Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csökkentsék a parlamenti...

Csökkentsék a parlamenti képviselők létszámát? Mennyire? Miért igen, miért nem?

Figyelt kérdés
Hallottam egy ilyen tervezetet, állítólag a legnagyobb jelenlegi ellenzék nem támogatja. Szerintem jó lenne, ha csökkentenék.
2009. jún. 27. 10:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem megyénként elég lenne 2 fő a parlamentbe! Teljesen feleslegesnek tartom a majd 400 fős jelelegi parlamentet! Ráadásul nagy részük bent sincs egyéb elfoglaltságai miatt, vagy pusztán dacból (lásd:Fidesz)! Fizetést is csak annyak arányába adnék nekik, ahányszor bent volt az üléseken! Legalább "dolgozzon" meg a pénzéért!
2009. jún. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%
*annak
2009. jún. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 ceri ***** válasza:
9%
A Fidesz nyilván nem fogja most támogatni. Hülye is lenne, most mikor toronymagas esélyes. Ciklus elején szokták az ilyen törvényeket meghozni. Álszent felvetés ez az MSZP-től.
2009. jún. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
14%
Több, mint 2 éve kezdtek el erről beszélni, szóval nem most!
2009. jún. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 ceri ***** válasza:
9%

Elsőnek.

Nem tisztem védeni a képviselőket, meg sem érdemlik, de a parlamenti munkának a legkényelmesebb része a plenáris ülésen ücsörögni.

Tapasztalatom, hogy nem azok dolgoznak a legtöbbet, akik mutatják.

Gyurcsányt meg én sem hallgatnám. Mint ahogy nem hallgatom meg a különböző ügynököket, jehovásokat, vagy egyéb szélhámosokat sem.

2009. jún. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Eddig egyedül az első válaszolt a kérdésre :-)
2009. jún. 27. 10:34
 7/25 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem akar a parlamentbe ücsörögni, nem kell képviselőnek jelöltetnie magát! De ha már vállalta, akkor tegyen is valamit a fizetéséért!
2009. jún. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
100 képviselő bőven elég lenne
2009. jún. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet! Legyen kevesebb, de aktív, jól felkészült politikus a Parlamentben.


2 ember elméletben elég is lenne megyénként. Ha az egyik megbetegedik, akkor a másik még mindig tudja képviselni az érdekeket. :P


Mondjuk ez biztos nem működne, mert a pártok szempontjából nem előnyös.


Talán ha csak független képviselők lennének. Tehát nem a pártérdek vezérelné a politikusokat! Lentről jönnének az ötletek. A képviselők konkrét tervekkel menjenek a Parlamentbe! Aki nem aktív, annak megvonnám a fizetését,és ha nem változtat, ki is rúgnám/eltiltanám a politikától.

2009. jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Elég lenne,ha minden párt csak néhány képviselőt küldene a Parlamentbe.Az önkormányzatoknál pedig még kevesebbre lenne szükség.Nem régen hallottam ( a pontos számra nem emlékszem),hogy New Yorkban nagyon sokkal kevesebb képviselő van,mint Budapesten.Én ugyan nem vagyok pesti,de szerintem ha a kerületekben vannak képviselők,egyúttal lehetnének az egész város képviselői is.

Ez a téma szinte a rendszerváltás óta elő-elő kerül,de mivel a pártoknak nem érdeke,hogy kevesebben legyenek,soha nem fogják még komolyan tárgyalni sem,megszavazni meg végképp nem.

2009. jún. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!