Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországi zsidók milyen...

A magyarországi zsidók milyen véleménnyel vannak rólunk keresztényekről? Igaz, hogy a Talmudot tanulmányozzák, és gyűlölik a keresztényeket? Valaki világosítson fel!

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 21:32
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

No, és az ángolt ki fordította? Ő jó fej nálatok?

Ennyin múlik az egész? Na kifordította? Vagy le?

2012. máj. 20. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
Bumbi add már fel vesztettél.
2012. máj. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 bumbi02 ***** válasza:

Azt a verziót amit én olvastam a "The Jew's College" fordította le. Amit megbízhatóbbnak tartok, mint a Luzsánszky féle fordítást, ami nem is a Talmudra alapozta a fordítását, hanem August Rohling munkájára, aki szintén nem a Talmudból dolgozott, hanem Eisenmenger munkájából. (ő viszont már tényleg a Talmudból dolgozott, bár a fordítás hibáira már akkor rámutattak) Luzsánszkyt pedig a Horthy korszakban már perbe fogták, '45-ben pedig el is ítélték egyik műve miatt, így egy nyíltan (vitathatatlanul) antiszemita író Talmud fordítását kevésbé tartok hitelesnek mint egy zsidó Talmud fordítást.


Pl ha egy sátánista fordítaná le a Bibliát, ti is inkább a Károli félének hinnétek, mint a sátánistának.



Amúgy meg, nem értem miben "vesztettem", elismertem hogy pár részlet (amire rákerestem) tényleg egyezik, de volt olyan is amit nem találtam (amibe nem látok logikát hogy ha az egyik "vitatott" rész benne van, akkor egy másikat "miért vennének ki belőle?")


És még ha minden egyes ponton is stimmelne a fordítás, és az értelmezés is (ez fontos, hogy az értelmezés is, mert pl Isten bárányait, Isten birkáinak is fordíthatom, és nem sokkal mentem mellé, pár év múlva Isten bárányai, isten birkái lesznek, máris új jelentés), akkor is miért vesztettem volna? Akkor megadom nektek az igazotokat, hogy ebben tévedtem, de ez nem jelenti azt hogy a zsidók gyűlölnék a keresztényeket. Egy vallás se követi a Szent KÖnyvét. Hiszen akkor a keresztények se indítottak volna keresztes háborút.

2012. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!