Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyszerűen: mi a véleményed a...

Egyszerűen: mi a véleményed a jelenlegi kormányról? Mi alakította ezt ki benned?

Figyelt kérdés
2012. máj. 6. 20:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%

Azt hittem hogy jobb lesz valamivel de csak rosszabbodik egyre jobban.Gyors javulást igértek, csak amikor megvolt a teljes hatalom mondtá hogy ök 8 évre terveztek...

A milliókat felveszi mikor százezre sz@rba vannak az összes ugyan úgy még ha rájuk szakad az ég akkor is

Egy kutya az összes.

2012. máj. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
48%

Végre nem csak a külföldi befektetők mindenhatósága valósul meg. A kormány próbál kimászni egy mocsárból, amibe valakinek bele kellett vinnie előtte.

Pl. bevezettek bankadót, próbáltak mindenféle módon a multikat is bevonni több teherviselésbe, nem csak a kisembereket.


Ilyen intézkedés pl. a telekomadó is, amivel a főként külföldi kézben lévő hírközlési vállalatok nyereségét szeretnék itthon tartani. Nagyobb teher mellett kevesebb profitot termelnek és vihetnek ki ugye. A fejlődés meg aligha a magyar piacon fog múlni.

2012. máj. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
48%
Maga a nyugdíjpénztárak magánosítása is teljesen szükséges lépés volt, aminek nem kellett volna bekövetkezni, hogyha alapból nem adjuk oda az emberek megtakarításainak haszonkezelését külföldi multiknak. Most legalább az emberek befizetései nagyobb biztonságban vannak és ami még jobb, hogy a nyugdíj befizetés nem más, mint az állam stabil működéséhez amúgy is szükséges forgó hitel is egyben, de itt a kamatokat nem a piacnak kell visszafizetni, hanem maguk az emberek kapják meg nyugdíj formájában.
2012. máj. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%

51

Én soha senkinek nem kívánok rosszat, tehát azt kívánom, hogy amikor majd megkapod az állami nyugdíjadat, ne jusson eszedbe ez a baromság, amit leírtál.

2012. máj. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%
A telekomadós hülyeségre meg igazából reagálni is fölösleges. Mert majd nem emelik meg az árakat, hanem lenyelik a pénzt. Édes istenem. A nyugdíj meg forgó hitel, hogyne. Közgazdaságot tanultál?
2012. máj. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
77%

hmmm a véleményem a kormányról.. elég vegyes.


talán 2 hónapja eljött az egyetemünkre Skóciába a UK magyar nagykövete előadást tartani, utána meg szabad volt kérdezni.

azt hangoztatta, hogy ő független, mégis érdekes módon a jelenleg kormányon lévő vezető párt mondanivalóját tolmácsolta kicsit elfogadhatóbb formában és kellemesebben, mint ahogy otthon elő lenne adva. teljesen nyilvánvalóan a "nyugati" felfogásba nem fértek bele a dolgai, így amikor a kérdezésre került sor, rendesen leizzasztotta egy-két magyar politológia-közgazdaságtan szakos ismerősöm.

érdekes, idekint nagyon hangoztatta, hogy Mo. szereti az EU-t és eszében sincsen kilépni; hogy az EU a barátunk; hogy a szélsőségesek, akik EU-s zászlót égetnek.. dehogyis az csak 20-30 ember.


teljesen más retorikát alkalmaznak idekint, mint otthon; nekem ez a kétszínűség nem tetszik.


nem tetszik továbbá, hogy olyanok, mint a kisgyerekek: fejjel mennek a falnak, legyen az EU, IMF, bankok, akárkik. ahelyett, hogy leülnének a szakértőkkel tárgyalni, hoznak egy törvényt, elfogadják aztán hoppá, módosítgatják utána hetekig. ahelyett, hogy heteket töltenének a kidolgozásával, hogy utána már ne kelljen vele nagyon sokat problémázni.


nem tetszik, amit az oktatásüggyel műveltek. egyik napról a másikra, tiszta hűbelebalázs módjára. hát környörgöm, diákok tízezreiről van szó, nem lehet ezt egyik napról a másikra átdolgozni.


nem tetszik, hogy a saját szüleim nyugdíját államosították, amiért ők keményen megdolgoztak. a "lehetőség" sajnos nem lehetőség volt, hanem kényszer. hadd döntsék már el, hogy hova teszik a pénzüket - az én szüleim sokkal jobban jártak volna a magánnyugdíjpénztárral.


