Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz miért tiltakozott az...

A fidesz miért tiltakozott az orvosok röghöz kötése ellen?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 24. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Tiltakozott?
2012. ápr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Tiltakozott?"


Miért? Szerinted nem?

2012. ápr. 24. 22:06
 3/9 A kérdező kommentje:
2012. ápr. 24. 22:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztos mert belátta hogy semmi értelme.Aki akar elmegy , megtalálja a módját.Amikor a határok zárva voltak akkor is megtalálták a módját rá az emberek.Főként mivel magyarokról volt szó:). Találékonyság , ravaszság , ügyesség , ügyeskedés , a magyarok mindig megtalálják a könnyebb utat csak néha rossz útra tévednek közben.
2012. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Biztos mert belátta hogy semmi értelme."


Ahhoz képest most mégis bevezetik a röghöz kötést az összes államis diákra, aki ettől az évtől kezdi meg tanulmányait.

2012. ápr. 25. 17:08
 6/9 anonim ***** válasza:

OFF: Szerintem tisztázandó, hogy ez a cikk kb 3 éve készült, akkor még nem fidesz kormány volt, ezt ellenzékből nyilatkozta Kupper.

A kérdező arra világít rá, hogy ehhez képest a fidesz most mégis "röghöz kötné" az orvosokat.

2012. máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"A kérdező arra világít rá, hogy ehhez képest a fidesz most mégis "röghöz kötné" az orvosokat."


ON. Pontosan.

2012. máj. 20. 10:19
 8/9 anonim ***** válasza:

A röghöz kötöttség annyit tesz, hogy minden ok nélkül, pusztán, mert megteheted, valakit egy adott helyhez kényszerítesz. Akkor is, ha értelmetlen.

Ezt nem érdemes összekeverni a piac szabályaival. A tudás megszerzése döntően mások munkája árán történik, és pénzbe kerül. Minél nagyobb és fontosabb az a tudás, annál többe, s annál több ember munkájába és életének idejébe. Aki ennek ellenértékét nem rója le, alapvetően vét a piac törvénye ellen, és ez szankciókat von maga után.


Hogy ennek az elvnek az érvényesítése miként történik, az vizsgálható, javítható vagy rontható, de az elvet nem lehet megkérdőjelezni. Az oktatás ma állami monopólium, az állam adót szed, hogy a kivitelezés (iskola, fenntartás, szertárak tanárok, infrastruktúra) forrásait előteremtse. Lehet vitatkozni, hogy jól gazdálkodik-e, de azon nem, hogy tegye. Aki orvos lesz, a többi ember életminőségének biztosítását akarják rábízni, ez különösen drága mulatság, mert sok tudást és gyakorlatot, különleges emberi magatartást igényel. Aki azt megszerezte, a tudásával azokat szolgálja, akik az adót befizették, ezzel rója le az ellenértéket. Ha nagyon muszáj kiszámolható, mi mennyi. Aki elmegy, olyanokra szolgálja a tudását, akik nem fizettek adót erre. Tehát az ő tevékenységének ellenértékét szedje be ott, ahol dolgozik, az itteni tartozását pedig fizesse ki. Az a piac szabálya.

Azon vitatkozhatunk, hogy ennek érvényesítésekor az ellenérték 3-5-10, vagy hány év a "röghözkötés". Illetve miként lehet rendezni az ellenértéket. De arról nem vitatkozhatunk, hogy fizetni kell. Az egy más kérdés, hogy egyéb téren a"törvényalkotók" milyen bűnöket követtek el, hogy ez a helyzet kialakult. Az is más kérdés, bevasalják e rajtuk ennek árát. Szerintem az igazság ezt követelné.

2012. máj. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A fidesz annyiban módosított a korábbi kormány tervén, hogy jelenleg azt "kötné röghöz", aki állami támogatást kap, aki fizet a tanulmányaiért, az mehet isten hírével.

A korábbi kormány mindenkit kötelezett volna, igaz, akkor nem volt szó fizetős/nemfizetős tanulmányokról, tanulmányi szerződésről.


Ha orvostanhallgató lennék vagy eme diák szülője, valószínűleg én is kiakadnék.


"Átlagpolgárként", adófizetőként viszont egyetértek azzal, hogy ha itt tanul valaki és ezt fizeti neki a közösség, akkor tartozik annyival hogy nem máshol kamatoztatja a tudását. Az sem mellékes, hogy későbbi adófizető sem itt lesz, tehát "ablakon kidobott pénz" ha ingyen képzünk nagy számban más országok javára szakembereket.


Azt azonban el kell ismerni, hogy a bérek területén jócskán maradt még mit kompenzálni.

2012. máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!