Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországi zsidók milyen...

A magyarországi zsidók milyen véleménnyel vannak rólunk keresztényekről? Igaz, hogy a Talmudot tanulmányozzák, és gyűlölik a keresztényeket? Valaki világosítson fel!

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 21:32
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
3%

"Ismerek több zsidót is és nem gyűlölik a keresztényeket."


Ismerek több farkast is és nem gyűlölik a bárányokat. Sőt, nagyon szeretik őket.

2012. máj. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
22%
A zsidó sunyi egy népség nem fogják itt felfedni valódi arcukat az is lehet hogy egy átlagos zsidó teljesen normálisan viselkedik a nem zsidókkal. Az tény hogy egy zsidónak nem szabadna vezető szerepet kapni Magyarország vezetésében. Tanuljunk a múlt hibáiból.
2012. máj. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
24%

"Magyarországi zsidóként mondhatom, nem utálom a keresztényeket. Azokat utálom, akik nem veszik a fáradtságot, hogy megismerjenek, csak lendületből utálnak a származásom miatt..."

A Talmudban leírtak alapján ( a keresztények állatok és minden vagyonuk a zsidóké, meg le kell gyilkolni bennünket keresztényeket, köpni egyet a templom előtt, hazudhattok a keresztényeknek stb.) némi gyanakvásra van okunk nekünk keresztényeknek, nem gondolod ?

2012. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 Shai-Hulud ***** válasza:
75%

"Az tény hogy egy zsidónak nem szabadna vezető szerepet kapni Magyarország vezetésében."


Éppen ellenkezőleg! De jó lenne végre, ha egy jó zsidó vezetné az országot, talán már sokkal előrébb tartanánk! :-)


De úgy komolyan: definiálnád, hogy miért is nem szabad zsidónak vezető szerepet betöltenie??? Úgy konkrétan...

2012. máj. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
18%
Mint már mondtam tanuljunk a múlt hibáiból és ne engedjük azokat a vezetés közelébe akik Kun Bélát, Linder Bélát, Gerő Ernőt, Rákosi Mátyást vagy Kádár Jánost adták az országnak. Folytathatnám a sort Horn Gyulával, Gyurcsánnyal, az SZDSZ-el, LMP-vel, MSZP-vel mert ezeknek közük nincs a magyar nemzethez. Ők a magyar nemzet sírásói. Nemzetünk mai helyzetének fő okozói.
2012. máj. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 Shai-Hulud ***** válasza:
85%

#13:00


"Abból, hogy a magyarság hogyan küzdött évszázadokig mindenféle elnyomás ellen, inkább lehet példát meríteni, mint egyetlen lázadásból. Lázadás Britanniában is volt a római uralom ellen - sokkal jelentősebb. "

Lehetséges. De nem ez volt a kérdés.

Lehet, hogy voltak ennél nagyobb lázadások, lehet, hogy a britek is nagyon bátrak voltak, de ez - ugye belátod - cseppet sem csökkenti a zsidó nép akkori hősiességét.


"Azért nem tudtam emellett elmenni, mert ne romantizáljuk túl a dolgot az "üldözött és megtörhetetlen zsidóságról"."

Nem romantizáljuk túl. Amit leírtam, az történelmi tény. Olvass utána a Bar Kohba féle lázadásnak.

[link]


"A baj az, hogy éppen ők különböztetik meg magukat másoktól."

Igen, persze, ők mondogatják mindenkinek, hogy tessék csak rohadt zsidónak szólítani, és belém rúgni, ugye?

Ők azok, akik nem akarnak Egerbe elmenni fellépni, mert így sajnáltathatják magukat, hogy nem engedték előadni ugye? És ők azok, akik évszázadokon keresztül alkalmatlannak tartották magukat a kézműves munkára, egy céhbe belépésre, vagy közhivatal betöltésére, ugye?