nem tetszik, hogy megpróbálják a médiát önkontrollra kényszeríteni, illetve kontrollálni. egyik nagyon jó barátom dolgozott az egyik vezető rádiónál (mindegy, hogy melyiknél), és ami ott folyik, hát.. na ezért is jött ki ő is külföldre, mert nem bírta a szemet szemért, fúrjuk ki a másikat, égessük le a főnök előtt mentalitást. plusz voltak még egyéb problémák is, de ez részletkérdés.


nem tetszik, hogy akik a politikai nézetükkel nem helyeselnek, azt eltávolítják. nem tetszik hogy folyton csak az "elmúltnyócév" megy; oké, elrontottak valamit, király, mindenki érti - de lépjünk már tovább. ezzel ezt a tipikus magyar nézetet erősítik tovább, hogy minden hiba a múltban van, de előre nézni soha sem tekintenek; mindig mást kell okolni, mindig visszafelé a múltba kell nézni.. hát hogy akar így akárki is jövőt építeni?


tetszik viszont a dohánymentes kocsmák stb bevezetése (annak ellenére, hogy buli közben ritkán ugyan, de én is rágyújtok).


mi alakította ki a véleményem?

igaz ugyan, hogy nem otthon élek, tehát pontosan nem látom, nem érzem, hogy mi megy, csak amit családtól, ismerősöktől, barátoktól hallok, valamint olvasok mind külföldi és belföldi médiában hallok, olvasok (bár tény, hogy 9 hónap után jövőhéten hazautazom.. kíváncsi leszek, mi változott és mi nem:)).

nekem szeretem az agresszív, kétszínű embereket. nem szeretem, ha egyesek tudományosan megalapozatlan tényeket próbálnak meg annak eladni. nem szeretem a cirkuszt, a felesleges egymásra mutogatást, a folyamatos hárítást és nem tisztán beszélést, a folyamatos uszítást, a bajkeltést. és ezek azok a dolgok, amiben a jelenlegi kormány "jeleskedik" és ezért nincs összességében egy pozitív képem a kormányról.


igen, van pár dolog, amit jól csináltak; de ez vajmi kevés a sok-sok elrontott dolog mellett.

2012. máj. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nagyon szépen és átláthatóan fejtetted ki :) le a kalappal!
2012. máj. 7. 07:46
 18/20 anonim ***** válasza:

így nem tetszik ,úgy nem tetszik...ehh

Kamaszos nyafogásod felszínén lötyögő hangulatváltozásaid helyett ,írd már le légyszi az innen onnan hallott szlogeneken kívül mi a saját meglátásod,érved ,ötleted vagy javaslatod.Mi tennél másképp vagy mit tartasz jobb megoldásnak.

Mert kritizálni könnyű de ahhoz , hogy a kritikáid figyelembe is vegyék alapelvárás , hogy felvázold sietve utána az általad hitt helyes megoldásokat ,utat, javaslatokat stb-t.

Olyan mintha a suszter kritizálná a hídépítőt nagy arcokkal a fején, az a suszter aki ha megfeszülne se tudna egy rendes tyúklétrát összerakni ,nemhogy hidat.

így (szerintem) csak olyan sekélyes nyafibajnok elempés nemteccikarendszerezés az egész hozzászólásod, kedves előttem szóló válaszoló.

2012. máj. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

előző. miért nem elég neked ha valamelyik válaszoló "nem tetszik-ezik"?elvárod hogy ő álljon elő jobb ötlettel?miért?ki ő?egy egyszerű hétköznapi ember aki (legalább) nem a politikából él.ha bárki sértésnek veszi a kritikát merthogy telhetetlenek lennénk hát az nyugodtan visszaadhatja a mandátumát és nem kell hallgatnia a nyafogásunkat.nem kötelező végsősoron politizálni.


amúgy ilyen teljesítményre amit a kormány produkál szerintem egy gyk-ból összeválogatott csapat is képes lenne mint te vagy én.mire alapul az ugynevezett kormányzás?fizess még ilyen adót meg olyan adót aztán meglátjuk....ehhez nem kell ész elég a nyers hatalom

2012. máj. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Lehet ,hogy igazad van előző ami a kormányzást illeti.


De majd ha érteni fogsz valamihez észre fogod venni te is, hogy a legtöbb idegsítő kritikát, beszólást azoktól kapod akiknek fogalmuk sincs semmiről és életükben szinte semmit nem tudnak felmutatni.

De ha szakmabelid(pályatársad) bírál , kulturáltan anélkül hogy bántani akarna és jó tanácsokkal, tapasztalatokkal, ötletekkel segít nemhogy nem fogsz haragudni ,hanem még hálás is leszel érte.


A nagyképű elvárásokat,beszólásokat, nyafogásokat, érzelgősködést semmi nem indokolja.

2012. máj. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!