Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért voltak tüntetők amikor...

Miért voltak tüntetők amikor a Horty szobrot állították?

Figyelt kérdés

Gyömrő nevű városban állítottak 1 Horthy szobrot.Amikor felavatták akkor a város szinte összes nyugdíjasa odament és a nem tetszését fejezte ki.MSZP-s tagokon és nyugdíjasokon kívül nem tüntetett a szobor ellen senki.


Ennyire erős a kommunista gondolkodás az öregeknél?



2012. máj. 13. 19:53
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

15:31

"Súlyos tévedés. A világháború után Hitler minden területi rendezését érvénytelenné nyilvánították,..."


Amit írsz, az a tévedés.

A második bécsi döntés érvénytelenítése nem jelentette a trianoni határok visszaállításának elfogadását.

2012. máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 Pro Patria ***** válasza:
7%

"Súlyos tévedés. A világháború után Hitler minden területi rendezését érvénytelenné nyilvánították,...

-> Amit írsz, az a tévedés.

A második bécsi döntés érvénytelenítése nem jelentette a trianoni határok visszaállításának elfogadását."

- Mit nem értesz azon, hogy minden területi változást semmisnek nyilvánítottak? Ez történelmi tény!

2012. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

21:02

"Mit nem értesz azon, hogy minden területi változást semmisnek nyilvánítottak? Ez történelmi tény!"


Az is tény, hogy ez nem volt eleve elrendelt dolog, a magyar-román határ meghúzásának kérdése a két ország magatartásának a függvénye, nyitott kérdés volt (egészen 1944. október 15-ig, Horthy elbaltázott kiugrási kísérletéig).

2012. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 Pro Patria ***** válasza:
7%

"Az is tény, hogy ez nem volt eleve elrendelt dolog, a magyar-román határ meghúzásának kérdése a két ország magatartásának a függvénye, nyitott kérdés volt (egészen 1944. október 15-ig, Horthy elbaltázott kiugrási kísérletéig)."

- Forrás?

2012. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Ajánlom pl. Romsics Ignácnak a témával foglalkozó könyveit. Az angolok amerikaiak, franciák (!) pl. még 1945 után is hajlottak volna a határ Magyarország javára történő módosítására a párizsi békében román viszonylatban, akkor azonban erre már Sztálin nem volt hajlandó (az 1944-es szovjet-román fegyverszünet szövege még szintén nyitva hagyta egyébként a lehetőségét a határmódosításnak).
2012. máj. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Egyetértek az indulatból történő ítélkezéssel.


Ami a Don kanyart illeti. A kérdés 1942 karácsonya környékén már eldőlt, a katasztrofális vereség borítékolva volt, csak az időpontja nem. Nem abban van a választás, hogy győzünk - vesztünk, oda megyünk - nem megyünk. Az egyéniség meghatározza, kik kerülnek a hadvezetésbe. A héják - ha már hatalomban vannak - rákényszeríthetik akaratukat egy ország vezetésére is, számtalan példa van erre. Nem kell odaengedni őket, ehhez helyzetfelismerés, emberismeret és határozottság szükséges - amíg lehet. A kassai bombázást ezek már el tudták hitetni, mert el akarták. A helyes válaszokat és jelentéseket el tudták tüntetni. A Don kanyar itt kezdődött.


És ezzel függenek össze a határok is. Egy legyőzésre és minden vonatkozásban megsemmisítésre ítélt kényúr által támogatott döntést persze hogy megsemmisít a későbbi győztes fél. De mint írták is, nem lényegtelenek a körülmények. A nyugati hatalmak hajlottak volna bizonyos korrekciókra, Sztálin is - ha Horthy elfogadja az ajánlatát: Észak Erdély a semlegességért, vagy látszatellenkezésért a kényszerig. De Horthy ehelyett Kassát és a Don kanyart választotta, miért képzeli bárki, hogy egy másik hadúr ezt megbocsátja. Az ajánlattételkor ő már sejtette, hogy e területeken főszereplő lesz.


Titot és Romániát sem értette meg a kedves válaszoló. Tito önmagától tette, amit tett, félkapitalizmussal. Romániában nem volt szovjet megszállás, Bulgáriában igen. Ceausescu is önmaga döntött, ahogy döntött. Legendás volt a szovjetellenessége. Tessék megválaszolni, Rákosinak, Kádárnak miért nem ment ez? Pedig Kádár később szerette volna? A Ceausescu féle terror helyett a gulyáskommunizmus viszont már Kádár döntése volt.


