Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesznek miért a válság...

A fidesznek miért a válság közepén kellet megszüntetni a többkulcsos személyi jövedelemadót, mellyel 500 milliárdos lyukat idéztek elő, ez majdnem akkora mint amit a Szél Kálmán terv 2 tartalmaz (600 milliárd)?

Figyelt kérdés

A szél Kálmán 2 terv mindenkit érint, viszont a magasabb jövedelműeknek még így is több marad mint amit 2 éve kaptak. Viszont az alacsonyabb keresetűeknek így is jóval (akár 10-20 ezerrel is) kevesebb marad és ezzel még kevesebb.(több ezerrel)


Nem lett volna értelmesebb megtartani a 2. kulcsot és ezzel nem megadóztatni az alacsony jövedelműeket?



Ebből azt látni, hogy aki jobban keres annak több marad és, hogy ez így legyen, a kevesebbet keresőket sarcolják.


2012. ápr. 24. 19:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ne próbálj meg értelmet találni a Fidesz döntéseiben.
2012. ápr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem se.
2012. ápr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Jah bezzeg erre a fideszesek azt mondják hogy ,,prolik így, prolik úgy, és a gazdagok megdolgoztak a pénzükért" Bezzeg ha ide terelődik a téma, hogy gazdaságilag (is) hülyeség, már hallgatnak.
2012. ápr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert a válság közepén is szerettek volna új autót.
2012. ápr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
41%

"Jah bezzeg erre a fideszesek azt mondják hogy ,,prolik így, prolik úgy, és a gazdagok megdolgoztak a pénzükért""


Ezzel az egyenlettel egyetlen egy probléma van. Nevezetesen, hogy egy gazdag sem dolgozott még önállóan életében két óránál többet.

2012. ápr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
Unatkoztak és valamivel el kellett foglalniuk magukat.Szerintem inkább a sineken kellett volna napozniuk azzal sokkal hasznosabb dolgot csináltak volna de mindegy.
2012. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
14%

A magasabb keresetűek miért adózzanak többet? Csak azért hogy a prolinak több maradjon cigire meg piára? Na nem!


Senki nem akadályoz meg abban senkit, hogy tanuljon, képezze magát és nyelveket tanuljon. Nem kötelező megragadni a szalagmunka szintjén. Bár akinek nincs motivációja arra hogy tudást szerezzen, az nyugodjon bele a rossz életbe. Aki egy kicsit is életrevaló, az még mindig kimehet külföldre, ha itthon nem jó. Csak ugye könnyebb hőbörögni.

2012. ápr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel az egyenlettel egyetlen egy probléma van. Nevezetesen, hogy egy gazdag sem dolgozott még önállóan életében két óránál többet."


Én dolgoztam már 1,5 évig konyhai kisegítőként, majd szalagmunkásként 3 évig, közben megtanultam 2 nyelvet, szereztem egy piacképes diplomát, ma pedig jó fizetésem van. Nagyon keményen dolgoztam, küzdöttem azért, amit ma elértem. Attól hogy valaki gazdagabb, attól még dolgozik ő is.

2012. ápr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Van logika a Fidesz elképzelésében, csak éppen nem egy ilyen helyzetben, egy ilyen országban kellett volna alkalmazni. Azt gondolják, hogy pusztán attól, hogy alacsonyra visszük le a személyi és vállalati adókulcsokat, és egykulcsos adót vezetünk be, akkor az olyan megugró gazdasági teljesítményre készteti az embereket, amely a gazdaság gyors fellendülését eredményezi, és az emiatt IDŐLEGESEN kieső adóbevételek ismét megugranak és magától kialakul a költségvetés egyensúlya. A lényeg ennyi, erre épül minden más. Ez tulajdonképpen a reagan-i (kínálatoldali) gazdasápolitika, amelynek alapja az egykulcsos adórendszer. A nagy hibájuk az volt, és ma is az, hogy nem értik, hogy az alacsony adókulcs mellett a magas növekedéshez a teljesség igénye nélkül még legalább szükséges a jogbiztonság, a gyors és hatékony jogorvoslat lehetősége (szemben a Magyarországon évekig elhúzódó perekkel), a minimálisra csökkentett bürokrácia, a kiszámíthatóság, stabilitás, az ebből következő fogyasztói és befektetői bizalom. Ezek híján azonban a magyar szupernövekedés álom marad, de láthatóan ezt a kormányzat még mindig nem értette meg. A magyar gazdaságpolitika tehát egyáltalán nem kiszámíthatatlan, hanem nagyon is logikus rendszerben mozog. A probléma csupán annyi, hogy az alapvetés, az elmélet, amire az egész épül, valószínűleg téves.


A lényege az egésznek annyi, hogy az egykulcsos adórendszert már csak azért sem adhatják fel, mivel azzal beismernék, hogy tévedtek. Éppen ezért az adóztatás középpontjába pedig nem a munka jellegű, hanem minden más jövedelem kerül: tranzakciók, fogyasztás, végső esetben a vagyon.

2012. ápr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Az egykulcsos szja nem lett volna rossz dolog, csak éppen a költségvetés kiadási oldalát is erősen meg kellett volna vágni hozzá.
2012. ápr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!