Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a Jobbik ilyen népszerű a fiatalok körében?

Figyelt kérdés
... és miért van az hogy a neten az összes párt közül a Jobbik a legaktívabb? Tele van a fész az ifjúsági szervezeteikkel, ahol 14-15 éves gyerekek kampányolnak, gyűlésekre járnak, plakátokat csinálnak...
2012. ápr. 28. 15:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
94%
Mert a fiatalok fogékonyak a radikalizmusra. Nálunk szélső bal kvázi nem létezik, tehát marad a politikai paletta túlsó vége.
2012. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
63%

"Forrást kérek!!"


Tényleg így van, pár hete volt az origo-n ilyen cikk, marhára nem fogok rákeresni, hiába vagyok Jobbikos.

2012. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
28%
1.: Cigánybűnözés: ilyen fogalom nem létezik, ugyanis nincs olyan bűnelkövetési forma, amelyet csak cigány származású ember követne el. 2.: Szondaipszosz :D A leghitelesebb közvélemény kutató. És sajnos így van, a neten való kampányolással ezek a szélhámosok egyre erősebbek... :/
2012. ápr. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
77%

"1.: Cigánybűnözés: ilyen fogalom nem létezik, ugyanis nincs olyan bűnelkövetési forma, amelyet csak cigány származású ember követne el."


Nem is erre értik. A cigány bűnözés az amit a neve mutat: cigányok által elkövetett bűntettek összessége. Ez a magyarokhoz képest elképesztően magas. Nagymamámat kb kéthetente meglopják cigányok (nem, nem vádaskodok, tudjuk, hogy kik), a saját hegyünket is számtalanszor feltörték, nem telik úgy el egy hét, hogy egy ilyen ork banda valamely tagja be ne szólna. Félve megyek az utcákon sötétedés után, ez nem normális. Sikeresen megutáltatják magukat mindenhol.

2012. ápr. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
A szociális kilátástalanság miatt.
2012. ápr. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
53%

lehetne sok mindent mondani Jobbikra jót is és rosszat is de ami nekem a lényeg.

perpill talán ebben a pártban található a legkevesebb posztkomcsi. nincsenek tele a módszerváltás környékén hirtelen és rejtélyes módon meggazdagodott elvtársakkal.

nálam igazából ez a legnagyobb vonzereje a Jobbiknak és igen sok minden van amit fel lehetne hozni ami nem tetszik nekem se de most nincs jobb alternatíva.

2012. ápr. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%

Az egyetlen párt, amelyik négy évnél messzebbre mer tekinteni.

Aki most fiatal (30 alatti) milyen öregkorra számíthat, ha nem lesz gyökeres változás?!

A nyugdíja a hidegvízre nem elég, már ha egyáltalán megéri, mert kidolgozza a bélését. Neki egy gyereke lesz, jó esetben kettő, akiket igyekszik minél hamarabb külföldre menekíteni.

Sőt, a mai fiatalok számára is az a legjobb lehetőség, ha kimennek külföldre mosogatni, krumplit sütni vagy ágytálazni. Még az is jobb, mint itthon diplomásnak lenni!

Hiába dugjuk a homokba a fejünket!

Azok az állapotok lettek tartósítva, amit a fiatalok tapasztalnak az iskolában: vannak a "mások", akiknek lehet verekedni, zsarolni, lányokkal erőszakoskodni, inni, drogozni, tíz évesen cigizni. Akik megverik a tanárt, netán a szüleikkel együtt. Akik 16 évesen még általánosba járnak, nem csak a többi gyereket terrorban tartva, de a tanárokat is. Akiket megnevezni se szabad.

Akikről orrba-szájba erőlteti le a torkukon a média, hogy nem tehetnek arról, hogy ilyenek, többet kell őket támogatni, tolerálni, elfogadni, pénzelni, felzárkóztatni, és integrálni, különben ne is csodáld, ha a zsebpénzed, az uzsonnád és a mobilod elveszi szünetben, kicsit megfogdos, aztán a többi cuccod belevágja a klotyóba. Tűrjed, és örülj neki, hogy nem erőszakolt meg, nem vertek meg, és nem törték el semmid, mert csúnyán mertél ránézni.

Aki odamegy hozzád, leszólít, mindenféle szo.pós ku.rvának elmond, és aztán elkezd ordítozni, hogy azért nem akarsz vele ke.félni, mert egy ná.ci, büdös rasszista ku.rva vagy, mert neked még ahhoz sincs jogod, hogy nemet mondj neki.

