Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy akinek...

Miért van az, hogy akinek alacsony a jövedelme (<200E) az mind leprolizzák? Egyáltalán az ilyenek értik is a jelentését a szónak? Mert ha ez igaz lenne akkor többségében prolik lakják az országot.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 24. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Mert sikk prolizni.

Kárörvendés? Rosszakarat? Titkolt öröm és megkönnyebbülés, hogy nem oda tartozik?

2012. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy általánosságban azok prolizzák,le az alacsonyabb keresetűeket,akik NEM a saját erejükből ülnek a jelenlegi helyükön.Anyu,apu,nagybácsi,nagynéni, pár éve kinyújtotta segítő kezét a "gyerek"felé,és már is megvolt a zsíros jövedelmező állás,havi félmilkás fizetéssel.Az ilyenek talán egy két nyelvet beszélnek is ,amitől azt hiszik,hogy náluk okosabb nincs a földön.Sajnos sok ilyen senkiházi felkapaszkodott kis majmot ismerek,akiken egy normális ember csak mosolyog.
2012. ápr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Pont annyit keresek, akkor határproli vagyok?
2012. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
A proli mindemellett még rettentően buta is és nem érti, hogy miért...
2012. ápr. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Anyu,apu,nagybácsi,nagynéni, pár éve kinyújtotta segítő kezét a "gyerek"felé,és már is megvolt a zsíros jövedelmező állás,havi félmilkás fizetéssel."


Akkor bizony ez a gyerek proli, hisz termelőeszközökkel nem rendelkezvén a munkaerejét bocsájtja áruba.

2012. ápr. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem az alacsony jövedelműeket prolizzák le, hanem azokat


- aki elvárja hogy az állam segítsen rajta, de ő nem akar hozzájárulni a közöshöz, mert ő "kisember", és ne má' hogy neki fizetnie kelljen

- aki azért sírja vissza a rendszerváltás előtti időket, mert akkor még szabadon lophatott a gyárból ( ahol dolgoznia sem kellett)

- aki ujjal mutogat a nála tehetősebbre ( mondván: biztos lopott), és titokban feljelenti a NAV-nál h. vagyonosodási vizsgálatot indítsanak

- aki ujjal mutogat a nála szegényebbre, és leprolizza ( mivel nincs tisztában a szó jelentésével)

- aki rendszerint arra a pártra szavaz aki a legtöbb pénzt ígéri neki

- Életében egy könyvet nem olvasott el de mindenhez nagyon ért.

2012. ápr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Éredekes ez a dolog, amit kifejtettél, kedves előző, mert én mát párszor megkaptam ezt a bizonyos "proli" jelzőt.

Holott:


"- aki elvárja hogy az állam segítsen rajta, de ő nem akar hozzájárulni a közöshöz, mert ő "kisember", és ne má' hogy neki fizetnie kelljen"


Nem szoktam sírni.


"- aki azért sírja vissza a rendszerváltás előtti időket, mert akkor még szabadon lophatott a gyárból ( ahol dolgoznia sem kellett)"


Nem vágyom vissza, főleg nem dolgozni, mert akkor még bőven általános iskolás voltam.


"- aki ujjal mutogat a nála tehetősebbre ( mondván: biztos lopott), és titokban feljelenti a NAV-nál h. vagyonosodási vizsgálatot indítsanak"


Egyesekről megvan a magánvéleményem, amit nem hangoztatok, feljelenteni pedig nemhogy a NAV-nál, de még a rendőrségen sem jelentettem fel soha senkit.


"- aki ujjal mutogat a nála szegényebbre, és leprolizza ( mivel nincs tisztában a szó jelentésével)"


Ez a szememben egyszerű gerinctelenség. És ezért nem tetszik, ha valaki "leproliz" valaki mást.


"- aki rendszerint arra a pártra szavaz aki a legtöbb pénzt ígéri neki."


Ettől elég messze vagyok...


"- Életében egy könyvet nem olvasott el de mindenhez nagyon ért."


Évente átlagosan 50-70 könyvet olvasok, de tudom, hogy kevés dologhoz értek.


Sokan, akiket "leproliznak" nem esnek a fent felsoroltak közé, viszont a prolizók közül sokakra illik néhány megállapítás.


Vannak létminimum közelébe került, kétségbeesett emberek, akik kétségbeesésüken sokmindenre ragadtatják magukat.

Többségük nem lángész, kétkezi melós, és tényleg nincs nagy rálátása a világra. Amíg mások tanultak, ő mondjuk szobát festett.

Most bajba került, balf.szságból, jóhiszeműségből, szerencsétlenségből.

Ha nem is segítesz rajtuk, és az állam sem, akkor legalább nem kellene még jól beléjük is rúgni azzal, hogy "miért nem tanult nyelveket a hülye proli", meg "senki nem kényszerítette, hogy sz.r szakmát válasszon", meg "ne az állammal akarja kifizettetni azt amit elb.szott", stb. stb.


Persze, hogy vannak olyanok, akik tényleg lusták, loptak/nak/nának, és a sültgalambot várják, de azt is figyelembe kellene venni, hogy havi 70-80 ezer nettóból család mellett eléggé nehézkes nyelvet tanulni...És még lehetne sorolni a problémákat.


És azt se mondja senki, hogy a felső tízezer minden tagja becsületes munkával jutott a pénzéhez. Biztosan vannak olyanok is, de jónéhányuk múltjában akadnak pénzkötegekkel fényesre csiszolgatott fekete foltok, amik neméppen emelik őket a becsületesség piedesztáljára...


Természetesen azoknak, akik vagyonuk biztonságot nyújtó fedezékéből nyugodtan tolják lefelé a sz.rt és kárörvendve proliznak, semmit sem jelent az, amit leírtam. Élvezettel fürdőznek embertársaik nehézségei láttán bennük gerjedt mérhetetlen felsőbbrendűségükben.

Lesz.rom.

Csak elmondtam a véleményemet.

További szép napot!

2012. ápr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó

Köszi,hogy leírtad helyettem,én pont ugyanezt szerettem volna..írni.

2012. ápr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"ma 10:31"


Lehet, hogy azért kaptad meg a proli jelzőt, mert olyan vagy mint a Fidesz: mást csinálsz, mint amit kommunikálsz a világgal.

2012. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akinek nem inge, ne vegye magára.
2012. ápr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!