Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csökkentsék a parlamenti...

Csökkentsék a parlamenti képviselők létszámát? Mennyire? Miért igen, miért nem?

Figyelt kérdés
Hallottam egy ilyen tervezetet, állítólag a legnagyobb jelenlegi ellenzék nem támogatja. Szerintem jó lenne, ha csökkentenék.
2009. jún. 27. 10:12
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
01:45 - A rádióban hallottam egy hírt, innen jött a kérdés, nem az én naivitásom, hallottam, és érdekel, ti mit gondoltok. Stimm?
2009. jún. 30. 12:32
 22/25 A kérdező kommentje:

Az én véleményem: szerintem csökkentsék, mert így is túl sokan szórják a becsületes állampolgárok pénzét üres beszédekért...


A másik véleményem az, hogy teljesen át kéne variálni a rendszert, lenne (a kevesebb), aki bent ül, beszédeket mond, amit közösen döntöttek, és lenne (a többi) háttérdolgozó, aki a többi munkát végzi, a kettőt ne mossák össze. A szavazásokon minden megválasztott részt kéne, hogy vegyen, ne csak a fejesek. Plusz az egyes területeken dolgozó szakembereket is be kéne vonni valamilyen szinten a döntéshozatalba, hogy ne csak vakon találjanak ki hülyeségeket, ami szerintük jó, de valójában nem hatékony. Az állandó létszámot viszont alapjában véve csökkenteném. A szavazáskori és szakértői részvétel pedig úgy működhetne, mint az oktatásban az előadók, amikor szükség van rájuk, bemennek, a többi időben pedig végeznék az általában végzett munkájukat. Az igazolatlan távolmaradást, pedig büntetném (és azt is, aki önkényesen csak hisztiből kivonul).


Engem nem érdekel, hogy jelenleg mi a tervezet, én így változtatnám. És a kérdés az volt, hogy TE hogy csinálnád. Nem az, hogy mit szólsz ahhoz, hogy akik most a bársonyszéket melengetik, szerinted mit csinálnak jól vagy nem jól. Azt csak azért írtam oda, mert hivatkoztam egy hírre, ami alapján a kérdés született.


Pontosítottam tehát, ha eddig nem volt érthető.

2009. jún. 30. 12:51
 23/25 anonim ***** válasza:

"lenne (a kevesebb), aki bent ül, beszédeket mond, amit közösen döntöttek, és lenne (a többi) háttérdolgozó, aki a többi munkát végzi"


Ez jelenleg is így van, csak akik a háttérmunkát végzik, nem mind képviselők. A parlament színpad, nem minden fontos munka ott zajlik. A bizottságokban és a minisztériumi főosztályokon, kabinetirodákban, háttérintézményekben stb. zajlik a törvények előkészítése és a végrehajtásról szóló rendeletek előkészítése, majd a végrehajtás is.

2009. jún. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
18:07 - Ha ez a része most is így van, akkor kevesebb színész is elég a parlamentbe. A többi menjen dolgozni.
2009. jún. 30. 18:17
 25/25 anonim ***** válasza:

[link]

Eszerint az EU.-Parlament létszáma 785 fő. Ezek 497 millió embert képviselnek, 27 tagországból. Nálunk meg 386 fős parlament képvisel 10 millió embert. Ha ugyan...A napnál világosabb, hogy ennyire nincs szükség! Van, aki 4 évig ki se nyitja a száját, csak bólogat és tapsol a vezérszónokának, és persze fújjol a másik oldalnak! De ez egy jó állás, jó fizetéssel, megéri a pártoknak fenntartani. Hiszen nem ők fizetik a "mamelukokat", Mikszáth szavaival élve. Hát ezért nem tudnak ebben a kétharmados törvényben megegyezni! Ismétlem: kétharmados. Tehát marad a régi parlament, amely a pártok érdeke, de így mehet az egymásra mutogatás!

2009. dec. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!