Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van e valami irigység a...

Van e valami irigység a fizikai munkások felől a szellemi/irodai munkások felé?

Figyelt kérdés

Tehát gondolok itt arra, hogy kényelmes, klimatizált irodában ülnek, általában jobb fizetésért.


Bár korántse könnyebb a munkakör. ÉS itt nem az önkormányzati alkalmazottakra gondolok, hanem a mérnökökre, informatikusokra, közgazdászokra, stb.


2012. máj. 17. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Ááá dehogy :D

Mindig is irigyelték a fizikai munkások a "fehérgallérosokat". Merthogy ők nem izzadják halálra magukat, mégis jobban keresnek és megbecsültebbek. No meg sokakban szerintem benne van a tüske is, hogy talán ha akkor, amikor még lehetett, tanult volna, talán ő is irodában dolgozhatna. Persze fennhangon csak annyit mond, hogy nem kell lenézni a fizikai munkásokat. Holott maga nézi le általában saját magát.

2012. máj. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Persze, hogy van. Ez az emberi természetből fakad. Nálunk is kismilliószor elhangzik, hogy "Már megint csak mereszti a p...áját."


De abba nem gondol bele, hogy egymásra vannak utalva.

2012. máj. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem van, tisztelet a kivételnek. Engedjétek meg, hogy egy korábbi kérdésből idézzek pár választ:


figy az ország nem a diplomások tartják fent. nektek jó hely a mcdonalt's dolgozni. ide a 2 kezű munkás emberekre van szügségünk.


Sehogy. A diplomások többsége nem ért semmihez, van amelyiknek egy kaszát nem lehet a kezébe adni mert annyira hülye, hogy a saját nyakát is elvágná. Maradjanak csak munkanélküliek.


Igenis szükség van a diplomásokra hogy jól átsüssék krumplit!


Minek gyerekem? Én bármit megtok csinálni diploma nékül Tanulni csak annak köll aki buta. Szerintem be kéne vezetni a Hiperdiplomát amit az kapna aki okos (pl én) a sima mezeji diplomát meg a hozzád hasonlók akik végigbukdácsolták a sulit.


NO COMMENT

2012. máj. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Az a baj, hogy sokan mindkét csapatból iszonyat s*ggfejek és bunkók. Ha mindenki megadná egymásnak az alapvető tiszteletet (azaz ha melós köszön az öltönyösnek, az fogadja a köszönést és visszaköszön, és fordítva), változnának a dolgok.


Az se lenne rossz, ha a mindenkori politikai erők nem szítanák a feszültséget az emberek között, ezzel rombolva a társadalmat. Meg persze, ha az előírt játékszabályokat ők maguk is betartanák.

2012. máj. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
18%
Van, és ennek semmi köze a pártokhoz. Általában a butább ember jobban gyűlöli a tanultabbat. Bennem csak néha tudatosul ez, alapvetően nem érdekel ki mivel foglalkozik, de nagyon durva hogy milyen dolgok munkálkodnak pl olyan osztálytársaim fejében akik le se érettségiztek, csak azért mert egyetemre járok.
2012. máj. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!