A gazdaság változásában egy személyiség teljes szerepét csak egyféleképpen lehet mérlegelni. Mi volt az indulásakor és mi volt a befejezéskor. 1920-ban egy csonka országot kellett megszervezni. Aki ezt lebecsüli, nem sok fogalma van a gazdaságszervezésről. Aki ebben Horthy érdemeit lenullázza, indulatból beszél, nem érdemes hozzászólni. 1945-ben egy rommálőtt és kifosztott országot kellett rendbe tenni. Aki ebben semmi szerepét, felelősségét nem látja Horthynak, vele sincs mit megbeszélni.

2012. máj. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 sanyika007 ***** válasza:
Olvas sokat Horthyról és nem lesz kedved miatta
2012. máj. 18. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Emberek,


Itt akkor marhasagok hangzanak el, hogy mar olvasni is faj.


Eskuszego:

1. 1918. november 11-én Ausztriában, 13-án eckartsaui nyilatkozatával Magyarországon lemondott uralkodói jogairól. A Monarhia elveszitett egy kemeny haborut. Ilyenkor bizony koronas fok hullanak le. A Habsburg hazat meg ma is a vilaghaboru fo felelosenek tartjak. Az Antant is kerek perec megmondta, hogy az orszag elen nem fogadnak el Habsburgot. A kiraly tobbszor is probalt visszaterni. A konyezo orszagok ezt hagytak volna szo nelkul? Horthy az orszag erdekeit kepviselte es nem egy bukott uralkodoet. Gondoljuk mar vegig. Hol elunk mar emberek?


Naci oldalra allitott minket:

Ez is mekkora marhasag mar. Konyorgom. Olvassunk mar utana. A kornyezo orszagok mind mind Nemetorszag szovetsegesei voltak. Romania, Szlovak koztarsasag, a fuggetlenne valt Horvatorszag. Szlovaki reszt vette Lengyelorszag megtamadasaban is. Az orosz frontra ezek az orszagok mar reg kikuldtek a csaaptaikat, amikor mi meg mindig nem. Haduzenetet a Kassan tortent bombazas valott ki. Huszadrangu kis senkik voltunk mi az egesz sztoriban. Az ujabb vilaghaboru nem Magyarorszag hibajabol tort ki. Akkoriban Nemetorszag es a Szovjetunio is fenyegetest jelentett Magyaorszag szamara. A Szovjetuniot iteltek veszelyesebbnek.


Zsido sztori:

A kornyezo orszagokban mar nalunk lenyegesen korabban elinteztek oket. Valahogy nem hallom, hogy Romania es Szlovakia olyan mely buntudatot erezne emiatt es surun kerne bocsanatot. Nalunk viszont befogadtak rengeteg Lengyel menekultet, tobbek kozott zsidot is. V. Gusztav meg elmehet a jo francba. Svedorszag jo penzert mentette a zsidokat Daniabol, meg mindenhonnan.


Szocialis intezkedesek:

Nezzunk mar utana, hogy a Ulloi uton a klinikak mikor is epultek. A vilaghaboru valoban lezarta a 19. szazadot es azokat a viszonyokat. Vizsgaljuk mar meg azt, hogy mibol kellett kiindulni es felepiteni valamit. Arrol se feledkezzunk meg, hogy rengeteg menekult volt itt az elszakitott teruletekrol. Kiepitettek egy eros oktatasi rendszert. Es igen. A mai is meglevo szocialis ellatorendszer alapjait is akkor kezdtek kiepiteni. A két világháború között született meg Magyarországon az öregségi és rokkantsági biztosítás, az 1928. évi 40. törvénycikkelynek köszönhetően.


Az oreg megerdemelne mar, ha piedesztalra nem is emelik, de legalabb korrektul iteljek meg. Szobrot nem allitanek neki, mert azt gondolom, hogy ennek az ideje meg nincs itt. Es ha mast nem, csak azt nezzuk meg, hogy mit teljesitett Magyarorszag az elmult 25 ev alatt es mit Horthy 25 eve alatt.

2016. febr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!