"A náci bűnösöket miért üldözi fél világ közel egy évszázad múltán is, míg a sokkal embertelenebb és nagyságrendekkel több halált hozó kommunizmus főbűnösei még mindig nyugodtan éldegélhetnek? "

Ha Sztálin, vagy Rákosi még élne, nem hiszem, hogy nyugodtan, és békében élhetnének a saját házukban, szeretteik körében, békés nyugodt öregkorban... De tessék, semmi akadálya, hozz létre egy a kommunizmus bűneit vizsgáló bizottságot. Jogod, és lehetőséged van rá. Ha tudsz bizonyítékokat találni el nem évülő, emberiség elleni bűntettekre, elítéltethetsz bárkit.


"az utolsó kis nyomorultat is, aki valaha egyszer csúnyát mert szólni egy zsidónak, üldözik Dél-Amerikában,"

Aki csúnyát szólt egy zsidónak, az vajon miért is menekült el Dél-Amerikába? Nem lehet esetleg, hogy valami egyebet is elkövetett a tisztelt úr???


"Amerikában valóságos Hitler-kultusz van, szinte a Sátán szinonímiájaként használják, valódi "mumust" alakítottak ki belőle, míg a történelem más, sokkal véresebb kezű diktátorairól (és a sokkal nagyobb mértékű, brutálisabb népirtásokról) szót sem tesznek, nehogy elvegyék a holokauszt egyediségét, "

Bla-bla-bla-bla-bla... Az amerikaiak harcoltak Hitler ellen, azaz ellenségek voltak. Viszont még a hidegháború ellenére sem harcoltak Sztálin ellen. A náci népirtások bizonyítékait megtalálták az amerikaiak, a szovjet Gulag-okon pedig meglehetősen kevés amerikai tudósító fordult elő - de szólj, ha te ezt nem így tudod...

Mellesleg például éppen mostanában perelgetik Ratko Mladićot, ami élő példa arra, hogy bizony nem is olyan egyedi dolog az a holokauszt.

[link]


"megkérdőjelezve a mai napig tartó milliárdos kárpótlásra való "jogosultságukat", ami semelyik más nemzet esetében fel sem merül."

Mondd, te lazán lemondanál a neked fizetendő kárpótlásról, mert másnak nem fizetnek ugyanúgy kárpótlást?

- Ha nem, akkor ezt ne vesd a zsidók szemére...

- Ha igen, akkor nem vagy normális - és ez most nem sértegetés akar lenni, hanem valóban nem normális dolog lemondani olyan előnyről, amely ilyen könnyen elérhető.


"Például akár velünk kapcsolatban. "

Látom, azért inkább azt első eset áll fenn, hiszen te is elfogadnál némi kártérítést...


"És most lehet engem büdös nácizni, meg fasisztázni, attól még igaz, amit leírtam."

Mondjuk inkább úgy, hogy van igazság abban, amit írsz. Meg elég sok félremagyarázás is.

Nem nácizlak le (amúgy sem szokásom), és fasisztának sem tartalak.


"És ez nem antiszemitizmus."

De az. Zsidóellenes vagy. Ez persze - amíg normális keretek között marad - nem baj. Mindenkinek joga van hozzá, hogy saját véleménye, saját nézőpontja legyen.

Neked is, nekem is, másoknak is.

Sőt, még egy zsidónak is.


Pedro

2012. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
78%

15:27

Igen, lehet, hogy ez van leírva,nem tudom de! nekem nem a vallásom, hanem a származásom. Egy és ugyanaz a két isten, akitől félnek és a legtöbb parancsolat, legalábbis az alapok is ugyan azok: ne lop, ne hazudj, stb..Tehát becsületes, tisztes emberek, ahogy én is. Nem érzek rá okot, hogy utáljam, csak mert ő tovább olvasta az ,,első bestsellert".Ő is ugyanugy kűdz a mindennapokkal, mint én..

Lehet meglep és egy kicsit ellenkezik a származásommal, de én mindig szimpatikusabbnak tartottam a többisten hiteket.

2012. máj. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 bumbi02 ***** válasza:
100%

A Talmudban leírtak alapján ( a keresztények állatok és minden vagyonuk a zsidóké, meg le kell gyilkolni bennünket keresztényeket, köpni egyet a templom előtt, hazudhattok a keresztényeknek stb.) némi gyanakvásra van okunk nekünk keresztényeknek, nem gondolod ?



Linkeled a Talmudnak ezen részét? Köszi.

