Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy cigány vagy zsidó származá...

Egy cigány vagy zsidó származású ember lehet nemzeti érzelmű? Tudtok ilyen embert?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, nemzeti érzelmű zsidónak fel lehet hozni pl. Radnótit, a jómódúbb hagyományőrző cigányok pl. a cigányvajdák általában erős hazafiak is, de nagyszüleim szabolcsi kisvárosában is volt jó pár hazafias cigány ismerősük.
2012. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Hogyne,nekem is vannak cigány és zsidó barátaim,akik nemcsak nemzeti érzelműek,de alkotó módon tevékenykednek a magyar kultúrában!

2012. máj. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
6%
eéső! Radnótit a náci mészárosok lőtték agyon úgyhogy vele ne példálózz szerintem!!!!!
2012. máj. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

A nemzeti és a hazáját szerető emberről a jobbik(és annó a miép) kinyilvánította hogy csak olyan lehet aki szívből gyűlöli az EU-t, a zsidókat, a cigányokat, a baloldaliakat, a liberálisokat, a komcsikat, a nyuggereket, a rendőröket, minden külföldi céget és minden közepes és nagyobb magyar céget és még végtelen sok embert a világon!


Na ez a legrosszabb amit tehettek mert így lejáratták a nemzeti érzelmeket!


Szerencsére sok az olyan valódi nemzeti ember akik nem olyanok mint a jobbik és nem a gyűlölet és a rombolás teszi őket magyarrá hanem az építés és a munka!!


Szóval igen! Egy zsidó vagy egy cigány is lehet magyar és tehet akár többet is mint a nagy magyarkodók 99%-a!!!

2012. máj. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Én nem ismerek egyet sem, de természetesen lehet!
2012. máj. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Pro Patria ***** válasza:
100%

Énnekem is pont Radnóti jutott elsőként eszembe, mint példa.

De magam esetében is hasonló a felállás. Nem a származás, hanem az identitástudat határozza ezt meg.


ma 19:56-os válaszoló

"Radnótit a náci mészárosok lőtték agyon úgyhogy vele ne példálózz szerintem!!!!!"

- És a nemzeti érzelműeknek mi közük a nácikhoz?

2012. máj. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
zoli7980: Ne hazudj! Kösz!
2012. máj. 21. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

" és tehet akár többet is mint a nagy magyarkodók 99%-a!!!"


Náluk nem nehezebb többet tenni. Ők csak hátráltatják a fejlődést.

2012. máj. 21. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát ha a "nemzeti érzelmű" alatt a szélsőjobbos értjük, akkor egyről tudok. 88-ban voltam katona, volt a szakaszunkban egy cigánygyerek, aki "cigányparódiát" adott elő, azaz erősen rájátszott, igazi humorzsák volt. Például a szemüveges előfelvételiseknek előadta, hogy ő hiányzott az iskolából, mikor a su betűt tanulták, így hát nem tud olvasni, ezért esténként felolvastatott magának az újságból. (Meg is mutatta, itt van ni a su betű:S, eztet nem ismerem) Meg 1/1 előadta az aggregátoros viccet, hogy az vele esett meg. Sofőr volt, de elcseszte a teherautóját, így dolgoznia kellett volna (építkező alakulat voltunk), de "egy cigány nem dolgozhat" alapon nem csinált semmit, így kéthetente kapott táviratot, hogy meghalt valakije. Mikor már az egész rokonság kihalt, akkor "meghalt Gizi néni" - ezen óriásit derültünk.


Na, szóval múltkor rákerestem a Facebookon, hogy mi van az egykori szakasztársakkal, és hát az említett srác minden profilképén vagy árpádsávos zászló vagy valamelyik harmadik vonalbeli nemzeti rockzenekar társaságában látható. Sajnos pár napra rá leszedte magát Facebookról, pedig mutogatni akartam, mint érdekességet.


Ja, eszembe jutott egy másik is, még osztályfőnök koromból. Volt egy cigány diákom, aki nem volt hajlandó bejönni a szegedi zsinagógába, merthogy neki Kishitler a beceneve, és így nem fér össze az énképével, hogy oda bemenjen, horribile dictu kippát húzzon a fejére. Azóta már kevésbé radikális, átlag Trianon Tagadó Tibi szintre csökkent a radikalizmusa - amúgy régóta külföldön él, jól.

2012. máj. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az előzőhöz: a nem dolgozással úgy függ össze a rokonhalál, hogy a munka jutalmaként kaptuk a hétvégi hazamenést kéthetente, ami akkoriban kivételesnek számított. A lustáknak ez nem járt, ezért kellett a rokonhalál miatti méltányosság.
2012. máj. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!