Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme volt a Budapest...

Mi értelme volt a Budapest környéki falvakat a városhoz csatolni?

Figyelt kérdés
A belső kerületeket elhagyva úgy néz ki a város, mint egy falu, kinek volt jó, hogy Rákosborzasztó, Soroksár, Pestszentjézusmária Budapesthez tartoznak? Teljesen külön világ mentalitásban és életszínvonalban is.
2012. máj. 16. 23:18
 1/9 Shai-Hulud ***** válasza:
81%

Igen, szerintem is kár volt.


Itt, a külső kerületekben sokkal jobb a levegő, kisebb a tömeg, nincs állandó csatornaszag, és képzeld, fák vannak az utak szélén. Most például lassan a cseresznye érik...


Meg lehet állni autóval, mert van annyi hely, nem kell parkolási díjat fizetni, és ki tudok feküdni a kertben napozni. Ha nagyon meleg van, zuhanyozok egyet a kertben, hancúrozok egy jót a kutyámmal. Ha nyitva van az ablakom, akkor maximum madárcsicsergést hallok, és nem a hatos villamos csikorgását, vagy egy kifúrt kipufogójú motoros repesztését, sőt, még kamionok sem szoktak dübörögni errefelé.


Csak mivel ezeket a kerületeket is Budapesthez csatolták, így ha azt mondom, hogy budapesti vagyok, mindenki azt hiszi, hogy én is abban a borzalmas füstös, zajos és büdös betonrengetegben lakom.


Tényleg, kinek volt ez jó?


Pedro

2012. máj. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Nagyzási hóbort, ennyi erővel Üllő is lehetne Budapest. És még így se sikerült nagyobbnak lenni Bécsnél. Egyébként ha jól tudom a Rákosi-rendszerben történt a nagy "egyesítés", ez sok mindent elmond. A mai megyei jogú városoknak megfelelő jogállású városokat csaptak Bp.-hez, tényleg érthetetlen hogy minek. Aztán úgy is maradt, ahogy a zászló, meg még jó pár hülyeség.
2012. máj. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Shai-Hulud ***** válasza:
72%

"És még így se sikerült nagyobbnak lenni Bécsnél."


Jelentősségben valóban nem.

De területben igen: Bp = 525,16 km², Bécs = 414,9 km²

Lakosságban is: Bp = 1 733 685 fő, Bécs = 1 705 080 fő


Pedro

2012. máj. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért az szerintem nem rossz, hogy kijár a bkv.

Nemrég egy ismerősöm zenekarának volt koncertje Rákosborzasztón. Ha külső falunak számítana, akkor előbb el kellett volna jönnöm, hogy elérjem az utolsó vonatot. Így meg felszálltam az éjszakai buszra és kész. Ebből a szempontból mindenképpen jó, de ahogy elnézem, anyagilag is. Sokkal több pénze van a budapesti kerületeknek, mint a szomszéd falvaknak..

2012. máj. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert így nem a félalkoholista Józsi az egyeduralkodó polgármester, és hatékonyabban lehet őket fejleszetni. Ezek a területek a legtöbb nagyvárosban mint alvóváros funkcionálnak, a Pesten dolgozók kijárnak lakni a zöldbe.
2012. máj. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Honnan a francból szedik a magyarok ezeket a település neveket? xD
2012. jún. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Trendo válasza:
A környékbeli településeket, köztük két városi státuszban levőt (Újpest, Kispest), 1950-ben azért csatolták Budapesthez, hogy Magyarországon is legyen egy milliós nagyváros. Ez akkor fölös nagyzolás volt. Mostanra viszont úgyis beolvadtak volna a környező falvak BP-be. Hiszen a (fő)városban lakni "menő" :)
2012. júl. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg strukturális előnye van. Ha falvak maradtak volna, egészen másképpen alakul pl a közúthálózat-fejlesztés, közlekedés, stb. Emlékezzünk, a Matáv-telefonkiépítésre ! régen még Budapesten is éveket kellett várni a vonalért, és sokan örülhettek az ikervonalnak! Vidéken sokkal később, korlátozottabban és drágábban jutott el minden. Ezért volt előnyös Budapest. Egyébként tudomásul kell venni, hogy így is egyre több lakótelep van a külső kerületekben, pl. Soroksáron. Régebben egyébként Pesterzsébet sem tartozott a fővároshoz: Erzsébetfalva (Sissi tiszteletére), és Kossuthfalva volt, ebből lett Szent-Erzsébetváros a Horthy-korszakban - ha jól emlékszem, és később csatolták Budapesthez, Pesterzsébet néven.
2012. szept. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát én most Siófokról is írnék!

Egy külön álló falvat csatoltak hozzá kb.45éve,de se csatorna kiépítés,se buszjárat nincs!Arról nem is beszélek,hogy olyan részei is vannak,hogy nincs bevezetve a gáz,a víz,villany mondjuk van,de nincs közvilágítás,se szemétszállítás,se posta,sz.r az út,a szomszédok pedig bunkók,hálátlanok,feljelentgetősek!Erről ennyit!

2013. jún. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!