Figyelt kérdés
[link]
2012. ápr. 21. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:

igazából itt hiányzott az a helyzet amikor a pultos elővesz egy puskát a pult alól. lassan ez fog következni.


nem lenne itt semmi akasztás, hisz tudod, nem látott senki semmit. addig pedig nem is változik semmi.

2012. ápr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A pult alatti puska csak Amerikában van , ott védheti az ember a magántulajdonát.Itt a hülye kormány miatt nem lehet.Nevetségesen szigorúak a magántulajdont védő törvények.
2012. ápr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Dehogyisnem, de szerintem valami durvábbat. Máglya, halálrakövezés, halálrakorbácsolás. cigányok voltak?
2012. ápr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyilvánosat semmiképpen.
2012. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Engem nagyon lesokkolt a történet, de még mindig ellenzem a halálbüntetést. Van most már tényleges életfogytiglan, ha sose jön ki valaki, az is elég szenvedés. Azért ellenzem egyébként a halálbüntetést, mert nem bízok a magyar igazságszolgáltatásban. Rengeteg a hiba, a téves ítélet, és ezeknek csak egy kis része derül ki. Most legutóbb tudtuk meg, hogy egy teljesen rendes, normális életet élő embert vádoltak meg és ítéltek el teljesen abszurd vádak alapján gyilkosságért, és csak véletlenül juthatott ki 9 év múlva.


Az viszont nagy baj, hogy a cigányok bizonyos rétege (különösen a gyerekek, a fiatalok) teljesen vadállatiasodik. Egy másik riportban volt látható, hogy Bagon is folyamatosan megaláznak, kifosztanak védekezésre képtelen embereket, és nyilván ez a norma egyre több helyen. Ez már a civilizált emberi együttélés végleges felmondása. És ez a magatartás terjedni fog, ami szó szerint életveszélyes.


Ezért nagy baj, hogy nem sikerült a cigányokat integrálni, és ezért problémás a segélyek folyamatos megnyirbálása, elvétele, ami nagyon népszerű. Gondoljunk arra pl., hogy a FIDESZ-kormány több módon csökkentette a segélyeket (az összeget 28-ról 22 500-ra, és egy családban csak egy fő kaphatja), befagyasztották tetemes infláció mellett gyakorlatilag a teljes kormányzási idejükre a családi pótlékot, mert a helyette adott adókedvezményt a nem dolgozók nyílván nem tudják igénybe venni. Én már régen mondom, hogy a cigányság életerős rétege nem fogja megtenni azt a szívességet, hogy éhen haljon, hanem egyre agresszívabbá válik. Ezért nem lett volna szabad őket ennyire kirekeszteni a civilizált társadalomból.

2012. ápr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Én pultosként dolgoztam közel 10 évig egy belvárosi presszóban,méghozzá nem is rossz környéken.Ott hetente volt cirkusz a cigányok miatt.Volt,hogy minden átmenet nélkül összetörték az egész üzletet,menekült ki merre látott persze velem együtt.Egyszer aztán megelégeltem,és beszereztem magamnak egy "basebol"ütőt(nem tudom jól írtam-e)és a pult alatt tartottam,lesz ami lesz alapon.A balhék miatt sűrün tartottak a rendőrök ellenőrzést,amikor is elkobozták az ütőmet mondván ez veszélyes fegyver...A cigány bejöhetett késsel,villával,bottal,ágyúval én viszont önvédelmi fegyvert nem tarthattam.Jó mi??Ekkor beszereztem egy komolyabb gáz sprayt,amit szorosan a zsebembe tartottam szükség esetére.Az ilyeneket ott helyben kéne kivégezni,tárgyalás nélkül,nem még hónapokig tárgyalgatni,meg kihallgatni,napolni.Ott helyben, puff.
2012. ápr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A halálbüntetést azért ellenzem, mert kevés az olyan ügy, ahol egyértelműen megállapítható, hogy ki a gyilkos. A dns-bizonyítékok bevezetése óta valami horribilis számú ember menekült meg a kivégzésétől/életfogytig tartó börtönbüntetésétől, mert kiderült, hogy ártatlan.

Viszont, az olyan esetekben, ahol egyértelmű a helyzet, nehezen tudnék ellene érvet felhozni, lásd mondjuk Breivik esetét.

2012. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Az ilyen cigányokat disznó pörzsölővel kellene irtani.Nem mindet mivel vannak kulturált és normális cigányok de a többségük olyan agyatlan vadállatias.Az USA beli négerekkel nem hasonlíthatóak össze mivel ott elég nagy arányban integrálódtak és vannak orvosok , ügyvédek is belőlük.De látott már valaki cigány orvost vagy mérnököt?Nem hiszem.
2012. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Én inkább valami börtönszigetet tudnék elképzelni a Csendes óceánon. Oda kidobni őket ejtőernyővel, amolyan one-way ticket módon. Ez egyben lehetne az újonc ejtőernyősök ernyőhajtogatási gyakorlata/vizsgája. :)
2012. ápr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!