Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki számít magyarnak? Mit...

Ki számít magyarnak? Mit jelent az, hogy magyar?

Figyelt kérdés

Talán túl idealisztikus leszek.

Szerintem magyarnak lenni egy létforma.

Ez a nép régen befogadó volt, olvasztótégely, ahol nem az számított, hogy az apád zsidó származású, cigány, német vagy éppen székely (és még sorolhatnám), hanem hogy helyén volt a szíved, szeretted szülőföldedet, foggal körömmel harcoltál érte és szeretted, tisztelted az itt élő embereket. Szerintem magyarnak lenni azt jelentette: "összetartozunk".

Összetartozunk, vagyis ha kell, összefogunk egymásért.

Ma mit jelent?


2009. jún. 20. 23:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
68%
Aki Magyarországon születik az magyar.
2009. jún. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem akkor vagy magyar, ha MAGYARNAK gondolod magad. Nem, nem magyar állampolgárnak. Ezért sem értem a cigányokat, ha annyira beakarnának illeszkedni, ugyan miért emlegetik folyton, hogy ők cigányok?

Igenis lehessenek négerek, kínaiak is magyarok, ha ők magyarok akarnak lenni.

Jah és a Jobbik kampánya is így kell érteni nem máshogy :)

Mert Magyarország a magyaroké!

Amúgy szerintem tök jól hangzik.

2009. jún. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%

Magyarországon mindíg az számított magyarnak, aki azt mondta, hogy én magyar vagyok. Szerintem ez ma is ilyen egyszerű.

Ha valaki úgy tartja, hogy én szlovák, zsidó, német, cigány, kínai származású MAGYAR vagyok az teljesen rendben van. Igen legyen büszke a származására, a hagyományaira, de legyen arra is büszke, hogy magyar.

Magát rekeszti ki az, aki azt mondja, hogy "én cigány vagyok, te pedig magyar".

2009. jún. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%

"Egy-egy népet nem a testi hasonlóság, hanem a közös múlt, a hasonló gond, az egy haza levegője egyesít s választ el egy más múltú és más jelenű néptől.

Magyar az, akinek nyelve és esze magyarul forog. Becsületesen nem lehet más vizsgát találni arra, hogy kit tartsunk igazán magyarnak.


Az ember dolga a földön, hogy minél tökéletesebb, emberiesebb ember legyen, minél értelmesebb, jobb és becsületesebb. Hogy minél szabadabb legyen, anélkül hogy embertársainak szabadsághoz való jogát megsértené.

A magyar az, aki bátran szembenéz a nép bajaival: a nemzet fejlődésének akadályaival. Aki a szabadságot ma is minden téren meg akarja valósítani. Aki a népnek műveltséget, egészséget, jólétet akar. Aki a földmívesnek földet, a munkásnak méltó hasznot, mindenkinek emberi bánásmódot kíván, egyéni érdeke ellenére is. Aki egy nyomorult, éhező vagy jogfosztott láttán saját magát is sértve érzi, ember, magyar mivoltában.


Magyar énelőttem az, aki nem bírja a homályt, sem a börtönben, sem a gondolatban. Magyar az, aki az értelmet szereti, aki szenvedélyét csak akkor engedi szabadon, midőn a szó már nem használ az igazság elfogadtatására. Minden nép közösség. Jó magyar az, aki emberi, jó tagja a magyar közösségnek." (Illyés Gyula 1939.)

2009. jún. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
56%

"Aki Magyarországon születik az magyar."


Lószart, már bocs... Akkor az összes cigány magyar amelyik itt születik??? o.O

2009. jún. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
72%

Igazad van előző válaszoló, a cigányok EGYÁLTALÁN nem akarnak magyarok lenni, csak a magyar állampolgárságukkal menősködnek.

De persze tisztelet a kivételnek.

2009. jún. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
93%

"aki Mo-on születik, az magyar"


Ez NEM így van!!! Mi van a határon túli magyarokkal??? Ők nem tehetnek róla, hogy Trianon pár száz kilométerrel odébb húzta meg a határt, ők is ugyanolyan magyarok, magyarul beszélnek, magyarnak vallják magukat, magyarul gondolkodnak, mint aki itt született!

2009. jún. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
98%

Ki a magyar?


Két részre bontanám a választ.


1. A Magyar Köztársaság minden állampolgára magyar állampolgár.Nemzetisége lehet bármilyen; szlovák, sváb(német) horvát, román stb. Tehát például szlovák nemzetiségü magyar állampolgár.


2. Magyarok élnek a Kárpát-medencében a Trianonban elszakitott területeken (a "néhai" Magyar Királyság területén, a Felvidéken(Szlovákia) Délvidéken Vajdaság/Szerbia, Erdélyben(Románia) stb.Például egy Erdélyben élő székely magyar nemzetiségü román állampolgár


Kirabolt, szegény, kis magyar,

Kitárul afelé karom,

Kit magyarrá tett értelem,

Parancs, sors, szándék, alkalom

Ady Endre

2009. jún. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%
szerintem magyar az,aki magyar állampolgár
2009. jún. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
89%
*meg persze a határon túl élő magyarság
2009. jún. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!