Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van eltörölni az...

Mi értelme van eltörölni az előrehozott érettségiket?

Figyelt kérdés

[link]


Senki nem örül a változtatásnak

A Történelemtanárok Egylete már tavaly januárban jelezte, hogy nem ért egyet az előrehozott érettségi megszüntetésével, a középiskolai tanárok szerint "érthetetlen", miért akarják elvenni az elővizsga lehetőségét azoktól a diákoktól, akik egy vagy több tantárgyból már a tizedik vagy a tizenegyedik évben felkészültnek érzik magukat. 2011 áprilisában a diákparlament is leszavazta az előrehozott vizsga megszüntetését, a középiskolások azzal érveltek, hogy sokkal nehezebb levizsgázni úgy egy tárgyból, hogy az érettségit megelőző egy-két évben már nem tanulják.


2012. máj. 3. 12:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A diákoknak ez csak jó.Leérettségiznek előbb pár tantárgyból és utolsó évben könnyebb lesz neki.Szerintem is csak a rosszindulat vagy az unatkozó tanárok a gond.
2012. máj. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Én támogatom, végre kicsit visszafogjuk a buzgómócsing tudósbaglyokat és nagyobb esélyegyenlőséget teremtünk. Az olyan társadalom ahol túl sok az értelmiségi fiatal"

Ezt a hülyeséget. HA valaki jobb a társainál, hadd csinálja már meg előre. Pl én, már 3.-ban megcsináltam 1-et. VAgy az egyik osztályban, az egyik angol csoportban kötelező az érettségi előre.

Tényleg minek is az értelmiség. VAn aki nem akar fizikai munkát végezni és jobban akar keresni.


"Egy skót cserediák amikor itt járt nagyon meglepődött hogy miért kell felállni amikor bejön a tanár meg egyéb hasonló dolgok.Mesélte hogy náluk a tanárok nem az Ölümposzról tekintenek le a diákra hanem majdhogynem egyenlő félként tekintenek egymásra. "


Iskolája válogatja. Nálunk nem kel felállni, csak jelentésnél és csak a fizika, kémia teremben van a tanár kiemelve. (érthető miért)


"Magyar, orosz, román fiatalokról vajon miért nem látsz ilyen műsorokat? Ha eltörölnénk a poroszos oktatási rendszert, azzal magunkra nyitnánk a Pokol kapuit."

Mert pl nálunk egy szar a filmgyártás. Nincs pénz.


"teljesen normálisak ott a diákok és sokkal jobb az oktatási rendszer. "

Ez igaz.


"A poroszos oktatás alapvetően nem ezt jelenti. Hanem azt, hogy értelmetlenül sok adathalmazt kell a diákoknak bemagolni, amit aztán úgyis elfelejtenek. Gondolkodni meg nem tanítja meg őket az iskola. "


És ez a baj. REngeteg fölösleges dolgot tanítanak, amit soha nem fogunk használni. A másik baj pedig szintén a pénzhiány. A term.tud. oktatás siralmas.

2012. máj. 3. 16:29
 13/17 anonim ***** válasza:
13%

Mit kell ezen fenn akadni? Nem tök mindegy melyik évben csinálod? Nem mindegy az az 5%?

Akinek gondot okoz ne akarjon érettségit.


Az érettségi követelmény így is egy vicc. Most nem fogod elhinni, de majd meglátod, ha továbbtanulsz: komolyabb tárgyakból egyetlen vizsgára többet kell készülni, mint az egész érettségire.


Nem kell itt drámázni, nem fogtok belehalni az érettségibe.

2012. máj. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Mit kell ezen fenn akadni?"


Ezt kérdezhetnénk a kormánytól is.

2012. máj. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
szerintem teljesen mindegy, oké, könnyítés, de én mint közepes tanuló, tavaly közepesen érettségiztem, nem célom egyetemre menni, mert se pénzem tandíjra, meg olyan jól sem álltam, hogy államira mentem volna. aki pedig látja magában a lehetőséget, hogy egy kitűnő tanuló megír egy kitűnő érettségit, annak úgyis teljesen mindegy, hogy valamelyik tantárgyat egy évvel hamarabb megcsinálja. meg amit más is mond, hogy az érettségi követelmény annyira semmi, hogy ez a könnyítés (teszem azt, valaki lerakja bioszból előre), attól a főtantárgyak ugyanolyan nehezek...olyan hülye meg nincs, aki ezekből tesz le egyet, főleg, max aki nagyon előretanul.
2012. máj. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Osztálytársam okos, tehetséges. Tavalyelőtt leérettségizett angolból és testnevelésből, egy évre rá matekból, ősszel töriből. Most csak a magyar lenne neki, de emelt szintűt tesz töriből. Idén sok lyukasórája volt, mert második nyelvből is osztályozó vizsgát tett tavaly év végén.