És mit szólsz ahhoz a keresztény mentalitáshoz, hogy elmegyünk Szentföldre, és megöljük a nem keresztényeket, hogy a Szentföld a mienk legyen? (persze pénzért, a vallás csak duma rész). Ahhoz, hogy aki nem megy templomba,és pogány istent tisztel, azt verjék meg. Kell idéznem István törvényeit? Vagy rémlenek? Vagy a boszorkány égetéseket?


Minden vallásnak vannak mocskai... Csak sokatok képes ezt elfeledni, és a zsidó vallást egyedül beállítani úgy, mint amelyik "gonosz".

2012. máj. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
60%

Egy 3000 éves erkölcs és szokásgyűjtemény alapján megítélni a mai zsidóságot balgaság .

Azóta sokat változott az általános emberi értékrend .


Hogy a Talmudod tanulmányozzák-e .Milyen kérdés ez?

Persze mint ahogy minden keresztény a Bibliát,de a legtöbb ember nem tartja be betű szerint .



De lenne pár kérdésem a "másik" oldalhoz .



"Lehetséges. De nem ez volt a kérdés.

Lehet, hogy voltak ennél nagyobb lázadások, lehet, hogy a britek is nagyon bátrak voltak, de ez - ugye belátod - cseppet sem csökkenti a zsidó nép akkori hősiességét. "


Akkori de rengeteg népnek voltak ilyen időszakjai .

Miért nem beszélünk pl. a brazilok hősiességéről?


"És ők azok, akik évszázadokon keresztül alkalmatlannak tartották magukat a kézműves munkára, egy céhbe belépésre, vagy közhivatal betöltésére, ugye? "


Konkrétan a izmaelitáknak is tiltva volt a középkorban ,de mégsem könnyezzük meg őket.


"Aki csúnyát szólt egy zsidónak, az vajon miért is menekült el Dél-Amerikába? Nem lehet esetleg, hogy valami egyebet is elkövetett a tisztelt úr??? "


Szóval akit megvádolnak háborús bűnösséggel az biztos az?


Meg tudnád mondani Pedro hogy például Dohnányi Ernő mit követett el?


Összegezve nem tartom többre sem kevesebbre a zsidókat mint bármilyen más nép tagjait eme világban.

Nem kell nekik sem piedeszta ,sem akasztófa.

2012. máj. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 Shai-Hulud ***** válasza:
86%

"Miért nem beszélünk pl. a brazilok hősiességéről? "


:-D OK, írd ki a következő kérdést:

"A magyarországi brazilok milyen véleménnyel vannak rólunk keresztényekről? Igaz, hogy a Nagy Szellem tanait tanulmányozzák, és gyűlölik a keresztényeket? Valaki világosítson fel!"


"Konkrétan a izmaelitáknak is tiltva volt a középkorban ,de mégsem könnyezzük meg őket"

Így van. Senkit nem kell megkönnyezni - de tisztában kell lenni vele, hogy mi különböztettük meg őket, és mi tiltottuk el őket az ipartól és a közfeladatoktól.


"Szóval akit megvádolnak háborús bűnösséggel az biztos az?"

Nem. De általában azok menekültek el Dél-Amerikába, akiknek kicsivel TÖBB bűnük volt, mint hogy csúnyát szóltak egy zsidónak. Az ártatlanok nem nagyon szoktak a világ másik végére menekülni...


"Meg tudnád mondani Pedro hogy például Dohnányi Ernő mit követett el? "

Igen, meg tudom mondani. Semmit.

Megvádolták, majd jóval később felmentették a vádak alól.

[link]

Tévedések, esetelegesen rossz szándékú emberek mindig voltak, mindig is lesznek.


Ha visszaolvasol, leírtam már, hogy a zsidók NEM ROSSZABBAK ÉS NEM IS JOBBAK, mint mi. Köztük is van jó és van gonosz ember.


"Összegezve nem tartom többre sem kevesebbre a zsidókat mint bármilyen más nép tagjait eme világban.

Nem kell nekik sem piedeszta ,sem akasztófa."


Mintha ezt írogatnám én is, már jó néhány bejegyzés óta....

Ennyire nehezen érthető, amit írok??? :-)


Pedro

2012. máj. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!