Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pozitív jelenségnek tartod a...

Pozitív jelenségnek tartod a kozmopolitizmust?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 29. 16:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
51%

a kozmopolitizmus egy szélsőség, és az egészséges egyensúly szerintem a kozmopolitizmus és a sovinizmus között van valahol.


a kozmopolitizmushoz köthető fogalom talán a globalizmus, azt viszont egyáltalán nem tartom jó dolognak, de ez egy másik téma, gyiken erről már van kérdés, sok válasszal

2012. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
51%
Igen.
2012. ápr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Pro Patria ***** válasza:
13%

Kalergi, meg sem lepődtem rajtad...


Kedves kérdező: "Kozmopolita: olyan személy, akit népéhez, nemzete kultúrájához szorosabb szálak nem fűznek, aki bárhol a világon könnyen alkalmazkodik."


Ez szerintem akármelyik jóérzésű ember számára negatív fogalom.

2012. ápr. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
67%

Nem.

Könnyen alkalmazkodok úgy is, hogy szoros szálak fűznek a hazámhoz.

2012. ápr. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
46%

A kozmopolita lényegileg semmilyen. A semmilyen ember mintapéldánya, akit semmi nem határoz meg. Halmazelmélet szerint a világ népeinek közös vonásai közül a közös részhalmazt hordozza.

Kozmopoliták társadalmában a világ értékgazdagsága a halmazok összegéből a legkisebb közös részhalmazra degradálódna. Így a kozmopolitizmus egy a világ egészét érintő értékvesztő folyamat.

A kozmopolita az értékeit vesztett, bárhová adoptálható ember.

2012. ápr. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%

Én éltem már Németországban , Ausztriában , Svájcban is , jelenleg az USA-ban élek és itt is maradok már.Papíron már amerikai állampolgár vagyok de mindig magyarnak vallom magam és büszke vagyok a származásomra.Sokáig kerestem azt az országot ahol normálisan élhetek és itt találtam meg.Lehet Svájcban nagyobb lábon éltem de itt sokkal jobban érzem magam.


Szeretem Magyarországot mint az itteni magyar barátaim de élni nem szerettem ott.Nem az alacsony életszínvonal miatt , hanem mert annyira másak az emberek , soha nem értettem hogy mit miért csinálnak.Miért irigyek?Miért utálják egymást?

Soha nem voltam olyan mint ők.Több országot , több kultúrát megismertem de végül az Egyesült Államokban kötöttem ki.Ohio államban élek , el sem hinnétek hogy mennyi magyar , magyar származású ember lakik itt.Ők viszont valahogy mások mint az otthoniak.

2012. ápr. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem csak egy emberiség van, minden más csak megosztja és elválasztja az embereket.
2012. ápr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
48%

"Szerintem csak egy emberiség van, minden más csak megosztja és elválasztja az embereket."

A kultúra tesz minket emberré, viszont a kultúrák különbözőek, ahoz, hogy legyártsuk a kozmopolita embertípust meg kell fosztanunk az embert a kultúrájától, azaz lényegileg az emberré tevő vonásaitól.

Kozmopolitának pedig lényegileg megmarad az ember mint ösztönlény, magyarán az emberállat.

2012. ápr. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
27%

ma 18:03


Az az én véleményem, ez meg a tied, amit szerintem baromság. Mi lett volna, ha annak idején, amikor Afrikából jöttünk kifelé, lettek volna telekomunikációs eszközök (ami eleve baromság, de tegyük fel), akkor ma egy kultúra, egy nép, egy nyelv lenne. És akkor sz@rabb lenne az emberiség? Szerinted igen, szerintem nem. Olyan hatalma lenne az emberiségnek ilyen fokú egység és összefogás mellett, ami a bibliai Istenéhez fogható.

2012. ápr. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
50%

"Olyan hatalma lenne az emberiségnek ilyen fokú egység és összefogás mellett..."


te miről beszélsz? :D egység és összefogás? haha

2012. ápr. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!