Fáj ez a kormánynak?


Magam nevében nem beszélek, olyanból hoztam előre, amiből a jövőben is lehet majd.

2012. máj. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
95%

dejó, hogy már leérettségiztem és kikerültem a skót egyetemi felsőoktatásba menetközben :D


"Én támogatom, végre kicsit visszafogjuk a buzgómócsing tudósbaglyokat és nagyobb esélyegyenlőséget teremtünk."


oké, elmesélem mi volt nálunk angolórán.

16 évesen (másodikban) már leérettségiztem angolból.

előtte tudod mi volt? ott ültem a sok, érdektelen, céltalan osztálytársammal, akiknek motivációja semmi, az angol órán csak ugráltak jobbra-balra, 10 szót képtelenek egyik napról a másikra megtanulni.. az én családomban mindig is fontos volt a nyelvtanulás, kétnyelvű családból jövök, úgyhogy azt hiszem alapból könnyebben tanulok nyelveket.

halálra untam magam az angolórákon, komolyan, elpocsékolt idő volt. és persze amikor a tanár kérdezett, senki sem tudta/akart válaszolni, kit kérdezett mindig? engem, mert én tudtam a választ.

ez a többi diáknak sem jó, ha ott van egy, aki mindig mindenre tudja a választ, mert a tanár (a saját munkája könnyítése miatt, lustaságból, nemtom miért) inkább azt a diákot kérdezi, aki tud is válaszolni; a maradék meg ellustul, mert az, hogy tudással versenyezzünk, az otthon nem trend.

szerintem ez nem esélyegyenlőség, mert nekem nem adtak rá esélyt, hogy fejlődjek, hanem pont, hogy húztak vissza. ezért is érettségiztem le más másodikban, 17 évesen felsőfokú nyelvvizsgám volt, 19 évesen nemzetközi felsőfokú a külföldi felvételihez.


ez nem azért volt, meg "buzgómócsing" voltam, hanem mert egyszerűen tudtam angolul beszélni. szerintem pont hogy a tudás az az érték, amit sokan csak szenvedésnek látnak és nem értik meg, hogy minél többet tudsz, annál nagyobb ember vagy, annál mondhatni értékesebb ember vagy.. hogy majd a gyerekeidnek is tudsz válaszolni a kérdéseire, legyen az történelemmel vagy fizikával kapcsolatos. pont az ilyen emberek, mint te voltak azok, akik megpróbáltak lehúzni és a tanárok sem támogatták a fejlődésemet, inkább plusz házit adtak vagy plusz feladatot (ha untam magam és "rendet bontottam"), hogy "ne unatkozzak". sajnálom, ha te nem látod azt be, hogy a tudás érték, gondolom két teljesen más mentalitású háttérrel rendelkezünk. remélem, hogy egyszer megérted.


"Meg is látszik a viselkedésükön...Ha eltörölnénk a poroszos oktatási rendszert, azzal magunkra nyitnánk a Pokol kapuit."


na, még egy tudatlan ember.

tudod mi az érdekes? nekem az összes skót és angol (hívjuk őket briteknek) szaktársam, barátom normális, tisztességes ember. tudják, hogy le kell ülni tanulni, véletlenül sem merne egyikőjük sem puskázni vizsgán (mert kirúgnak az egyetemről, ha rajtakapnak.. inkább megbukik az ember és újraírja, de ne rúgják ki), az előadókkal tiszteletteljesen viselkednek, viselkedünk, de nem azért, mert ő a tanár mi meg a diákok, hanem mert felnőttként, egyenlő partnerként kezelnek minket.

nagyon sokat beszélgettem a jelenlegi skót lakótársammal középsuliról és iszonyatosan sajnálom, hogy nem ide születtem.