A tanárok ilyenkor sehol sincsenek. Nem látnak, nem hallanak, nem tudnak semmiről. Csonttörésnél könnyebb esetet inkább eltussolnak. Legfeljebb akkor van történés, ha az egyik tanárt győzik meg arról, hogy ha megbuktatja a gyereket, akkor náci, rasszista, kirekesztő, egyébként meg rágyújtják a házat, és családostól kiírtják.

Ez van. Naponta.

Öt év múlva mi megyünk dolgozni, továbbtanulni. Gürcölhetünk a minimálbérért, amiből se lakás, se család nem lesz.

Mások már tizenévesen kimaradnak, mert terhesek/el kell tartani a családot. Vasaznak, csencselnek, futtatnak, drogot árulnak, lopnak, stb. Ezt persze sem látni, sem tudni, sem megemlíteni nem szabad, mert ilyen nem létezik. Akkor se, ha naponta az orrunk előtt történik.

Mi, a kis ostoba tizenévesek meg csak ülünk a se.ggünkön, és nem értjük, hogy miért nem lehet erről beszélni.

Kuss van. Parancsba kiadták.

Nagyanyámhoz megyek vidékre, és rettegek. Mit találunk? Mit vittek el? Él-e még a nagyi egyáltalán, ha egy nap kétszer nem tudunk vele beszélni, már pánikban a család. Költözni nem akar, mert a két kezükkel építették a házat, ami egyszer a miénk lesz. Ha költözne, heteken belül a téglát is széthordanák, egy élet munkája veszne oda.

Eszünk ágába nincs odaköltözni, és eladni se lehet. Legfeljebb hagyjuk majd üresen állni, és elhordani akkor, ha ő már nem lesz, és nem látja.

Én meg arra gondolok, hogy ha én leszek nyugdíjas, nekem nem lesz nyugdíjam. Nem lesz munkahelyem. Gürcölhetek a kertben, az állatokkal, és ha szerencsém van, én is ehetek belőle. Ha megengedik kegyesen. Esetleg... Nekem elég lesz-e még az ajtón a két pánt, meg a lakat? Rám milyen öregkor fog várni?

Ne menjünk ilyen messzire.

Pár év, és felnőttek leszünk. MIND felnőttek. Azok is, akik most csak a kicsiket merik a falhoz csapkodni száz forintért. Ők is felnőnek. Mennek majd szavazni.

Meg megyek én is.

Engem nem érdekel a kommunizmus, a liberalizmus, a nacionalizmus, a szocializmus. Nem vagyok közgazdász, nem vagyok politológus, nem tudom még pontosan azt se, hogy ki leszek, ha nagy leszek.

De nem vagyok vak, nem vagyok süket, és elegem van abból, hogy ami velem naponta megtörténik, arra egyesek azt mondják, hogy az nem létezik. Ilyen nincs. Egyébként meg én vagyok a náci, a rasszista, a trappista, ha ki merem mondani, hogy a buszmegállóban körbeáll hat idősebb "osztálytársam", akkor ők mind barnák, én meg félek.

És jobb az ilyenről nem beszélni, mert úgyse lehet csinálni semmit.


Jövő... ebben minden benne van, ami a fiatalokat a Jobbikhoz vonzza.

2012. ápr. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 escrogar ***** válasza:

Sikerült betekintést nyernem az egyik elemző intézet még nem publikált (de a közeljövőben nyilvánosságra kerülő) reprezentatív felméréséről.


Amúgy origón valóban volt ilyen cikk nemrég.

2012. ápr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

"Sikerült betekintést nyernem az egyik elemző intézet még nem publikált (de a közeljövőben nyilvánosságra kerülő) reprezentatív felméréséről. "


Most meg egy privát, független tudományos kutatásba sikerült betekintést nyerned. Használd ki az alkalmat és írj le mindent, amit hasznosnak vélsz :)

2012. máj. 1. 15:04
 20/25 anonim ***** válasza:

Szerintem az az oka, hogy az eddig hatalmon lévő pártok nem voltak hajlandóak tényleges rendszerváltást és igazi reformokat hozni, mert ez az érdekeiket sértené.

Emiatt tömegek ábrándultak ki a "szalonképes", de korrupt és impotens "nagy" pártokból.

Igény van a radikális változtatásra és emiatt sokan a Jobbik mellé állnak akkor is, ha ez a párt mesze nem olyan "profi" mint a többi (gondolok itt a sokszor gyerekesen amatőr sajtómegnyilvánulásaikra pl.).


Érdekes, hogy sokan jönnek azzal, hogy a Jobbik támogatói nem értenek a gazdasági összefüggésekhez sem.

Én úgy veszem észre, hogy az utóbbi 20 évben kormányzó pártok meg hiába értettek jobban a gazdasághoz, mégis lejtőre tették az országot.

2012. júl. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!