Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz 2014-ben? Ki kivel...

Mi lesz 2014-ben? Ki kivel fog össze?

Figyelt kérdés
Most úgy néz ki, hogy a gyengülő LMP összefog mégis az erősödő MSzP-vel, és tetszik, nem tetszik, a DK-val együtt egy ellenzéki közös listán indulnak, és talán így együtt legyőzik a népszerűtlenné válló Fideszt, akit azonban a Jobbik kisegíthet. Vagy?

2012. ápr. 28. 23:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, én mint LMP szavazó a legkevésbé se örülnék egy LMP-MSZP-DK koalíciónak, akkor már sokkal inkább díjaznék egy Fidesz-LMP kormányt, mert akkor lenne legalább egy kis ellensúly. Egy konzervatív-liberális koalíció pedig nem annyira ördögtől való dolog, elég csak a briteket megnézni.
2012. ápr. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Ha összefognak együtt mennek a lecsóba, aminek azért örülnék. Vagy elérnének együtt 10-20%-ot és alapítanának törpe frakciókat, bár ezt se nagyon lehet olyan pártnak ami nem indult legalább közös lista tagjaként. Ha viszont van mondjuk 3 párt a listán, akkor alapból nem 5% a küszöb hanem 15.

Remélem nem így lesz, de ha nyerni akarnak, maximum annyi "összefogás"-t szabad bevetniük, hogy nem indítanak egymás ellen jelölteket, listákat viszont mindegyik külön-külön.

A Fidesznek is ezt kéne tennie, ha nem is a Jobbikkal de egy új (?) jobbos, kisebb párttal ezt bejátszhatnák. Sajnos ezen az oldalon mintha nem vennék észre az ilyen taktikai lehetőségeket, aminek egy régi példája hogy a maszoposok mindig bejuttatták a szadeszt.

2012. ápr. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Valaki0702 ***** válasza:
Eleve az MSZP, Fidesz gyengül, az LMP és a JOBBBIK meg erősödnek szóval én csak egy esetleges DK-LMP-t tudok elképzelni.
2012. ápr. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Schiffer és Gyurcsány kéz a kézben? Az őszödi böszmét úgy kerülik mint a leprást, főleg az az ember aki elsőként följelentette Sukoró ügyben. Gondolkozz már ember.
2012. ápr. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

12:16


De ha Karácsony Gergely (az LMP egyik legerősebb embere, 2002-2008 MeH kommunikációs tanácsadó, tehát gyurcsányista) sikeresen kiszorítja Schiffert az LMP vezetéséből, akkor az LMP összeborul a DK-val. Lehet, hogy lefeleződik az LMP támogatottsága, de közös listán így is hoz Gyurcsiéknak 2-3%-ot.

2012. ápr. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért lenne Karácsony gyurcsányista attól, hogy tanácsadó volt, mint politológus. Ennyi erővel medgyesista vagy bajnaista is lehetne. Egy minisztériumban vagy akár a miniszterelnöki hivatalban nem csak pártkatonák dolgoznak, nekem például van egy ismerősöm a gazdasági minisztériumban, aki tanácsadóként dolgozik már évek óta, megélte a Gyurcsány-kormányt, a Bajnai-kormányt és most az Orbán-kormányt. Matolcsy-t utálja, mint a szart, de mégis ott dolgozik/dolgozhat.
2012. ápr. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"nekem például van egy ismerősöm a gazdasági minisztériumban, aki tanácsadóként dolgozik már évek óta"


Más dolog mondjuk a mezőgazdaság minisztériumban dolgozni agrármérmökként, mint kommunikációs tanácsadóként dolgozni a MeH-ban. Nem véletlenül rúgják ki kormányváltásokkor a fél MeH-stábot. Kommunikációs tanácsadó komolyan gondolod, hogy nem elkötelezett ember?


De ha ragaszkodsz is ahhoz, hogy Karácsony nem gyurcsányista, attól még igaz, hogy ő a Schiffer-ellenes és MSZP/DK-párti vonal vezetője az LMP-ben.

2012. ápr. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A meccs korántsincs lefutva, 2 év múlva majd igyekszem az itteni válaszadókat szembesíteni elképzeléseikkel. Meglátjuk, mi jött be, és mi nem.
2012. ápr. 30. 22:20
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért akar mindenki buktatni, amikor minden hozzáértő azt mondja, hogy vége a válságnak, felfelé ívelő gazdaság jön. Ezek után többen a Gyurcsányt akarják visszahozni, akinél láttuk, mi történt. Sok jó nem. Kicsit még legyünk türelemmel, és ha nem indulna be az életszínvonal emelkedés, 2018-ban már én is el fogom küldeni őket. De most úgy érzem, nem szabad.
2012. máj. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Hát ezt kérdezd meg a Bilderberg csoport tagjaitól mit fognak csinálni,hiszen nincs a bolygón olyan ország,ahol tisztán mennek a választások.
2012. máj. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!