Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokaknak miért csak az a...

Sokaknak miért csak az a munka ahol napi 12 órát kell dolgozni, kemény fizikai munkában?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 08:14
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
A többi embert meg lenézik, hogy nekik nem ezt kell csinálni, el se tudnak fáradni, milyen könnyű.
2011. okt. 20. 08:16
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Nem, a hozzád hasonló embereket nézzük le, akik azon problémáznak, hogy mások nem istenítik őket. Van kemény szellemi munkai is, ahol az ember agyilag is lefárad, de ők nem állnak neki fórumon nyavajogni, mert fáradtak!!! Neked aztán tuti nincs kemény munkád...
2011. okt. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
34%

Pedig tapasztalatból mondom, a szellemi munka fárasztóbb, mint a fizikai. Ha szellemi munkát végzel, akkor az agyad csak arra koncentrálhat, míg fizikai munkánál, főképp, ha az monoton, sok jó ötleted lehet, vagy nem is kell gondolkodni... az alvás segít a fizikai fáradtságon, a szellemi már bonyolultabb... annak valami könnyű fizikai munka kell a levezetéséhez, csakhogy a tested is fárad azért szellemi munka alatt, tehát aludni is kell... nehéz összeegyeztetni.


Egyébként nagyon sokan valóban lenézik azokat, akik nem gürcölnek napi 12 órát... azért, mert irigyek. Pedig sokszor én irigylem azokat, akiknek elég monoton módon tenni a dolgát, nekem egyfolytában képben kell lennem... főleg vizsgák, érettségik előtti hónapokban, tanárként.

2011. okt. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg mindenkit lenéznek, csak nem ugyanaz a réteg.

A szellemi munkást lenézi a fizikai munkás, mert hogy az nem is munka, a fizikai munkást meg úgy alapból lenézik....

Ha nem tanulsz h*lye csicska vagy, ha tanulsz, de nem kapsz normális melót, akkor nyomi vagy, ha meg tanulsz és normális melód lesz, akkor megkapod, hogy d*g a fönök, vagy protekciós vagy.

Szóval szerintem nincs nagy különbség, csak mindenki más szemszögböl látja.

Eleve fizikai munkán belül is van különbség böven.

2011. okt. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ennek egyszerű az oka.

Aki napi 12 órát, kemény fizikai munkát végez, az jó eséllyel egy gyárban robotol 8 általánossal (esetleg érettségivel) 80-90.000-ért. Te meg, mivel tanultál és magasabb végzettséget szereztél, 8 óra szellemi munkát végzel egy igényes, légkondicionált irodában nettó 350.000-ért (mint én)! ;)


Na, hát ezt hívják irigységnek! De én pont lesz@rom egyébként. :) Egy jó fizikai munkát végző szakember is kereshet egy raklap pénzt, csak próbálnia kell a saját lábára állni, nem pedig nyavalyogni. Mondjuk ez a magas végzettségűekre is igaz, mivel a jó fizu nem jön házhoz, csak a rossz.


A másik meg az, hogy aki szellemi munkát végez, az jó eséllyel próbálta már a fizikait is, akár egy nyári földi munkán, vagy bárhol. Aki viszont fizikai munkás, az jó eséllyel soha nem ült még íróasztal mögé, ergo lila lövete sincs a szellemi fáradtságról, és ezért is hiszi azt, hogy ő a munka hőse.

2011. okt. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Antimod ***** válasza:
50%
Ráadásul az irodai munka sokkal stresszesebb, és hosszú távon jobban megviseli az embert. Nem csak azt kell látni, hogy emberünk kényelmesen ott ücsörög a monitor előtt, hanem azt is, hogy húszezer határideje lehet, hülye főnöke, nemtörődöm kollégái, akik miatt ő szív... ez pedig hihetetlen fárasztó és idegesítő tud lenni.
2011. okt. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%

Nem ártana,ha a szellemi munkát dicsőítők, néhány napot egy gyárban,vagy pl. kőműves munkával töltenének el. Akkor tudnák,hogy az még fárasztóbb lehet. Igaz,hogy a fizikai munka után lehet pihenni éjjel,de ha mindennap keményen kell dolgoznod,akkor ez nem sokat ér.

A szervezetük is hamar tönkre megy. (Nem az utcaseprésről beszélek).

Azok között is nagy a különbség,akik szellemi munkát végeznek. Nagyon kevesen vannak közülük,akiket erősen igénybe vesz a munkájuk. A többség kényelmesen el van az irodában. Ezért nem becsülik őket,még azok sem igazán,akik megerőltető szellemi munkát végeznek.

2011. okt. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
49%

Mindenhol vannak láblógató emberek, akik csak azért vannak ott, hogy ki legyen a létszám.

Ebből aztán végképp nem lehet konzekvenciát levonni.

Én mindig tartom, hogy ez nem más, mint irigység.


[link]

2011. okt. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

08:55- ös válaszoló, szabad tudni milyen területen dolgozol? Irigy vagyok. :D

Persze nem a negatív értelemben véve. Az én környezetemben az értelmiségiek fizetése sem közelíti meg a tiédet. Komolyan nem tudom milyen szakmáért lenne érdemes teperni.

2011. okt. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
41%

Anyám 12 órába dolgozik könnyű fizikai munkába apám meg ugyan ennyit kemény szellemi munkába és az sokkal fárasztóbb igaz hogy testileg nem fárad el az ember de akkor is fárasztó tud lenni.

Én magam részben szellemi munkát részben fizikait végzek az sem egy könnyű meló.

2011. okt. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!