Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország tényleg akkor is...

Magyarország tényleg akkor is szovjet megszállás vagy befolyás alá került volna, ha semleges marad és kimarad a második világháborúból?

Figyelt kérdés

Tényleg akkor is a Keleti-Blokkhoz tartoztunk volna?


(persze akkor ha nem lettünk volna Németo. szövetségesei sem)


2012. máj. 10. 16:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Nem sok a "ha" ? Hadd kérdezzem már meg, szerinted/szerintetek a Magyar Királyság ki tudott volna maradni a háborúból ? Mondj egy indokot, vagy lehetőséget erre...
2012. máj. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A második világháború idején Mo. nem királyság volt....
2012. máj. 10. 16:43
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Hanem mi?
2012. máj. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Pro Patria ***** válasza:
40%

Magyarország 1945-ig királyság volt. Horthy alatt nem volt király, így ő volt a kormányzó (a királyt pótló személy, amíg nem találnak törvényes királyt).

Nem, nem lettünk volna semlegesek, mert a Szovjetunió minden kelet-európai országot megszállt, még a névleg a győztesek oldalán álló Lengyelországot is.

2012. máj. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Úgy értettem h nem volt királyság h nem volt teljesen királyság révén h nem volt király.:)


Ha semlegesek maradtunk volna akkor is megszállt volna minket a Szovjetunió?:S De miért?


Amúgy Lengyelország miért volt győztes? Felosztották...

2012. máj. 10. 16:49
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes kérdés. Egyetértek az elsővel abban hogy nem sok lehetőségünk volt kimaradni belőle. Én ezt úgy tudnám csak elképzelni, ha száz évvel korábban megnyerjük a Szabadságharcot, önállósodunk, és így nem leszünk az Osztrák-Magyar Monarchia részei. Ha nem vagyunk az OMM-ben, kimaradhatunk az I. vh-ból, és ha kimaradunk az I.-ből, akkor meg lett volna a lehetőségünk, hogy semlegesek maradjunk a II.-ban. De ha nem is szállunk be önként, Hitlerből simán kinézem hogy megtámadt volna minket. Miért? Hogy új támadási és utánpótlási útvonalat csináljon a szovjetek elleni harchoz. Ha pedig a németek bekényszerítenek minket a háborúba, akkor a végeredmény ugyanaz, mint ha önként lépünk be.


Persze az is érdekes kérdés, hogy mi történik, ha Hitler békén hagy minket, és valóban semlegesek maradunk. Sztálin vajon mit szólt volna a következő felálláshoz: Szovjetunió-semleges terület-kapitalizmus? Szerintem nem nagyon tetszett volna neki. Megtámadott volna minket? Katonailag talán nem, de mindent megtett volna, hogy a kommunista párt hatalomra jusson nálunk.


Csak akkor nem kerültünk volna szovjet befolyás alá, ha a Szövetségesek nem Normandiában nyitják meg a második frontot, hanem a Balkánon. Ez is a tervek között szerepelt ugyanis, ezért bombáztak minket az amerikaiak: el akarták bizonytalanítani a németeket a támadás irányát illetően. (Természetesen Franciaországot is ugyanúgy bombázták.) Ha felőlünk támadják meg Németországot, akkor mi is a nyugati megszállási övezetbe kerültünk volna. Ezt azonban Sztálin nagyon nem akarta. Így először is lett volna egy kapitalista szomszédja, másodszor pedig jóval kevesebb területet szerezhetett volna Kelet-Európában. Épp ezért nem hagyta, hogy itt nyíljon meg a második front.


Végezetül a kérdésre válaszolva szerintem nem sok esélyünk lett volna kimaradni a háborúból, tehát kb. elkerülhetetlen volt, hogy a Keleti-Blokkba tartozzunk.

2012. máj. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Egy olyan békediktátum után, mint Trianon volt, a Magyar Királyság semmiképpen sem maradhatott semleges a második világháborúban! Az I. Vh. győztes hatalmai legalább annyira tehetnek arról, hogy volt II. Vh., mint Hitler és a nácik. Ha nem ragaszkodnak annyira a háborút lezáró békediktátumokhoz, akkor nagy valószínűséggel nem lett volna újabb világégés sem.
2012. máj. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha Horthy nem lép be a németek oldalán,hanem semleges marad,akkor nem feltétlen kerültünk volna szovjet megszállás alá. Ahogyan Ausztria sem.
2012. máj. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

"Ha Horthy nem lép be a németek oldalán,hanem semleges marad,akkor nem feltétlen kerültünk volna szovjet megszállás alá. Ahogyan Ausztria sem."


1. Horthy nem igen tudott volna semleges maradni Trianon miatt, plusz ugye a Harmadik Birodalom elkötelezte a Magyar Királyságot a bécsi döntésekkel.


2. Ausztria esete azért kicsit más volt. Az igaz, hogy a Vörös Hadsereg szabadította fel Bécset, és utána tovább nyomult nyugat felé, de Ausztriába behatoltak a szövetséges erők is. Magyarországot ugye a szovjetek "szabadították fel", szövetséges katona nem is lépett Magyarország területére.


[link]

2012. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Tökéletesen értelmetlen kérdés, tökéletesen értelmetlen vita. Magyarország Európa közepén van. Európa egyetlen országa sem volt képes kimaradni a háborúból, pláne a közepén. Svájc a történelmi pénzügyi szerepe miatt tudott kimaradni, ehhez az kellett, hogy Németország önként (magas rangú tisztjei és gazdasági vezetői jól felfogott érdekéből) lemondott a megtámadásáról.


Európában csak az az ország lehetett képes a háborúból kimaradásra, amelyiket az összes többi nem akart megtámadni valamilyen érdek miatt.


Sztálin a belépéskor, 1941-ben kikötötte Roseveltnek és Churcilnak, hogy a Szovjetunió érdekszférájába vonja a felszabadított országokat. Így nincs miről elmélkedni.


Sztálin Horthynak felajánlotta Észak Erdélyt, ha semleges marad, vagy csak erőszak hatására lép be. Ha Horthynak lett volna annyi esze, hogy úgy irányítja a dolgokat, hogy a németek kényszerítsenek (nem nagyon kellett volna erőlködnie), akkor ma kicsit nagyobbak volnánk.

2012. máj. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!