nekem inkább az az érzésem, hogy valamit otthon rontanak el. amikor a buszon utaztam anno haza, 12 éves kisgyerekek úgy káromkodtak a buszon, hogy már én elszégyelltem magam a helyükben (és ez nem 1-2x fordult elő). a fiatalok abszolút neveletlen, buta emberekek (persze, igaz, hogy általánosítok, de ez a képem a szülővárosomban lévő fiatalokról), a volt osztálytársaimnak is az volt a vicc, hogy az egyik szerencsétlenebb gyereket lecselluxozták a padra. szerinted ez normális? otthon a bully-kat (erre nemtom mi a pontos magyar szó.. tod, olyan, aki provokálja, piszkálja a másikat) elintézik egy kézlegyintéssel, idekint bezárják suli után pár órára a hasonlókat, kizárják az iskolából (nem mehetsz be) vagy egyszerűen kirúgnak. és pontosan azért, mert az egyel fölöttem lévő osztályban az egyik srác azért lett öngyilkos, mert az osztálytársai sokat piszkálták, minden nap, éveken keresztül. egyszerűen lelkileg roppannak bele a gyengébbek és az, hogy ezt a tanárok, diákok még tolerálják is, elfogadhatatlan (és hozzáteszem, én voltam az egyetlen az osztályban, aki ki mert állni a nagyhangú, durva, hülye emberek ellen és az igazgatóhoz mertem menni, ha a szép szó nem használt).


persze, azt mondhatnád: de ez embert farag belőle; na de milyet? aki középiskolás évei alatt teljesen el van nyomva? és ez a rendszer termeli az agresszív, magamutogató embereket, mert az "alfa hím"-nek mindig igaza van ám, mindegy, hogy éppen ellopja a másik kajáját vagy éppen ököllel szájba veri. szerintem pont hogy ez a nem normális viselkedés és ez az, amit idekint az emberek egy nagyon-nagyon kis hányadánál érzékelhető (na ezek a ned-ek, Non Educated Deqiquent-ek, a lecsúszott munkáscsaládok gyerekei).


"Mit kell ezen fenn akadni? Nem tök mindegy melyik évben csinálod? Nem mindegy az az 5%? Akinek gondot okoz ne akarjon érettségit."


hidd el, nekem egyik érettségi sem okozott gondot :-)

viszont az, hogy leérettségiztem másodikban angolból, harmadikból kémiából emelt szinten, sokat segített, hogy az érettségi évében nem 6 tárgyam volt, hanem matek-magyar-töri-biológia. nem azért, mert jaj de nehéz tanulni, hanem mert nálunk a kémia 2 éves volt, és teljesen egyedül kellett felkészülnöm 1 év alatt az emeltszintűre. azért, mert a biológia 3 éves volt (plusz felvettem a fakultációt), de mivel abból is emeltre annyi volt a tananyag, hogy a tanár megmondta: nem tudja a heti 2 fakultációban leadni az összeset. gondolom már rájöttél, hogy reál szakon vagyok, reál beállítottsággal, és pont hogy ezek azok a területek, ami egyszerűen elmaradott, kaki a magyar oktatásban. a kémia-bio emeltszinten fogtam életemben harmadszor kémcsövet a kezemben, elméletben kellett megtanulnom a kísérleteket, mivel nem volt pénz/idő, hogy meg is csináljuk őket.

plusz mivel ezek a hülye érettségi egymást követő napon vannak pláne hajnali 8-kor (hajnali 8-kor.. a 9 órási előadásomra is alig bírok felkelni), általában a 2-3-4 nap végére totál hulla vagy.


tudom én, hogy mennyit kell egyetemen tanulni, ne aggódj. de az érettségi még nem egyetem, az az első kiskapu, ami hozzásegíthet ahhoz, hogy egyetemi tanulmányokat szerezz. nekem is vannak idén egész éves tárgyból vizsgáim (chemistry - physical and inorganic chemistry meg molecules of life - biokémia), és igen, tényleg néha éjt nappallá téve kell tanulni; de az érettséginek nem erről kell szólnia. arról kell szólnia, hogy arról a tudásról, amit 4 év alatt megszerzett kapjon egy papírt és kész. szerintem teljesen felesleges és nagyképű dolog az érettségit egy vizsgához hasonlítani - majd aki eljut oda, megtudja, hogy igen, tényleg nehezebb, mint az érettségi. naés, majd akkor felkészül arra; de azt is látni kell, hogy egy érettségiző diák még nem egyetemista és ez az, amit te úgy látom, összekeversz.

2012. máj. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!