Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csökkentsék a parlamenti...

Csökkentsék a parlamenti képviselők létszámát? Mennyire? Miért igen, miért nem?

Figyelt kérdés
Hallottam egy ilyen tervezetet, állítólag a legnagyobb jelenlegi ellenzék nem támogatja. Szerintem jó lenne, ha csökkentenék.
2009. jún. 27. 10:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Én megszüntetném a megyei listákat, mert feleslegesek. Helyette országos listára kellene szavazni, innen 100 képviselő jutna be. Maradna az 5 %-os küszöb.


Meghagynám az egyéni képviselőket is, de csökkenteném a körzetek számát 176-ról 100-ra. A töredékszavazatokat az országos listán keresztül kompenzálnám.


Tehát így összesen 200 képviselő lenne. Ez nagyjából a fele a mostaninak, s bőven elegendő.

2009. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 ceri ***** válasza:
0%

"Ha nem akar a parlamentbe ücsörögni,"



A parlament nem egy teremből áll. A munka pedig nem ücsörgés. Ha valamit konyítanál hozzá, nem beszélné hülyeséget.


Mint már mondtam a fidesznek nem érdeke. az mszp mért nem fogadta el a fidesz 200 fős ajánlatát a ciklus elején, amikor még nem lehetett tudni,hogy mi lesz a helyzet a következő választásokkor?

Mert sumák tetük.

2009. jún. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
15:18 - A kérdésre válaszolj, légyszíves.
2009. jún. 27. 18:12
 14/25 ceri ***** válasza:
100%

Én hiába csökkenteném, 0 szavazatom van.

Igen csökkenteném.

Előnye a kevesebb költség, bár nem e miatt van csődben az ország.

Hátránya inkább az ellenzéknek lenne belőle, főleg ha nagy fölénnyel nyer a FIDESZ, mert a kevés ellenzéki képviselő nehezebben tudja kontrollálni a kormányt. Ezért mondom, hogy nem komoly felvetés ez az MSZP-től.

2009. jún. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer csináltam magamnak egy statisztikát, és kiderült, hogy az 1millió lakosra jutó képviselők számában Magyarország nagyon elől van. Csökkenteni kellene, akár a felére is.
2009. jún. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges ekkora parlament. Elég lenne a fele is.

Persze az apparát az kell ha serkezetet akarunk válltoztatni mert a parlamenti munka csak a felszín ahol kimondják a szavakat. Ahol az inováció fojna" ha lenne" ott nincs lehetőség a lefaragásra,

( fenyő)

2009. jún. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
24%

"Hallottam egy ilyen tervezetet, állítólag a legnagyobb jelenlegi ellenzék nem támogatja. Szerintem jó lenne, ha csökkentenék"


Óh, a te aranyos naivitásod!


Az MSZP terve a következő: eltörölni az egyéni körzeteket és csak 200 listásat megtartani. Így minden pártnak annyi %-a lenne a parlamentben, ahányat a választáson szerzett. Ezt azért javasolja az MSZP most, mert be van sz*rva egy 2010-es fideszes többségtől. Ez a valósi indok, persze a szocik úgy érvelnek, hogy ez hű de demokratikus lenne, mert arányos, bla-bla-bla.


Én meg azt mondom: miért álljunk meg 200-nál? Csak az egyéni körzeteket tartsuk meg, és akkor 176 képviselő marad (és közülük, ahogy most állnak a dolgok, egy emeszpés sem lenne).

2009. jún. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

"Az MSZP terve a következő: eltörölni az egyéni körzeteket és csak 200 listásat megtartani. Így minden pártnak annyi %-a lenne a parlamentben, ahányat a választáson szerzett. Ezt azért javasolja az MSZP most, mert be van sz*rva egy 2010-es fideszes többségtől. Ez a valósi indok, persze a szocik úgy érvelnek, hogy ez hű de demokratikus lenne, mert arányos, bla-bla-bla.

Én meg azt mondom: miért álljunk meg 200-nál? Csak az egyéni körzeteket tartsuk meg, és akkor 176 képviselő marad (és közülük, ahogy most állnak a dolgok, egy emeszpés sem lenne)."


A csak egyéni képviselős rendszer nagyon kirívó dolgokat produkál:

- 40 % támogatással 80 % többséget lehet szerezni,

- semmi esélye nem csak a kicsi, de a közepes pártoknak sem.


Lásd: Anglia. A Munkáspárt kapott 37 %-ot, a konzervatívok 34 %-ot, a liberálisok meg 23 %-ot. Viszont a parlamentben a Munkáspártnak 55 %-a van, a konzervatívoknak 32 %, a liberálisoknak meg 10 %.

2009. jún. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 ceri ***** válasza:
0%
Ez olyan dolog az MSZP-től, mint amikor kihív valaki egy sakkpartira, aztán miután alig van bábuja, rá akar dumálni, hogy most francia sakkot játszunk.
2009. jún. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

"A csak egyéni képviselős rendszer nagyon kirívó dolgokat produkál"


Hát, a nem arányos választási rendszer nem arányos, ezzel túl sok újdonságot nem mondasz.


A helyzet az, hogy a csak egyéni képviselős rendszer jobb minőségű politikusokat nevelhet, mert a jelölteknek komoly erőfeszítéseket kell tenniük a választóikért, hogy megszerezzék a jelöltséget. Engedelmes gombnyomkodók nem kerülnek a parlamentbe egy ilyen rendszerben. A másik előny, hogy az ilyen rendszerben könnyű többséget szerezni. Ezáltal a győztes párt nincs állandó koalíciós kényszerben. Magyarországnak a koalíciók (SZDSZ-szel, FKGP-vel) eddig csak ártottak, nem is nehéz egy kis logikával rájönni, miért.

2009. jún. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!